Chcete dostat obchodní nabídku?

Vyplňte prosím následující formulář a vyberte si vůz, ke kterému chcete zaslat obchodní nabídku. Vaše žádost bude předána prodejně, kterou si vyberete.

Zavřít
Chcete si otestovat některý z našich vozů?

Vyplňte prosím následující formulář a vyberte si vůz, který si chcete vyzkoušet. Vaše žádost bude předána příslušnému prodejnímu místu.

Zavřít
Chcete si stáhnout či nechat zaslat ceník či dokumentaci?

Vyplňte prosím následující formulář a vyberte si vůz, ke kterému chcete zaslat / stáhnout dokumentaci.

Zavřít

Marek Eben: Sloupky zpoza volantu

Nejlepší domácí moderátor a výtečný muzikant píše každý měsíc sloupky zpoza volantu...

Přišel čas prezout gumy. Jak tak sedím v servisu, napadá mě, že vlastně vzniká nový typ svátku. Dřív lidi slavili Boží tělo nebo Nanebevzetí Panny Marie, dnes už málokdo ví, kdy vlastně tyhle svátky jsou. Ale máme nové svátky. Třeba zrovna zimní a letní gumovrat. Možná se z toho vyvine nějaká tradice, predstavuji si vesnický průvod v krojích, kdy šohajové a frajárečky nesou ozdobené letní pneumatiky a za zvuku písně je slavnostně pokládají do stodoly na slámu, případně do garáže. Uvažoval jsem, co by se k tomu hodilo za píseň, líbila by se mi taková lidová:

Na našem dvorku
Na našem dvorku
Dal Jano sbohem
Letnímu vzorku

Což o to, gumy, o ty my se staráme. Horší je to s dušemi. V tom kostele si člověk duši aspoň trochu dohustí, ne že by nemela záplaty, to určite má, ale když ji dohustíte, někam na tom dojedete. Docela by mě zajímalo, kdyby se dělaly takové silniční kontroly našich duší, jak by to dopadlo. Nevěra – 2 body, pomluva – 2 body, lež – 1 bod, milosrdná lež – rešeno domluvou. Nasbírali byste dvanáct bodů a už byste mazali na pouť do Santiaga de Compostella. Možná je klika, že se to nedelá, kdyby to tak bylo, asi bych se už balil.

Text: Marek Eben
Převzato z magazínu OK!

Top