Chcete dostat obchodní nabídku?

Vyplňte prosím následující formulář a vyberte si vůz, ke kterému chcete zaslat obchodní nabídku. Vaše žádost bude předána prodejně, kterou si vyberete.

Zavřít
Chcete si otestovat některý z našich vozů?

Vyplňte prosím následující formulář a vyberte si vůz, který si chcete vyzkoušet. Vaše žádost bude předána příslušnému prodejnímu místu.

Zavřít
Chcete si stáhnout či nechat zaslat ceník či dokumentaci?

Vyplňte prosím následující formulář a vyberte si vůz, ke kterému chcete zaslat / stáhnout dokumentaci.

Zavřít

Další pódium pro Madse Østberga (Rally Neste Finsko)

Mads Ostberg a Jonas Anderson dokázali po Mexiku a Argentině opět vybojovat umístění na stupních vítězů ve Finské rally na DS3 WRC. Skandinávská posádka zůstává na třetím místě mistrovství světa a Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team upevnil své druhé místo v Poháru konstruktérů. WRC vymění v příštím kole šotolinu za asfalt, a to 20. - 23. srpna při  Rally Německo.

Všechny tři DS3 WRC vyrazily v neděli ráno na dvě krátké rychlostní zkoušky. Kris Meeke, Khalid Al Qassimi a Mads Østberg využili první průjezd na Myhinpää  ke sbírání poznatků před Power Stage. První na trati, Kris Meeke, zajel třetí nejrychlejší čas těsně před Madsem Østbergem. Po dlouhém přeskupení se posádky pustily na tuto velmi rychlou etapu podruhé v rámci Power Stage. Kris Meeke si vyjezdil bonusový bod a zapsal si třetí nejrychlejší čas. Mads Østberg byl pátý a tím si zajistil už třetí umístění na stupních vítězů v sezoně. Khalid Al Qassimi zajel bezchybnou rally.

Díky třetímu místu  Mads Østberg získal 15 bodů a zůstal na třetím místě světového šampionátu jezdců. S bonusovým bodem Krise Meekea Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team nyní zvýšil náskok a je stále druhý v Poháru konstruktérů.

Třetí v kategorii WRC2 dojeli Stéphane Lefebvre a Stéphane Prévot, kteří tak skončili na pódiu ve svém DS3 RRC. Tento vysoce pozitivní výsledek může být odrazovým můstkem k dalším solidním výsledkům mladého francouzského pilota na DS3 WRC na Rally Německo za tři týdny.

Kategorii  FIA Junior WRC ovládl Francouz Quentin Gilbert, který vyhrál o pouhých 5 desetin před Finem Henrim Haapamäkim. Nor Ole Christian Veiby byl třetí.

Co také řekli...

Yves Matton (šéf Citroën Racing): Nechali jsme naše piloty pro tento víkend rozhodovat o své vlastní strategii. Ukázali svou schopnost velmi rychle řídit na zdejších tratích, které jsou považovány za tvrdý oříšek celého mistrovství světa. Kris a Mads ukázali, že jim finské tratě sedí. Skvělá práce, kterou odvádí celý tým, se vyplatila. Krisova chyba na tom nic nemění.  Oba jezdci budou o svých strategiích moci rozhodovat také v Německu a Austrálii. Další stupně vítězů jsou také důkazem, že Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team dělá pokroky, což je motivující a povzbudivé pro zbytek sezony.“

Mads Østberg: Byl to skvělý víkend. I když jsme ztratili trochu času na začátku, byli jsme schopni rychle najít rytmus. Ukázali jsme svou konkurenceschopnost a předváděli dobré časy po celou dobu. Jsem velmi rád, že jsem skončil na stupních vítězů. Pocity z DS3 WRC byly extrémně dobré. Je skvělé řídit takové rychlé a citlivé auto na těchto superrychlých tratích. Všechno, co jsem pro to musel udělat, bylo poslouchat rozpisy a jet rychle. Moc jsem si to užil. A to je i důvod, proč jsem se stal pilotem rally. Svou práci prostě miluji.“

Kris Meeke: „Pokud jde o konkurenceschopnost, dokázali jsme, že jsme se ve srovnání s tím, kde jsme byli v minulé sezoně, posunuli. Změny na DS3 WRC byly velmi pozitivní a my jsme byli schopni se dostat velmi blízko k těm nejlepším. Je vždycky frustrující, když se nedaří. Podmínky byly tento víkend obzvlášť náročné. Potěšilo nás, že jsme po návratu získali bonusový bod v Power Stage. Na konci dne aspoň jeden pozitivní moment po tolika záporných...“

Khalid Al Qassimi: „Vzhledem k podmínkám, s nimiž jsme se po celý víkend potýkali, jsem se rozhodl zbytečně neriskovat. Na některých úsecích nebyly naše rychlostní poznámky dokonalé. Proto jsem raději chtěl jednodušší řešení a pokusil jsem se získat správnou rovnováhu. Bylo to poprvé, co jsem pilotoval DS3 WRC na těchto tratích. Na posledním testu jsem zvýšil rychlost o 20 %, vše pak šlo opravdu dobře. Rychlostní zkoušky jsou ve Finsku těžké, ale občas i krásné. Je opravdu příjemné tady závodit!“

Stéphane Lefebvre: „Věřil jsem, že bych mohl skončit na Rally Finsko do pátého místa. A tak je finiš na pódium hodně potěšující.  Teď se budeme soustředit na přípravu na Rally Německo, kde budu poprvé pilotovat DS3 WRC. Doufám, že se rychle přizpůsobím.“

Jak šly poslední kilometry...

RZ 19 - Myhinpää 1 (14,13 km) -  Tratě byly stále vlhké a lídr rally, Jari-Matti Latvala, vyhrál etapu před Sébastienem  Ogierem, Krisem Meekem a Madsem Østbergem. Khalid Al Qassimi zajel šestnáctý nejrychlejší čas. Ve FIA Junior WRC dostal Quentin Gilbert penalizaci deset sekund, což znamenalo, že Henri Haapamäki ztrácel pouhých 2,4 sekundy.

RZ 20 - Power Stage Myhinpää 2 (14,13 km) - Sébastien Ogier triumfoval se třemi bonusovými body, následovali ho Jari-Matti Latvala a Kris Meeke. Latvala zajel nejrychlejší čas s průměrnou rychlostí 125 km za hodinu. Sébastien Ogier a Mads Østberg ho doprovodili na stupně vítězů. Khalid Al Qassimi a Kris Meeke skončili na 17. a 18. pozici. Ve WRC2 Stéphane Lefebvre dojel třetí, zatímco Quentin Gilbert získal třetí vítězství ze čtyř soutěží FIA Junior WRC, když finišoval o před Henrim Haapamäkim o pět desetin sekundy.