Budete přesměrováni za vteřin

Rally Mexiko (8. – 11. 3. 2018)

Kris Meeke a Paul Nagle dokončili  Raly Mexiko na třetím místě a zaznamenali už druhé umístění na pódiu v této sezoně pro Citroën Total Abu Dhabi WRT a potvrdili úspěšný start do nové sezony. Sébastien Loeb a Daniel Elena skončili pátí, když dlouho pořadí v rally vedli a předvedli pozoruhodný návrat do jejich oblíbené závodní kategorie.

Poslední den rally nebyl žádnou nedělní procházkou. Startovalo se na sérii točitých sekcí, po nich následovaly rychlejší cesty se dvěma průjezdy na Les Minas.

 

Bohužel Kris Meeke ztratil už na zahajovacím nedělním testu. Jeho 10,9 sekundy náskoku na třetí místo se vymazalo, když dostal smyk na dlažbě po prudkém brzdění. Ztratil 47,5 sekundy a spadl na 5. místo. Do konce rally se mu ale podařilo vyšvihnout se až na třetí pozici a zaznamenat jeho první umístění na stupních vítězů v tomto roce. Citroën Total Abu Dhabi WRT si tak připsal druhé pódium v sezoně, nyní ve žhavém Mexiku po umístění Craiga Breena ve Švédsku za naopak zimních podmínek. Severoirský pilot aktuálně figuruje na 4. pozici v celkovém hodnocení mistrovství světa.

 

Sébastien Loeb vyjížděl do nedělního programu z druhé pozici na startu, kterou si vysloužil postavením mezi vedoucími závodníky. Tam se dostal během několika málo kilometrů tratí se šotolinovým povrchem. Páté místo celkově uhájil i přesto, že prorazil pneumatiku v době, kdy stále vedl. Nemohl tudíž předvést plný výkon na své nejzamilovanější rally.

 

Na rally, která je pro vozy velmi náročná, zajel C3 WRC osm nejrychlejších časů a znovu prokázal vysokou úroveň a spolehlivost. Díky bodům získaným o tomto víkendu Citroën Total Abu Dhabi WRT ztrácí na druhé místo v celkovém pořadí mistrovství světa Poháru konstruktérů jediný bod.

 loeb2

Co také řekli...

Kris Meeke

Tento víkend byl pro mě pozitivní, počínaje tím, že jsem zajel první pódium v sezoně a konče ziskem důležitých bodů do mistrovství světa. Ale nemohu nevyjádřit určité zklamání zejména s ohledem na celý tým. Měl jsem všechny trumfy pro vítězství v Mexiku v ruce, rychlost, auto i pozici na trati, ale neodvedl jsem dobrou práci. Udělal jsem až moc hloupých chyb a tak z toho nemohlo vyjít nic lepšího. Potřebuji se zklidnit do startu na Korsice, kde jsme loni byli velice konkurenceschopní.“

Sébastien Loeb

Díky testování, v kterém se mi dařilo, jsem vstupoval do rally bez pochybností o mé formě, ale měl jsem na paměti, že se tu bojuje vždy o desetiny sekundy. Bylo pro nás příjemným překvapením, jakou rychlost jsme drželi. Jasem ale trochu zklamaný z toho, že jsem nebyl schopný se prosadit proti ostatním až do konce kvůli píchnutí pneumatiky. I tak to byl velmi dobrý víkend a splněný cíl našeho návratu. Doufám, že budu nyní pokračovat dobrými výsledky na Korsice, kde by mě nemělo moc věcí překvapit.“

loeb

Konečné pořadí

1. Ogier / Ingrassia (Ford Fiesta WRC) 3:53:58.0

2. Sordo / Del Barrio (Hyundai i20 WRC) + 1:13.6

3. Meeke / Nagle (Citroën C3 WRC) + 1:29.2

4. Mikkelsen / Jaeger (Hyundai i20 WRC) + 1:48.4

5. Loeb / Elena (Citroën C3 WRC) + 2:34.6

6. Neuville / Gilsoul (Hyundai i20 WRC) + 9:13.0

7. Tidemand / Andersson (Skoda Fabia R5) + 10:34.7

8. Latvala / Anttila (Toyota Yaris WRC) + 15:47.1
Mistrovství světa – pořadí pilotů

1. Sébastien Ogier – 60

2. Thierry Neuville – 51

3. Andreas Mikkelsen – 34

4. Kris Meeke – 32

5. Jari-Matti Latvala – 30

6. Ott Tänak – 26

7. Esapekka Lappi – 23

8. Craig Breen – 20

9. Dani Sordo – 18

10. Sébastien Loeb – 10
Mistrovství světa – Pohár konstruktérů

1. Hyundai WRT – 84

2. M-Sport Ford WRT – 72

3. Citroën Total Abu Dhabi WRT – 71

4. Toyota Gazoo Racing – 67

Top