[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:CS] [cle1: SECONDES Lang:CS]
Zavřít
Zavřít
Zavřít

CITROËN RACING, VÍCE NEŽ STOLETÍ INOVACÍ

Citroën již téměř jedno celé století exceluje na okruzích a tratích celého světa. V 50. letech sice získala značka první velká vítězství, ale až v 80. letech se skutečně prosadila v závodech rallye.

O 30 let a 11 titulů mistrů světa později se značka vrací na závodní trati s vozem Citroën C3 WRC, nováčkem týmu Citroën Racing.

597x597_avant.jpg

VYPRACOVANÝ DESIGN

Citroën C3 WRC vás na první pohled okouzlí jedinečným designem, energií a čerstvostí.

Velká péče byla věnována aerodynamice, která nabízí větší výkony a stabilitu ve vysoké rychlosti: blok motoru je součástí prodloužení linie bočních oken, která tvaru vozu dodává rovnováhu a přirozenou sílu. Světelný dvouúrovňový podpis, logo značky a jeho dvojitá chromovaná lišta zasahuje až ke světlům pro denní svícení s LED diodami a zvýrazňuje identitu ke značce.

Zadní nárazník napomáhá odhazování zeminy a sněhu na lehkém terénu... A konečně aerodynamický systém doplňuje i pozoruhodný spojler, který tvoří spodní „lopatka“ a složitá horní plocha. Spojler zajišťuje účinnost celku a přispívá k výkonnosti nového Citroënu C3 WRC.
520x293.jpg

OD MALÉHO MĚSTSKÉHO AUTA K VELKÉMU SPORŤÁKU

Citroën C3 WRC je závodní a sportovní verzí vozu Citroën C3, od něhož převzal jedinečnou morfologii, charismatickou přední masku, světla, křivky a to, jak dokonale sedí na silnici... S trochou snahy se tak z malého městského auta může stát velký sporťák! Nový Citroën C3 nabízí rovněž nejmodernější technologie. Je vvybaven především full HD kamerou s mobilním připojením ConnectedCAM Citroën™ (za příplatek), která zachytí vše, co se děje před kapotou.OD MALÉHO MĚSTSKÉHO AUTA K VELKÉMU SPORŤÁKU

Citroën C3 WRC je závodní a sportovní verzí vozu Citroën C3, od něhož převzal jedinečnou morfologii, charismatickou přední masku, světla, křivky a to, jak dokonale sedí na silnici... S trochou snahy se tak z malého městského auta může stát velký sporťák!

Nový Citroën C3 nabízí rovněž nejmodernější technologie. Je vvybaven především full HD kamerou s mobilním připojením ConnectedCAM Citroën™ (za příplatek), která zachytí vše, co se děje před kapotou.
.240866.jpg

NEJLEPŠÍ MOTOR, KTERÝ KDY CITROËN VYVINUL„Myslím, že mohu říct, že Citroën C3 WRCje vybaven nejvýkonnějším motorem, jaký jsme jen mohli vyrobit. Během svého působení ve WTCC jsme získali od rallye odstup, a to nám umožnilo pustit se do této výzvy s novým pohledem. Rámec pravidel GRE je přísný, ale nabízí dostatek svobody pro nalezení nových řešení. Troufli jsme si přijít s řadou nových technologických novinek, které pochopitelně neprozradím! Jsme hrdí na odvedenou práci, zejména na to, že se nám podařilo omezit tření. Je to o to víc uspokojivé, že tyto novinky se jednou budou používat sériově u všech vozů Citroën.“

Patrice Davesne, koncepce motoru

Top