[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:CS] [cle1: SECONDES Lang:CS]
Zavřít
Zavřít
Zavřít

Citroën v roce 2017 zahájil bezprecedentní ofenzívu SUV a představil dva nové vozy. Na šanghajském autosalonu to byl vůz C5 Aircross, který se na evropském trhu objeví do konce roku 2018.
Druhé kompaktnější SUV Citroën C3 Aircross bude představeno v nejbližší době a jeho prodej v Evropě bude zahájen v roce 2017.

 

PROHLÉDNĚTE SI CITROËN C5 AIRCROSS VE VIDEU

Citroën C5 Aircross, který svou inspiraci čerpá z koncepčního vozu Aircross z roku 2015, je průkopníkem nové řady. Při pohledu na něj zcela přirozeně vyvstává jeho odlišnost: jedinečný postoj vyzařující energii a sebevědomí, což je v naprostém souladu s DNA značky Citroën i se základními principy světa SUV.

 

 

597x339_Design_C5_Aircross-flou

DESIGN EXTERIÉRU:
ENERGICKÉ A ODHODLANÉ SUV

SUV s výraznou osobností:
C5 Aircross navazuje na principy SUV.
Jeho robustní propracovaný styl zcela postrádá aroganci díky vyváženosti tvaru a výrazným grafickým prvkům.

C5 Aircross je věrný DNA značky Citroën:
nabízí dvouúrovňový světelný podpis, technologická přední i zadní světla, střešní nosič, jednotlivé barevné prvky a nový vzhled prvků Airbump®.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

C5 Aircross je důležitým krokem v programu Citroën Advanced Comfort®, ve světové premiéře je u něj využito odpružení s názvem „Progressive Hydraulic CushionsTM“ (tlumiče s hydraulickými dorazy), které zajišťují jedinečný komfort jízdy, jenž je pro značku Citroën typický. Každá jízda se tak stává pozvánkou k cestování.

Auto nabízí velkorysý prostor pro každého člena posádky, je vybaveno těmi nejmodernějšími technologiemi pro snadné řízení a nabízí moderní a globální přístup ke komfortu.
1500x646_CAC

TLUMIČE S HYDRAULICKÝMI DORAZY

Citroën se opřel o své zkušenosti i know-how inženýrů značky  a vyvinul nové odpružení, jehož cílem je vylepšit kvalitu odfiltrování nerovností, jež je pro Citroën typická a zákazníci značky ji vyhledávají. V rámci vývoje nového odpružení bylo podáno 20 patentů. 

 

Přítomnost těchto dorazů však inženýrům umožnila nabízet větší volnost zdvihu vozu C5 Aircross, což vytváří dojem „létajícího koberce“ a pocit, že auto nad nerovnostmi vozovky doslova letí. 

PROSTORNOST

747x322_Espace_Bord-flou

Citroën C5 Aircross nabízí dlouhý rozvor 2730 mm, tedy jeden z největších ve své kategorii. Cestující tak mají k dispozici prostornost „Best in Class“, zejména na zadních sedadlech.  Vůz rovněž nabízí řadu odkládacích přihrádek (velká schránka před sedadlem spolujezdce, centrální odkládací schránka) a velký zavazadlový prostor krychlového tvaru a objemem 482 l.

SEDADLA S MASÁŽNÍ FUNKCÍ

747x322_Confort_bord-flou

Široká a na první pohled pohodlná sedadla vozu C5 Aircross slouží jako pozvánka pro posádku, aby do vozu nasedla a vydala se na cestu s pocitem mimořádného komfortu.

Přední sedadla mohou být kromě vyhřívání vybavena i vícebodovou masážní funkcí fungující za pomoci 8 vzduchových kapes rozmístěných v opěradle. Řidič i spolujezdec mají nezávisle na sobě možnost zvolit si jeden z 5 programů.

597x303_Toit_Pano

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO

Díky panoramatickému střešnímu oknu si můžete ve voze Citroën C5 Aircross užít jízdu pod širým nebem hned s prvními slunečními paprsky! Velké panoramatické střešní okno propouští do kabiny filtrované příjemné světlo. Interiér neustále ponořený do světla také posiluje pocit pohody.

Jakmile to počasí dovolí, neváhejte a otevřete střešní okno vozu Citroën C5 Aircross a díky velkému posuvnému a otevíratelnému oknu, které je zvýrazněno světelnými lištami, si užijte okolí.

MOTORY

Z hlediska výkonu motorů je C5 Aircross velmi dobře vybaven.

Citroën C5 Aircross nabízí motory a převodovky poslední generace a půjde o první vůz značky Citroën s benzínovým hnacím ústrojím Plug-In Hybrid PHEV V.
1500x646_Superposition_Technos-flou

TECHNOLOGIE

GRIP CONTROL

Kamera 360

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

CITROËN CONNECT NAV

HANDS FREE OTEVÍRÁNÍ VÍKA KUFRU

Toto SUV se díky systému Grip Control a funkci Hill Assist Descent Control (HADC) může vydat do jakéhokoliv terénu. Systém disponuje 5 režimy (Standard, Písek, Sníh, Terén a ESP OFF) a doplňuje ho nová funkce dodávající kontrolu a bezpečí: Hill Assist Descent Control (HADC). Tato funkce dokáže udržet vůz i na velmi strmých svazích při velmi nízké rychlosti a zachová jeho dráhu.

Funkce Vision 360 vytváří na dotykovém displeji obraz bezprostředního okolí vozu... ale z ptačí perspektivy! Díky tomuto novému úhlu pohledu snadněji odhadnete vzdálenosti a všimnete si překážek v okolí. Funkce je obzvláště praktická v náročných situacích, jako je manévrování v úzkých uličkách nebo v hustém provozu. 

Adaptivní tempomat s funkcí Stop je podpůrný prvek řízení, který zaznamenává přítomnost vpředu jedoucího vozidla a udržuje mezi vozy bezpečný rozestup ve vzdálenosti, kterou se řidič navolil.Automaticky působí na brzdový a plynový pedál až do úplného zastavení vozu. 

Citroën C5 Aircross nabízí navigaci zcela nové generace, Citroën Connect Nav, navigační systém 3D s mobilním připojením, který přináší řadu výhod. Tento systém je spojený s kapacitním HD displejem 8ʺ ovládaným pouhým dotekem prstu nebo hlasem, kterým lze řídit funkce Navigace, Telefonování a Média, aniž by bylo nutné spouštět oči ze silnice. 

Jeho součástí je rovněž funkce Mirror Screen (včetně Apple CarPlayTM), která umožňuje bezpečně používat aplikace mobilního telefonu na displeji.

520x178_Connect-Nav

C5 Aircross nabízí rovněž hands free otevírání víka zavazadlového prostoru, což je velmi cenná pomoc, pokud máte plné ruce zavazadel. Víko zavazadlového prostoru se snadno otevře díky čidlu pod zadním nárazníkem: stačí pod něj vsunout nohu a víko se samo otevře nebo zavře.

 

 

Top