[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:CS] [cle1: SECONDES Lang:CS]
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Koncepční vůz Citroën Tubik - Barvy a materiály

Koncept TUBIK


TUBIK

VRAŤME SMYSL CESTOVÁNÍ…

V době, kdy se už nemluví  o vzdálenosti, ale spíše o tom, jak dlouho trvá cesta, chce koncepční vůz Tubik vrátit cestování smysl.

SILUETA MRKNUTÍM OKA…

Týmy designérů Citroënu se inspirovaly liniemi slavného Citroën Typu H, láskyplně přezdívaného « TUB », a spojují neobvyklý styl s takovou úpravou materiálů, jaká odpovídá vyššímu stupni sofistikace a pohodlí.

Tubik má stejnou morfologii jako jeho slavný předchůdce (šířka: 2,08 m ; výška: 2,05 m ; délka : 4,80 m) a pojme až 9 cestujících.

… OTEVŘENÁ SVĚTU

Vnější plochy, jednoduché ale pěkné, dávají sotva tušit čiré panoramatické okno, jež tvoří přístup do interiéru.
Zatímco dveře u řidiče se otvírají jako krovky, vpravo lze jako odklopit celou stranu a otevřít tak vnitřek vozu vnějšímu světu.

KREATIVNÍ …

Když řidič usedne za volant Tubiku, ocitne se ve světě vyspělé technologie, která je celá uspořádána okolo místa pro řízení.
Tento prostor je materializován tím, čemu deisgnéři Citroënu říkají « cyklotron »; v jediném okruhu je v něm sedadlo, pedálové ústrojí, volant a okrouhlká lišta s hledáčkem ve výši hlavy.

…TECHNOLOGIE

Když řidič usedne na místo, digitální rozpoznávací zařízení ho identifikuje.
Všechny informace potřebné k navigaci má na dosah v hledáčku ve výši hlavy a na displeji uprostřed volantu.
Aby mohl sledovat, co je za vozem, vidí na displeji záběry kamery pro couvání a kamery pro zpětné vidění.

Díky použití technologie Hybrid4 Tubik úspěšně udržuje emise CO2 na úrovni klasického sedanu.
Tato trakce typu « Full hybrid » Diesel zvyšuje nezávislost vozidla a díky pohonu všech 4 kol mu zajišťuje optimální pohyblivost.

Tubik má 22palcová kola vybavená pneumatikami « tall & narrow », jež kladou při jízdě minimální odpor, takže optimalizují spotřebu pohonných hmot. 

Tubik je vybaven hydroaktivním pérováním. To mu díky řízení stability v reálném čase umožňuje konstantní adhezi k vozovce.
Automatické snížení polohy vozidla při vysoké rychlosti podporuje aerodynamičnost a pomáhá snižovat spotřebu a emise CO2.

Top