Budete přesměrováni za vteřin

CITROËN Ë-JUMPY HYDROGEN: NOVÝ ZÁSTUPCE ELEKTRIFIKOVANÉ ŘADY

CITROËN ë-Jumpy Hydrogen rozšiřuje modelovou řadu lehkých užitkových vozů CITROËN. Díky své architektuře kombinující vodíkový palivový článek a baterii využívá nový užitkový vůz to nejlepší z obou technologií.

C3

 

S uvedením vozu ë-Jumpy Hydrogen získává společnost CITROËN nejširší elektrifikovanou modelovou řadu, která beze zbytku naplní potřeby současných profesionálů. Kompletně budou lehká užitková vozidla CITROËN (LCV) elektrifikována do konce roku 2021. Ë-Jumpy je již v prodeji, zatímco My Ami Cargo, ë-Berlingo Van, ë-Jumpy Hydrogen a ë-Jumper budou představeny ve druhé polovině roku.

CITROËN odpovídá na aktuální environmentální potřeby a sociální výzvy tím, že od roku 2021 zavádí u novinky ë-Jumpy Hydrogen nový zdroj energie. Elektrický užitkový vůz s vodíkovým palivovým článkem a dobíjecí baterií je prvním vozem CITROËN vybaveným tímto inovativním pohonem. Umístění prvků nové technologie nemá vliv na užitečné zatížení, jednotlivé komponenty byly důmyslně integrovány tak, aby nijak neomezily nákladový prostor.

CITROËN Ë-Jumpy Hydrogen disponuje dojezdem přesahujícím 400 km. Tři nádrže na vodík z karbonových vláken s pracovním tlakem 700 barů, které jsou umístěny vedle baterie pod předními sedadly, lze naplnit za pouhé tři minuty. Ë-Jumpy Hydrogen je 100% elektromobil. Je vybaven 45 kW palivovým článkem vyrábějícím elektřinu zpracováním vodíku a 10,5 kWh baterií, která automaticky přebírá funkci, když se vodíková nádrž vyprázdní. Baterie se průběžně dobíjí elektřinou generovanou vodíkem nebo ji lze dobít pomocí kabelu u klasických dobíjecích stanic určených pro elektrické vozy.

C3

Vůz je k dispozici ve vybraných zemích EU, v ČR bude k dispozici později.

Top