Budete přesměrováni za vteřin

Přezutí pneumatik

 

Paušální ceny pro výměnu pneumatik:

• Přezutí kol: 630 Kč*

• Výměna pneumatik na plechových discích: 830 Kč*

• Výměna pneumatik na hliníkových discích: 1250 Kč*

Náklady na práci (demontáž a montáž)

 

Pneumatiky jsou jediným spojením mezi vozem a silnicí. Závisí na nich vaše bezpečnost a bezpečnost vašich spolucestujících.

Zkontrolujte si tlak v pneumatikách nejméně jednou za měsíc a nezapomínejte ani na rezervní kolo! Podhuštění zkracuje životnost pneumatik, zvyšuje spotřebu paliva a zhoršuje přilnavost k vozovce. Sledujte opotřebení běhounu: hloubka vzorku nesmí být menší než 1,6 mm. Pneumatiky se mohou předčasně opotřebovávat kvůli špatné geometrii. Jejich výměnu vždy svěřte odborníkovi.

Když průměrná denní teplota klesne pod 7 °C, doporučuje se výměna letních pneumatik za zimní. V zimním období, tzn. od 1. listopadu do 31. března, je v České republice podle zákona povinnost mít na voze zimní pneumatiky. Vozidla do 3,5 t musí mít vzorek na zimních pneumatikách minimálně 4 mm. Zimní pneumatika je vyrobena ze speciální směsi gumy, má minimálně 5krát silnější kostru a uzpůsobený vzorek. To umožňuje zachovat jízdní kvality vozu v zimních měsících, dobrou přilnavost na chladném nebo vlhkém povrchu a lepší odvádění vody nebo tajícího sněhu.

Více o pneumatikách se dozvíte zde a o zimních zde.

AC_prezuti.pneu_600x384px
Top