COVID-19 | NAŠE PRODEJNY JSOU DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENÉ. SERVISNÍ SLUŽBY JSOU STÁLE V PROVOZU

VÍCE

Budete přesměrováni za vteřin

NOVÝ CITROËN BERLINGO VAN ZÍSKAL CENU „INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR 2019“!

Nový Citroën Berlingo Van získal dnes na Mezinárodním veletrhu užitkových vozidel v Hannoveru prestižní ocenění „International Van of the Year 2019“. Berlingo, jehož se prodalo více než 1,5 milionu kusů, tuto cenu získává již podruhé, poprvé ji získalo v roce 1997. Současná třetí generace modelu Berlingo byla oceněna za pozoruhodné inovace v oblasti komfortu a technologií, které nikterak nesnižují jeho funkčnost. Nový Citroën Berlingo Van, který je zcela věrný sloganu užitkových vozidel Citroën „Inspired by Pro“, se přizpůsobuje potřebám všech profesionálů a jejich způsobům využití vozu. Nabízí jedinečný tvar ve dvou variantách (M a XL) a využívá nejlepší know-how značky v oblasti komfortu a bezpečnosti, výsledkem je 20 technologií podpůrných prvků řízení a 4 technologie z oblasti konektivity. Nový Citroën Berlingo Van, který získal toto prestižní ocenění, je již k dispozici na objednání ve Francii a do prodejní sítě dorazí v posledním čtvrtletí roku 2018.

„Značka Citroën je hrdá na to, že nový Citroën Berlingo Van opět získal prestižní titul „International Van of the Year 2019“. Toto ocenění je svědectvím toho, jaký vývojový skok z pohledu výkonů a funkcí udělala třetí generace modelu Berlingo, a ukazuje relevantnost nabídky Citroën v segmentu dodávek. Tento úspěch rovněž zdůrazňuje fakt, že značka je odedávna v segmentu užitkových vozů přítomna a pokračuje v dlouhé „success story“ vedoucí od dávného modelu 2 CV Fourgonnette, l´Acadiane  nebo Type H po dnešní model Jumpy nebo Nové Berlingo Van. Moderní užitkový vůz určený pro nejrůznější použití je věrný podpisu značky „Inspired by Pro“. Tento bestseller užitkové řady Citroën posílí dynamiku LUV značky v Evropě. V první polovině roku jsme zaznamenali růst nově registrovaných vozů o 10,6 %, tedy dvakrát více než vykazuje trh s LUV.“ – Linda Jackson, ředitelka značky Citroën.

ivoty1- NOVÝ CITROËN BERLINGO VAN ZÍSKAL OCENĚNÍ „INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR 2019“
Nový Citroën Berlingo Van získal u příležitosti zahájení 67. ročníku Mezinárodního veletrhu užitkových vozidel v Hannoveru prestižní titul „International Van Of The Year 2019“. Tento titul udělila této třetí generaci porota složená z 25 novinářů a redaktorů nezávislých časopisů se specializací na lehká užitková vozidla (LUV). Nový Citroën Berlingo Van přináší nejen další optimalizaci toho, co je pro něj nejdůležitější, tedy objemu a praktičnosti, ale porotu si získal rovněž svým moderním stylem, větším komfortem, technologiemi a funkcemi na úrovni osobních automobilů. Ocenění od členů poroty IVOTY, které předsedal Jarlath Sweeney, je důkazem správné cesty, která znamená vývoj principů celého segmentu.

Připomeňme si, že Citroën získal prestižní ocenění „International Van Of The Year“ již popáté a podruhé za užitkový model Berlingo. Poslední vítězství spadá do roku 1997, kdy byla uvedena první generace. V minulosti získaly cenu i další užitkové modely značky: Citroën Nemo (2009), Citroën Jumpy (2008) a Citroën Jumper (1994).2- NOVÝ CITROËN BERLINGO VAN:HRDÝ NÁSTUPCE IKONICKÝCH MODELŮ
Nový Citroën Berlingo Van, který je již nyní ve Francii k dispozici na objednávku od 14 450 EUR bez DPH, dorazí do prodejní sítě v posledním čtvrtletí roku 2018. Model Berlingo, který má za sebou bohatou historii a je významným subjektem svého segmentu, dokázal vždy svou nabídku inovovat. Od zahájení prodeje v roce 1996 ho bylo na celém světě vyrobeno více než 1,5 milionu kusů.

Zásadní model Berlingo nijak nestárne a jeho prodeje se rok od roku zvyšují, což je na automobilovém trhu vzácným jevem. Francie v roce 2017 dokonce zaznamenala rekordní rok s více než 27 000 nově registrovanými vozy, tj. o 4 % více než v roce 2016.

Užitkové Berlingo představuje skutečný obchodní úspěch, v první polovině roku 2018 bylo zaznamenáno téměř 41 000 nově registrovaných vozů (což představuje nárůst o 12 %) a model obsadil druhé místo ve svém segmentu v Evropě. Jde tak o klíčový subjekt dynamiky LUV značky Citroën. Nový Citroën Berlingo Van je pro značku i pro celý segment dodávkových vozů, v němž Citroën svými ikonickými modely, jako byl 2 CV Fourgonnette, l´Acadiane nebo C15, vždy vytyčoval směr, velmi důležitý.

V prvních šesti měsících roku tvořily LUV značky Citroën se 110 986 nově registrovanými vozy v Evropě jednu čtvrtinu prodaných automobilů. Citroën tak v tomto segmentu zaznamenal nárůst o 10,6 %, což je více než dvakrát více, než kolik činil růst trhu (+ 4,9 %). Podíl značky na evropském trhu s LUV se zlepšil o 0,5 % a dosáhl 9,9 %. Citroën si tak vydobyl pozici v žebříčku značek v Evropě a dostal se do Top 5. Ve Francii činil tento nárůst 1,3 %, značka tu dosáhla 16,2% podíl na trhu.3- NOVÝ CITROËN BERLINGO VAN: SKUTEČNÝ GENERAČNÍ SKOK

Tato třetí generace užitkového vozu představuje zcela v souladu s novým vzhledem vozů z nabídky Citroën, která se každé 2 roky obnovuje, skutečný generační skok z hlediska designu, komfortu a technologií a hodlá dál pokračovat na cestě k úspěchu.

Stručně řečeno nabízí Nový Citroën Berlingo Van:
    • jedinečný tvar s předsunutým čelním sklem a vyšší a kratší kapotou, díky čemuž je vůz robustní a dobře ovladatelný;
    • specifickou přední masku nesoucí typické prvky značky Citroën a dalšího užitkového vozu Jumpy a funkční vzhled zadní části vyhovující široké škále profesionálních zákazníků;
    • moderní interiér spojující robustnost a praktičnost, se vzdušnou palubní deskou, která zahrnuje ovladače technologií a ponechává prostor celé řadě odkládacích přihrádek (včetně přihrádky před sedadlem spolujezdce Top Box).

Nový Citroën Berlingo Van s přívlastkem „Inspired by Pro“ využívá dokonale své přednosti a přináší řešení přizpůsobené každé profesi pro komfort na míru.
    • Existuje ve dvou délkách karoserie M (440 cm) a XL (475 cm) s 2 délkami rozvoru;
    • Vychází vstříc očekáváním svých zákazníků, kterým nabízí 4 úrovně konečné úpravy, z toho 2 zcela nové, které se liší úrovní vybavení a filozofií:
    • WORKER s kabinou Extenso® a paketem Stavba zahrnujícím Grip Control s funkcí Hill Assist Descent, o 30 mm větší světlou výšku a ochranný kryt pod motorem;
    • DRIVER s paketem Akustika, navigací Citroën Connect Nav na dotykovém 8" displeji, technologií Surround Rear Vision, pohodlným výškově a bederně nastavitelným sedadlem řidiče s opěrkou lokte a odkládací přihrádkou pod sedadlem.
    • Důkazem multifunkčnosti a modularity vozu je:
    • kabina Extenso® určená pro 3 osoby (dvoumístná lavice, středové sedadlo se sklopitelným opěradlem a otočným stolkem). Boční sedadlo lze sklopit, čímž se prodlouží nákladová délka,
    • prodloužená kabina polokombi, kterou lze upravit tak, aby v ní bylo možné přepravovat až 5 osob (1. a 2. řada), nebo převážet dlouhé náklady (po sklopení sedadla spolujezdce vepředu a celé druhé řady);
    • mnoho příplatkových možností vnitřní úpravy (prosklená přepážka, výklopný střešní otvor Girafon, dřevěná podlaha, prosklené dveře…)
    • Nabízí vynikající přístup zezadu, boční posuvné dveře a užitečnou hmotnost až 1 000 kg ve velikosti M (950 kg ve velikosti XL;
    • Zachovává si šířku mezi podběhy kol, takže je možné do vozu naložit 2 europalety.
Nový Citroën Berlingo Van jde s dobou a nabízí komfortní jízdu a optimální bezpečnost, k čemuž přispívá:
    • nápravový systém využívající to nejlepší z know-how značky Citroën pro vynikající komfort;
    • nová platforma EMP2 vepředu pro větší ovladatelnost a lepší využití technologií,
    • v tomto segmentu vzácná technologická úroveň zahrnující:
    • 20 podpůrných prvků řízení včetně ukazatele přetížení, systému Surround Rear Vision, barevného Head-Up displeje, elektrické parkovací brzdy, adaptivního tempomatu s funkcí Stop;
    • 4 technologie konektivity včetně navigace Citroën Connect Nav a bezdrátového nabíjení telefonů.
    • výkonné a úsporné dieselové motory BlueHDi 130 S&S s šestistupňovou manuální převodovkou BVM6 nebo automatickou převodovkou EAT8, BlueHDi 75 s manuální převodovkou BVM, BlueHDi 100 S&S s manuální převodovkou BVM)
    • příprava na přestavbu 4×4 Dangel zajišťující maximální pohyblivost (u verze BlueHDi 130 S&S s šestistupňovou manuální převodovkou BVM6).

Top