Budete přesměrováni za vteřin

NOVÝ CITROËN C5 X A C5 X PLUG-IN HYBRID

NÁPADITOST A TECHNOLOGIE PRO PŘÍJEMNĚJŠÍ CESTOVÁNÍ

  

Nový CITROËN C5 X snoubí eleganci limuzíny, praktičnost kombi a zvýšenou pozici SUV. Nabízí nebývalé pohodlí věrné programu Citroën Advanced Comfort® s interiérem evokujícím luxusní salónek. Vůz je vybaven špičkovými technologiemi pro příjemnější cestování: poloautonomní řízení, rozšířený head-up displej, zcela nový infotainmentový systém a 12″ displej s hlasovým ovládáním. Nový CITROËN C5 X je k dispozici v plug-in hybridní a benzinové verzi. Je pouze na vás, pro který se rozhodnete!  

PODÍVEJTE SE NA VIDEO A ZJISTĚTE VÍCE O NOVÉM VOZE CITROËN C5 X A C5 X PLUG-IN HYBRID

STYL

AVANTGARDNÍ STYL

Unikátní CITROËN C5 X snoubí eleganci limuzíny projevující se dlouhou kapotou, praktičnost kombi se svým prostorným zavazadelníkem a díky velkým 19″ kolům rovněž vyšší pozici při řízení, která je běžná vozů SUV.

CITROËN C5 X na silnici, přední 3/4 pohled

PLYNULÉ AERODYNAMICKÉ LINIE

ELEGANCE A DYNAMIKA

Nový CITROËN C5 X vyniká v tradičním segmentu. Pod víkem zavazadelníku se nachází široký úložný prostor s nízkou nákladovou hranou.

Dlouhá kapota, aerodynamické linie, vysoká karoserie a delší zadní převis dodávají vozu jedinečný vzhled a zlepšují jeho aerodynamiku.

Dlouhá linie střechy je zakončena aerodynamickým horním spoilerem. Druhý lesklý černý spoiler zajišťuje přítlak a stabilitu při brzdění.
Šedý CITROËN C5 X na silnici, zadní pohled
Šedý CITROËN C5 X na silnici, přední 3/4 pohled

VYVÝŠENÉ MÍSTO ŘIDIČE

LEPŠÍ VÝHLED

Vyšší pozice při řízení nového vozu CITROËN C5 X oproti klasickému hatchbacku bylo dosaženo díky vyšší světlé výšce a velkým 19″ kolům. Tato pozice poskytuje řidiči lepší výhled a umožňuje bezpečnější cestování.

SVĚTELNÝ PODPIS

MODERNÍ A TECHNOLOGICKÝ

Nový CITROËN C5 X se pyšní typickým světelným podpisem ve tvaru písmene V. Tento jednoznačný identifikátor nových modelů značky byl poprvé představen u nové C4.

Je nepřehlédnutelný, okamžitě rozpoznatelný a dobře viditelný ve dne i v noci. Vhodně doplňuje výrazné linie nového vozu CITROËN C5 X.
Technologicky propracované osvětlení zahrnuje LED diody již od nejnižší verze výbavy.
Muž před vozem CITROËN C5 X, přední pohled
Prezentace šesti barev karoserie vozu CITROËN C5 X

ŠEST BAREV KAROSERIE

5 DVOUBAREVNÝCH KOMBINACÍ

Nový CITROËN C5 X je v nabídce se šesti metalickými či perleťovými barvami karoserie:
 • Šedá Amazonite;
 • Bílá Pearl;
 • Modrá Magnetic;
 • Šedá Platinum;
 • Šedá Steel;
 • Černá Perla Nera.
 • Každou z těchto barev lze kombinovat s černou střechou Perla Nera, která umocní přirozenou eleganci vozu.

  Žena sedící před vozem CITROËN C5 X

  INTERIÉR

  PLNĚ PŘIZPŮSOBITELNÁ KABINA

  Nový CITROËN C5 X má originální a dokonale propracovaný interiér. Ve jménu filozofie značky spočívající v maximální personifikaci, nabízí kabina vozu možnost přizpůsobení na míru představám svého majitele.
  Kromě decentního textilního provedení interiéru s šedou látkou zdobenou vzorem evokujícím logo Citroën, který je dodáván v základní výbavě, je k dispozici pět dalších provedení interiéru:
 • Šedý interiér Urban;
 • Šedý interiér Metropolitan;
 • Modrý interiér Metropolitan;
 • Černý interiér Hype;
 • Hype Adamantium.
 • JEMNÉ A PŘÍJEMNÉ MATERIÁLY

  4 detaily interiéru vozu CITROËN C5 X

  Kabina působí klidným a prostorným dojmem díky důrazu, který byl kladen nejen na barvy a materiál, ale i na ty nejmenší detaily:

  • Velmi kvalitní textilní a kožené čalounění inspirované cestováním a zavazadly.
  • Tři dostupné interiérové dekory, včetně dekoru dřeva a prvků evokujících logo značky.
  • Příjemné čalounění ploch, kterých se řidič a spolujezdec dotýkají: loketní opěrky, středová konzola, čalounění palubní desky atd.

  KOMFORT

  POZVÁNKA NA CESTY V ABSOLUTNÍM POHODLÍ

  Interiér nového vozu CITROËN C5 X je velmi příjemný, prostorný a zároveň praktický. Dokonalá ergonomie, četné úložné plochy, pocit pohodlí i nebývalá pozornost věnovaná detailům doslova vybízejí k cestování.

  Žena sedící před vozem CITROËN C5 X

  AKTIVNÍ PODVOZEK CITROËN ADVANCED COMFORT®

  SVĚTOVÁ PREMIÉRA

  Exkluzivní podvozek Citroën Advanced Comfort®, se kterým je CITROËN C5 X standardně dodáván, byl navržen tak, aby stejně jako historické ikonické modely značky navozoval dojem z jízdy na létajícím koberci. Proto pro něj nejsou problémem nejrůznější výmoly, retardéry ani další nerovnosti na vozovce.

  Plug-in hybridní verze vozu C5 X navíc zvyšuje komfort tím, že jako první z modelů značky nabízí exkluzivní aktivní odpružení Citroën Advanced Comfort®. To kombinuje v minulosti používané progresivní hydraulické dorazy s aktivně řízeným odpružením, které přizpůsobuje tuhost tlumení jednotlivých kol reálným podmínkám na vozovce.
  Senzory analyzující nerovnosti vozovky přenášejí informace do systému, který průběžně přizpůsobuje nastavení pro maximální komfort jízdy.
  Kromě čidel ESP je aktivní odpružení vybaveno čidly ABS a světlé výšky, které vyhodnocují pohyby karoserie a dynamiku jízdy. Řízené odpružení zajišťuje jak maximální komfort při jízdě na rovných úsecích, tak přesné ovládání v zatáčkách.
  CITROËN C5 X v serpentinách
  Interiér vozu CITROËN C5 X, přední a zadní sedadla

  ABSOLUTNÍ POHODLÍ

  POZVÁNKA DO LUXUSU

  Interiér nového vozu CITROËN C5 X, který byl navržen jako luxusní salonek, je vybaven nejmodernějšími technologiemi a působí velmi prostorně díky velkým proskleným plochám a nápaditým kontrastům.

  Dokonalé zpracování a pozornost věnovaná i těm nejmenším detailům navozují pocit nebývalého komfortu. Tlumené podsvícení dodává interiérovým prvkům na eleganci.

  SEDADLA ADVANCED COMFORT®

  POZVÁNKA K POSEZENÍ

  Sedadla Advanced Comfort v novém voze CITROËN C5 X představují to nejlepší ve své třídě a vy se v nich budete cítit jako ve své oblíbené pohovce. Nabízejí jedinečné pohodlí a působí velmi esteticky díky specifickému zpracování, které připomíná klasické křeslo.
  Dynamiku a komfort posezu zajišťuje speciální čalounění a výplně ze strukturované pěny s vysokou hustotou, díky nimž se budete cítit uvolněně i po dlouhých hodinách strávených za volantem.
  Sedadla Advanced Comfort vozu CITROËN C5 X
  Žena sedící na zadním sedadle vozu CITROËN C5 X

  PROSTORNÝ INTERIÉR

  POZVÁNKA NA CESTY

  Prostornost byla jedním z hlavních zadávacích požadavků společnosti CITROËN při návrzích vozu C5 X.
  Pohodlná přední sedadla a ergonomicky navržená palubní deska poskytují velký a otevřený prostor. Velké místo pro nohy, dostatečná šířka v oblasti ramen a velkorysý prostor nad hlavou umožní i pasažérům na zadních sedadlech cestovat v absolutním komfortu a užívat si chvíle oddechu. Kdo by mohl odolat!

  PROSKLENÁ STŘECHA

  Pohled shora a zezadu na prosklenou střechu vozu CITROËN C5 X

  Příjemnou světelnou atmosféru v interiéru zajišťují velké prosklené plochy včetně okének nad zadními koly a velkého otevíratelného střešního okna, které vpustí do kabiny ještě více světla.

  Zadní okénko vozu CITROËN C5 X s odrazem procházející ženy

  AKUSTICKÁ VRSTVENÁ SKLA

  VÝJIMEČNÝ KOMFORT

  Akustika nového vozu CITROËN C5 X byla navržena s velkou pečlivostí. Dokonalé odhlučnění kabiny promění cestování ve chvíle relaxace.
  Akustická vrstvená přední a zadní okna zajišťují dokonalou izolaci od vnějšího hluku.

  VELKÝ ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

  Zavazadlový prostor vozu CITROËN C5 X s rovnou ložnou plochou

  VEŠKERÉ PŘEDNOSTI KOMBI

  Nový CITROËN C5 X má prostorný zavazadelník navržený stejně jako u vozů kombi, s širokým hranatým otvorem, nízkou nákladovou hranou a rovnými boky. Po sklopení zadních sedadel vznikne dokonale rovná plocha.

  Chlapec nakládající zavazadla do vozu CITROËN C5 X

  PRAKTICKÝ V KAŽDODENNÍM PROVOZU

  Snadnější nakládání zajistí praktický kryt zavazadelníku integrovaný do elektricky ovládaného víka pátých dveří. To je opatřeno hands-free ovládáním, díky kterému ho můžete pohodlně otevřít a zavřít i s plnýma rukama.

  ABSOLUTNÍ JISTOTA

  SLUŽBY VE JMÉNU BEZPEČNOSTI A KOMFORTU

  Nový CITROËN C5 X je vybaven technologiemi nejnovější generace, díky nimž bude každá cesta pohodlná, bezpečná a velmi příjemná.

  Muž za volantem vozu CITROËN C5 X
  Muž sleduje informace z head-up displeje při řízení vozu CITROËN C5 X

  ROZŠÍŘENÝ HEAD-UP DISPLEJ

  HEAD-UP DISPLEJ NOVÉ GENERACE

  Rozšířený head-up displej promítá informace důležité pro jízdu na čelní sklo přímo do zorného pole řidiče. Nastavení se provádí pomocí ovladačů na volantu, zobrazení je v barvě a podstatně větší než u klasického head-up displeje.

  Nyní již není třeba odvracet pozornost od vozovky, například kvůli sledování rychlosti či on-line navigace, fungování asistenčních systémů nebo ovládání médií a telefonu. Tato inovativní technologie zvyšuje komfort a bezpečnost jízdy.

  ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ
  HIGHWAY DRIVER ASSIST

  Tato funkce, která umožňuje řidiči částečně předat řízení samotnému vozu, je vhodná zejména na dvouproudých silnicích či dálnicích.

  Stačí navolit požadovanou rychlost vyšší než 30 km/h a systém automaticky detekuje polohu C5 X v daném jízdním pruhu, ve kterém bude vůz udržovat.

  Řidič již nemusí ovládat pedál akcelerátoru ani točit volantem, ale aby funkce Highway Driver Assist zůstala aktivní, musí mít ruce stále na volantu. Řidič může samozřejmě kdykoli převzít řízení zpět.
  Ilustrace systému Highway Driver Assist
  Ilustrace systému Detekce pohybu za vozem

  DETEKCE POHYBU ZA VOZEM

  Tento systém detekuje veškerý pohyb v blízkosti za vozem, ať už se jedná o chodce, motocykl, jízdní kolo nebo jiný vůz. Jde o velmi praktickou funkci, která se aktivuje při zařazení zpětného chodu. Oceníte ji zejména ve městě, kde významně přispívá ke zvýšení bezpečnosti.

  Ilustrace systému Sledování mrtvého úhlu na delší vzdálenost

  SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU NA DELŠÍ VZDÁLENOST

  Funkce sledování mrtvého úhlu je užitečná zejména na rychlostních komunikacích s více pruhy a na dálnicích. Oranžová dioda v rohu vnějších zpětných zrcátek upozorní řidiče na vůz v mrtvém úhlu výhledu až do vzdálenosti 70 m za vozem CITROËN C5 X.

  C5-X-Proximity-315x425

  BEZKLÍČOVÝ PŘÍSTUP A STARTOVÁNÍ

  Tato funkce automaticky zamyká CITROËN C5 X při vzdálení se od vozu a odemyká ho, když se k němu přiblížíte. Stačí mít při sobě klíč.

  C5-X-Panneaux-315x425

  ROZŠÍŘENÉ ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ S DOPORUČENÍM RYCHLOSTI

  Tento systém informuje řidiče o rychlostních limitech. Když zaznamená dopravní značení omezující rychlost, doporučí danou hodnotu a řidič může změnu rychlosti potvrdit a použít ji jako referenční hodnotu pro regulátor a omezovač rychlosti. Systém rovněž informuje o značkách Stop, Jednosměrná ulice a Zákaz předjíždění.

  C5-X-Vision-315x425

  TOP 360 VISION

  Tato praktická funkce je velmi užitečná při manévrování s vozem v nízkých rychlostech. Aktivuje se automaticky při zařazení zpětného chodu nebo manuálně. Čtyři HD kamery snímají okolí vozu a umožní zobrazit na centrálním dotykovém displeji 360° pohled na CITROËN C5 X shora.

  C5-X-Ligne-315x425

  SYSTÉM UDRŽOVÁNÍ VOZU VE ZVOLENÉM JÍZDNÍM PRUHU

  Tento systém využívá kameru, která rozpoznává přerušované a plné vodorovné dopravní značení. Pokud se vůz přiblíží k čáře, aniž by se aktivovaly směrové ukazatele, řízení se postupně stáčí tak, aby vůz zůstal v původním jízdním pruhu.

  C5-X-Feux-315x425

  AUTOMATICKÉ SVĚTLOMETY

  Systém přepíná dálková a potkávací světla v závislosti na okolním provozu. Pokud je detekováno vozidlo přijíždějící v protisměru, pokud dojíždíte vůz nebo vás nějaký vůz předjede, systém světlomety ztlumí. Automatické přepínání světlometů zajišťuje optimální osvětlení zejména v noci.

  C5-X-Attention-315x425

  SLEDOVÁNÍ POZORNOSTI ŘIDIČE

  Systém vyhodnocuje úroveň pozornosti řidiče tak, že analyzuje změny vzdálenosti vozu od vodorovného dopravního značení. Je vhodná zejména na rychlostních komunikacích a dálnicích, kde rychlost přesahuje 65 km/h.

  Kromě výše popsaných asistenčních systémů řízení je nový CITROËN C5 X rovněž vybaven automatickým nouzovým brzděním Active Safety Brake, systémem upozornění na riziko kolize, adaptivním tempomatem s funkcí Stop & Go a funkcí kontroly stability přívěsu.

  Dotykový 12″ HD displej vozu CITROËN C5 X

  MY CITROËN DRIVE PLUS

  MAXIMÁLNÍ KONEKTIVITA

  Nový CITROËN C5 X přichází se zcela novým systémem konektivity, který je plně přizpůsobitelný díky widgetům. Umožňuje zobrazení oblíbených aplikací a důležitých informací z chytrého telefonu přímo na 12″ dotykovém displeji a přístrojovém panelu.

  Inovované rozhraní je vybaveno přirozeným rozpoznáváním řeči. Jedná se o skutečného osobního asistenta, který rozumí tomu, co říkáte, odpovídá na vaše otázky a plní vaše příkazy. Chcete-li komunikovat se svým vozem prostřednictvím MyCitroën Drive Plus, stačí říct „Hello Citroën“.

  Kromě centrálního 12″ HD dotykového displeje je nový CITROËN C5 X vybaven čtyřmi zásuvkami USB typu C a bezdrátovým nabíjením chytrých telefonů.
  Boční pohled na muže řídícího CITROËN C5 X

  NABÍDKA KONEKTIVNÍCH SLUŽEB

  Pro ještě vyšší bezpečnost a maximální pohodlí je nový CITROËN C5 X vybaven konektivními službami, které zahrnují: 
 • MY CITROËN ASSIST: Bezplatné tísňové volání a asistenční služba s geolokací, která je k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Zajišťuje vyslání vhodné pomoci, a to buď automaticky, nebo po stisknutí tísňového či asistenčního tlačítka.
 • MY CITROËN DRIVE PLUS: Služby TomTom Traffic včetně služby Nebezpečné zóny jsou k dispozici zdarma po dobu tří let. Poskytují v reálném čase informace o dopravě, poloze čerpacích stanic, dostupnosti parkovacích míst atd. a rovněž vizuální a zvukové upozornění na eventuální nebezpečné zóny (řídí se platnými právními předpisy dané země).
 • MY CITROËN PLAY PLUS: Služba je kompatibilní s Apple CarPlay™ a Android Auto a nabízí bezdrátové připojení ve voze. Stačí připojit chytrý telefon a můžete přijímat pokyny, volat, posílat zprávy a poslouchat hudbu, a to vše naprosto bezpečně, aniž by bylo nutné odvracet zrak od dění před vozem. Všechny kompatibilní aplikace se zobrazují přímo na centrálním dotykovém displeji vozu.
 • APLIKACE MY CITROËN

  Aplikace MyCitroën zajistí trvalé propojení s vaším novým vozem CITROËN C5 X a umožní:
 • Lokalizovat váš vůz.
 • Rezervovat termín schůzky u autorizovaného opravce.
 • Nahlížet do palubní dokumentace.
 • Nahlížet do servisní dokumentace.
 • Kontaktovat asistenční službu Citroën.

 • Plug-in hybridní verze C5 X navíc nabízí:
 • Přístup k základním informacím o stavu nabití baterie, době nabíjení a zbývajícím dojezdu vozu.
 • Užitečné rady ohledně nabíjení.
 • Naprogramování odloženého nabíjení.
 • Nastavení předehřevu/klimatizace kabiny.
 • Muž s chytrým telefonem a obrazovka aplikace MyCitroën
  Čelní pohled na jedoucí CITROËN C5 X

  MOTORY

  PLUG-IN HYBRID NEBO BENZIN

  Nový CITROËN C5 X je vybaven výkonnými a efektivními benzinovými motory homologovanými podle normy Euro 6.3. Volit je možné mezi motorem PureTech 130 Stop & Start a PureTech 180 Stop & Start.
  Pro ještě příjemnější ovládání a maximálně pohodlné cestování je CITROËN C5 X vybaven automatickou převodovkou EAT8.

  C5 X Hybrid je všestranný vůz vhodný pro jakékoli využití. Kombinuje veškeré výhody 100% elektrického pohonu pro každodenní popojíždění s motorem o výkonu 81,2 kW a vysoký dojezd vhodný na delší cesty s benzinovým motorem PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3. Výsledkem jsou emise CO2 již od 29 g/km (v cyklu WLTP).
  Automatická elektrifikovaná převodovka ë-EAT8 zajišťuje pozoruhodně plynulou jízdu bez škubání a nebývalé potěšení z jízdy s okamžitě dostupným točivým momentem 360 Nm.
  Top