PRODEJ NOVÝCH VOZŮ V AUTOSALONECH OPĚT OBNOVEN. PŘIJĎTE SI PROHLÉDNOUT NOVÝ CITROËN C4.

Budete přesměrováni za vteřin
1800x681-Hypnos.jpg

Koncept HYPNOS


HYPNOS

KREATIVITA A TECHNOLOGIE

Hypnos, obzvlášť vydařená kombinace různých stylů, v sově spojuje kreativní technologie zajišťující nejen pozoruhodný výkon, ale také šetrné k životnímu prostředí a přinášející také cestujícím silný a subtilní zážitek zároveň.

NOVÁTORSKÁ A UŠLECHTILÁ SILUETA

Díky dynamickým a dobře formovaným tvarům, v nichž se spojuje plynulost a napětí nabízí koncepční vůz Hypnos vzácnou eleganci a pocit robustnosti, a za něž vděčí zejména:

  • výraznému podběhu kol
  • napjatým liniím kapoty 
  • obrysu vysoké karoserie

Ušlechtilý vzhled karoserie ještě umocňuje zářivý a hluboký odstín šedi, který se mění podle osvětlení.

Koncepční vůz Citroën Hypnos - Novátorská a ušlechtilá silueta

NOVÁTORSKÁ ARCHITEKTURA

Přístup

Koncepční vůz Citroën Hypnos - Přístup

Vstup do vozu usnadňuje otvírání předních a zadních dveří od sebe a také přístup do zavazadlového prostoru je díky zádi s otvíráním typu kargo optimální.
Speciální otvírání má u vozu Hypnos nejen vizuální účinek, ale zlepšuje i jeho funkčnost a připomá, že jde o vůz určený na cesty a výlety.

Interiér

Koncepční vůz Citroën Hypnos - Interiér

Středem prostoru vyhrazeného cestujícím jsou čtyři sedadla tvořená mnoha buňkami hranolovitého tvaru, které lze podle potřeby nafouknout či vyfouknout a jež slouží k masáži bederních a zádových partií. Ty jsou šroubovitě uspořádány z jedné i druhé strany ústřední šroubovice. 

KREATIVNÍ VNITŘNÍ PROSTOR

Koncepční vůz Citroën Hypnos - Kreativní vnitřní prostor

Vnitřní prostor rozehrává všechny barvy duhy, takže překvapivě kontrastuje s odstínem exteriéru.
Interiér, obložený ušlechtilými materiály, jako je kartáčem čištěný hliník nebo kůže, byl rafinovaně upraven tak, by cestujícím nabízel atmosféru absolutní pohody a potrvzoval, že Hypnos patří mezi do světa výjimečných vozů.

PROVĚŘENÝ POŽITEK Z JÍZDY

Funkce boost

Koncepční vůz Citroën Hypnos - Funkce boost

V případě energického sešlápnutí pedálu akcelerátoru přidá funkce boost k momentu tepelného motoru moment motoru elektrického. Hypnos tak dokáže akcelerovat z 0 na 100 km/h za 9,4 sekundy a urazit 1000 m od startu po zastavení za 31 sekund.

Hydraulické pérování

Kjoncepční vůz Citroën Hypnos - Hydraulické pérování

Hypnos má výhodu hydraulického pérování třetí generace. Tato technologie nejen že nabízí vysokou úroveň komfortu, ale také zajišťuje perfektní chování vozu na silnici.

4x4

Koncepční vůz Citroën Hypnos - 4x4

V případě slabé adheze nebo silného namáhání přejde vozidlo k náhonu na čtyři kola, kdy pohon zajišťuje elektrický motor v zadní části vozu. To přináší  výhody zvýšené mobility a umožňuje plně využívat potenciálu Hypnosu bez ohledu na povrch vozovky.

HYBRIDNÍ TECHNOLOGIE DIESEL

Inteligence Hypnosu spočívá v kombinaci tepelného motoru Diesel 2 l HDi FAP de 200 ch (napojeného na ruční šestirychlostní převodovku) s elektrickým motorem o výkonu 50 ch umístěným na úrovni zadní nápravy.

Vozidlo s nulovými emisemi

Koncepční vůz Citroën Hypnos - Vozidlo s nulovými emisemi

Díky hybridní technologii Diesel Hypnos přispívá k respektování životního prostředí. To platí zejména pro jízdy po městě v režimu ZEV (Zero Emission Vehicule), kdy se plně přejde na elektrický motor.

Stop&Start

Koncepční vůz Citroën Hypnos - Stop&Start

Hypnos je vybaven výkonnou technologií Stop & Start, jež při zácpách nebo poři zastavení vozidla uvede tepelný motor do pohotovostního režimu (spotřeba při smíšeném cyklu je 4,5 l/100 km a emise CO2 činí 120 g/km).

Top