Chcete dostat obchodní nabídku?

Vyplňte prosím následující formulář a vyberte si vůz, ke kterému chcete zaslat obchodní nabídku. Vaše žádost bude předána prodejně, kterou si vyberete.

Zavřít
Chcete si otestovat některý z našich vozů?

Vyplňte prosím následující formulář a vyberte si vůz, který si chcete vyzkoušet. Vaše žádost bude předána příslušnému prodejnímu místu.

Zavřít
Chcete si stáhnout či nechat zaslat ceník či dokumentaci?

Vyplňte prosím následující formulář a vyberte si vůz, ke kterému chcete zaslat / stáhnout dokumentaci.

Zavřít

Citroën Racing uhájil stříbro v mistrovství světa

Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team si zajistil celkově druhé místo v Poháru konstruktérů mistrovství světa, když na Wales Rally GB dojeli Kris Meeke/Paul Nagle na druhém místě, Mads Østberg/Jonas Andersson na sedmém.

Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team si zajistil celkově druhé místo v Poháru konstruktérů mistrovství světa, když na Wales Rally GB dojeli Kris Meeke/Paul Nagle na druhém místě, Mads Østberg/Jonas Andersson na sedmém.

Za celou sezonu 2015 si DS 3 WRC připsaly celkem šest umístění na pódiu včetně skvělého double na prvních dvou místech v Argentině.

Krátká závěrečná etapa Wales Rally GB měla příslib dramatického finálového rozuzlení. Pro posádky Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu zněl úkol jasně - získat co nejvíce bodů potřebných k udržení druhého místa v Poháru konstruktérů světového šampionátu. I přes silný vítr a prudký déšť se po posledních čtyřech rychlostních zkouškách podařilo Krisi Meekovi a Madsi Østbergovi dojet až do cíle, když se dokázali vyvarovat problémů. Po vypadnutí Ott Tänaka na RZ 16 se Mads Østberg posunul na sedmé místo, Kris Meeke zaznamenal už sedmé umístění na stupních vítězů v mistrovství světa, když dojel jako druhý.

Velice vyrovnaný výkon podal Stéphane Lefebvre, hned desetkrát figuroval v průběhu soutěže mezi držiteli deseti nejrychlejších časů, což mu celkově vyneslo osmou pozici. Je to jeho zatím nejlepší výsledek, jakého kdy dosáhl na voze DS 3 WRC. Sezonu kategorie Junior WRC zakončil vítězstvím Nor Ole Christian Veiby. Norský pilot vyhrál třídu před Francouzi Thierry Folbem a Pierre-Louisem Loubetem. Ole Christian Veiby si tak vybojoval celkově druhé místo v JWRC za mistrem světa Quentinem Gilbertem. V kategorii WRC3 získal titul Quentin Gilbert před Ole Christianem Veibym a Simonem Tempestinim, všichni tři jeli na vozech DS 3 R3-Max.

Co také řekli...

Yves Matton (šéf Citroën Racing): Za daných okolností není čas na oslavy. Naše myšlenky patří obětem pařížských útoků. Sportovní výsledky jsou až na druhém místě, ale bylo důležité dodělat naši práci. Děkuji za dobrou práci celého týmu v průběhu celého roku. Jsem na něj opravdu hrdý. Spolu s oběma tituly ve WTCC se nám podařilo splnit naše cíle i v rally druhým místem v Poháru konstruktérů světového šampionátu, vítězstvím v rally WRC a titulem WRC3, který potvrzuje, že jsme na čele v podpoře mladých talentovaných pilotů. Chtěl bych poděkovat Madsi Østbergovi, Jonasi Anderssonovi, Krisi Meekovi a Paulu Naglemu za jejich věrnost po celou sezonu.

Kris Meeke: Po celý víkend jsem se v DS 3 WRC cítil výborně a naše výkony to potvrdily. Byla to velice náročná rally, ale i tak jsem si ji užil. Dojet tady druhý bylo skvělé zakončení celé sezony s druhým místem v Poháru konstruktérů.

Mads Østberg: Potom, co se stalo v pátek, bylo těžké se soustředit na vše ostatní a dokončit rally. Jsem spokojený, protože jsme měli dobrou sezonu a dokončili jsme ji na druhém místě v Poháru konstruktérů. Podařilo se nám splnit cíl, který jsme si dali na začátku tohoto roku.

Stéphane Lefebvre: Také tento víkend jsme se hodně naučili, když jsme absolvovali velice náročnou rally. V DS 3 WRC se cítím stále jistěji. Je to fantastický výsledek, a je velmi pozitivní dokončit celou vzrušující sezonu s tím, že jsme za nejlepšími piloty v rychlosti zaostali o méně než půl sekundy na kilometr.

Jak šly poslední kilometry

RZ 16 - Brenig 1 (10,64 km) - díky Rally2 se Jari-Matti Latvala vrátil a vyhrál zahajovací rychlostní zkoušku neděle před Andreassem Mikkelsenem a Dani Sordem. Kris Meeke zajel pátý nejlepší čas, Stéphane Lefebvre devátý a Mads Østberg desátý. Ott Tänak skončil mimo trať a musel odstoupit.

RZ 17 - Alwen (10,41 km) – Další vítězství v rychlostní zkoušce pro Jari-Matti Latvalu před Andreasem Mikkelsenem a Krisem Meekem. Mads Østberg a Stéphane Lefebvre dojeli opět v první desítce.

RZ 18 - Great Orme (4,74 km) – I když pořadatelé rychlostní zkoušku kvůli špatnému počasí uzavřeli pro diváky, Jari-Matti Latvala dokončil hattrick dalším dílčím prvenstvím před Robertem Kubicou a Haydenem Paddonem. Stéphane Lefebvre si připsal šestý čas, zatímco Kris Meeke dojel devátý a Mads Østberg desátý.

R 19 – Brenig 2 (10,64 km) – Perfektní etapu završil dalším vítězstvím v Power Stage Jari-Matti Latvala, druhý skončil Andreas Mikkelsen a třetí Robert Kubica. Kris Meeke byl čtvrtý, Mads Østberg sedmý a Stéphane Lefebvre osmý. Celkové vítězství oslavil Sébastien Ogier před Krisem Meekem a Andreasem Mikkelsenem. Mads Østberg finišoval sedmý a Stéphane Lefebvre osmý.