Budete přesměrováni za vteřin

VYPNĚTE A UŽIJTE SI KOMFORT NA CESTÁCH

360° VIRTUÁLNÍ TESTOVACÍ JÍZDA

Vyzkoušejte naše nové SUV Citroën C5 Aircross na vlastní kůži. V 360° videu se seznámíte nejen s designem a interiérem, ale také s technologiemi a dalšími chytrými asistenty v tomto voze. Stačí se jen pohodlně usadit a vyrazit na cestu!

VÝJIMEČNĚ KOMFORTNÍ A VARIABILNÍ SUV S UNIKÁTNÍM CHARAKTEREM

CITROEN odhaluje Nový SUV C5 Aircross, jehož vzhled a architektura splňují veškeré atributy pravého SUV - velká kola, robustní design vzbuzující pocit jistoty, zvýšená světlá výška a stylová jedinečnost značky Citroën s unikátními prvky jako jsou chrániče Airbump®, kola o průměru 720 mm, světlá výška 230 mm, ochranné kryty podvozku a podběhů kol, střešní lišty a v neposlední řadě také celá škála možností pro vlastní úpravu vzhledu vozu. Nový Citroën C5 Aircross je ve všech směrech dílem programu Citroën Advanced Comfort® a díky dvěma exkluzivním inovacím Citroën - tlumičům s progresivními hydraulickými dorazy® a sedadlům  Advanced Comfort - se stává se nejpohodlnějším SUV ve své kategorii. Samostatná zadní sedadla, která jsou sklopná a podélně posuvná s nastavením sklonu opěradla, zajišťují variabilitu a uživatelský komfort na té nejvyšší úrovni a objem zavazadlového prostoru v rozmezí 580 až 720 l definuje v této třídě novou referenci z pohledu přepravní kapacity. Nadto ve výbavě najdeme 20 asistenčních systémů řízení a 6 technologií konektivity a Nový C5 Aircross tak právem získává označení SUV nové generace. 

OBJEVTE SUV C5 AIRCROSS VE VIDEU!

Design2_CL.18.023.002_597X500

DESIGN

Vyniká rozměry s délkou 4,50 m, výkonností i sebevědomým vzhledem bez známek agresivity. Jeho široká a impozantní přední maska, vysoká kapota, elegantní tvary s výraznými designovými prvky jako jsou chrániče Airbump®, velká kola o průměru 720 mm, světlá výška 230 mm, kryty podvozku a podběhů kol a stylové střešní lišty ve dvoubarevném provedení oživují dnešní standardy segmentu vozů SUV.

Nový Citroën SUV C5 Aircross je vybavený prosklenou panoramatickou střechou. Při pohledu z profilu vzniká souvislý prosklený pás, který dává vyniknout střeše zdánlivě plovoucí v prostoru a chromované liště ve tvaru písmene "C" vymezující kabinu vozu. Široká vertikálně orientovaná záď naznačuje velkorysou prostornost zavazadlového prostoru (580 až 720 l), po obou stranách ji ohraničují vystouplá světla se čtyřmi podlouhlými moduly s LED diodami a 3D efektem.

INTERIÉR

Interiér je místem pohody
a bezpečí

Prostornost a reprezentativní charakter interiéru Nového SUV C5 Aircross na vás zapůsobí od prvního okamžiku. Velkorysé a vzdušné prostory nepostrádají funkčnost a praktičnost. Impozantní palubní deska je v celé šířce vozu opatřená lištou z měkčeného plastu.

Řidič má k dispozici přístrojovou desku s nastavitelným digitálním displejem TFT o úhlopříčce 12,3", na němž se mu přímo v zorném poli zobrazují vybrané informace o jízdě.

Široká středová konzole, vysoko posazené sedadlo řidiče, který tak získává dobrý přehled o silnici před sebou, citlivě zvolené barvy a materiály, to vše podtrhuje pocit bezpečí a harmonie, kterým interiér na své uživatele působí.
Habitacle_CL.18.024.021_597X500

ROZMĚRY CITROËNU C5 AIRCROSS

Délka

4500 mm

Šířka

1969/2099 mm

Výška

1654/1689 mm

Objem kufru

460 / 1510 l

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • / 4

VZNIK NOVÉHO SUV C5 AIRCROSS

Nový Citroën SUV C5 Aircross je nejnovějším přírůstkem modelové řady Citroën. Vůz nachází inspiraci přímo v konceptu Citroën Aircross představeném v roce 2015 a je pokračováním ofenzivy značky v kategorii vozů SUV, kterou Citroën zahájil v roce 2017 uvedením úspěšného SUV C3 Aircross. "Inspired By You" je i nadále hlavním motivem a hybnou silou vývoje nových produktů značky Citroën!

30 KOMBINACÍ EXTERIÉRU, 5 PROVEDENÍ INTERIÉRU

Nový SUV C5 Aircross nabízí širokou škálu vlastních úprav vozu. Celkem 30 možných kombinací exteriéru doplňuje 7 barev karoserie (bílá Banquise, černá Perla Nera, šedá Platinium, šedá Acier, červená Volcano, modrá Tijuca, bílá Nacré) a 3 balíčky Pack Color (Silver, White a Red). Karoserii v různých barevných odstínech lze kombinovat se střechou v odstínu černá Perla Nera.

Individuální stylové úpravy se promítají i do interiéru Nového SUV C5 Aircross a jeho příjemného, světlého a elegantního provedení. V nabídce je 5 variant: kromě standardní verze to jsou provedení Wild Grey, Metropolitan Beige, Metropolitan Grey a Hype Brown vybavená sedadly Advanced Comfort.

 

Citroen C5 Aircross interior WildGrey

Interiér Wild Grey

Interiér Wild Grey vyzařuje vitalitu a dynamiku: látkové čalounění Stone Grey v kombinaci s látkou s efektem černé kůže, oranžový pás v horní části opěradel, šedá středová konzole a lišta palubní desky.

Sedadla z programu Advanced Comfort!

MetropolitanBeige_18P27_747X400

Interiér Metropolitan Beige

Interiér Metropolitan Beige zdůrazňuje prostor, jas a eleganci: kožené čalounění Grey v kombinaci s látkovým čalouněním Grey sladěné s tmavě šedým pásem v horní části opěradel, šedou středovou konzolí a lištou palubní desky.

Sedadla z programu Advanced Comfort!

MetropolitanGrey_18P54_747X400

Interiér Metropolitan Grey

Interiér Metropolitan Grey je založený na eleganci kontrastu: kožené čalounění Graphite v kombinaci s látkovým čalouněním Graphite kontrastuje se světle šedým pásem v horní části opěradel, šedou středovou konzolí a lištou palubní desky.

Sedadla z programu Advanced Comfort!

HypeBrown_18P56_747X400

Interiér Hype Brown

Interiér Hype Brown pro nejnáročnější zákazníky: sedadla v kombinaci kůže Nappa Brown a látka s efektem černé kůže, pás v horní části opěradel z materiálu Alcantara ve světle šedém odstínu,  středová konzole, lišta palubní desky a kryt přístrojové desky Brown, volant potažený vysoce elegantní černo-hnědou kůží.

Sedadla z programu Advanced Comfort!

KOMFORT

-

Tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy
Tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy

Nový SUV C5 Aircross je vybavený tlumiči s progresivními hydraulickými  dorazy®, inovací Citroën, která vychází z know-how značky v oblasti nápravových systémů. Jedná se o novou technologii odpružení založenou na zkušenostech získaných v nejvyšších automobilových soutěžích, která zajišťuje lepší absorpci nerovností vozovky. Jejím cílem je dosáhnout ještě vyšší kvality filtrace vibrací, která je pro vozy Citroën typická, a nabídnout tak zákazníkům zcela novou zkušenost jízdy s tzv. efektem létajícího koberce.

Sedadla Advanced Comfort
Sedadla Advanced Comfort

Pohodlná sedadla v Novém SUV C5 Aircross cestující přímo vybízejí, aby usedli a vychutnali si nebývalý cestovní komfort, který je na palubě čeká. Čalounění sedadel je měkké a pevná vrchní pěnová vrstva o tloušťce 15 mm poskytuje výbornou oporu. Díky použití pěny s vyšší tuhostí nedochází u předních sedadel ani po dlouhých hodinách jízdy ke stlačení a prosezení. Sedadla jsou navíc vybavená systémem vícebodové masáže a různými možnostmi nastavení.  

Variabilita
Variabilita

Nový Citroën SUV C5 Aircross se třemi samostatnými, podélně posuvnými a sklopnými zadními sedadly stejné šířky nabízí největší variabilitu nastavení v této kategorii. Sklon opěradel  lze nastavit do 5 poloh a posunutím sedadel dopředu nebo dozadu je možné podle potřeby upřednostnit pohodlí cestujících nebo přepravní kapacitu zavazadlového prostoru.  V interiéru Nového Citroën SUV C5 Aircross najdete řadu praktických odkládacích prostorů, zejména ve středové loketní opěrce, která ukrývá velkou chlazenou přihrádku.  

Tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy®

Odpružení s tlumiči s hydraulickými dorazy je exkluzivní novinka značky Citroën, která Novému SUV Citroën C5 Aircross propůjčuje jedinečný jízdní komfort. Jedná se o inovaci, která umožňuje lépe absorbovat a filtrovat velké i malé nerovnosti na vozovce, vytváří dojem "létajícího koberce" a současně zajišťuje jisté vedení stopy i skvělou dynamiku jízdy. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, v případě tlumičů s progresivními hydraulickými dorazy® se přidávají dva hydraulické dorazy – jeden pro rozpínání a jeden pro stlačení. V případě výrazného stlačení a rozpínání je pohyb zpomalen postupně, aniž by došlo k prudkému zastavení. Při mírném stlačení a rozpínání se vytváří dojem „létajícího koberce“ a pocit, že auto nad nerovnostmi vozovky doslova letí.

sieges3_18P52_747X400

SEDADLA ADVANCED COMFORT

Nový Citroën SUV C5 Aircross je vybavený sedadly s širokými opěradly i sedáky, která se podobají pohodlným křeslům. Inovativní konfekční zpracování kombinuje pěnu s vysokou hustotou uprostřed sedadel se silnou strukturovanou pěnu o tloušťce 15 mm na povrchu. Výsledkem je optimální komfort sezení a pevné držení, aniž by docházelo k postupnému prosezení a deformaci sedadla. Přední sedadla jsou výškově nastavitelná s  výškově a osově nastavitelnými opěrkami hlavy. Kromě vyhřívání mohou být přední sedadla pro vyšší komfort vybavená také vícebodovou masážní funkcí. Řidič i spolujezdec mají nezávisle na sobě možnost zvolit si na dotykovém displeji jeden z 5 programů kombinujících masáž beder, zad a ramen.

Modularite_18P26_747X400

SUV S NEJVĚTŠÍ VARIABILITOU USPOŘÁDÁNÍ VE SVÉ KATEGORII

Nový Citroën SUV  C5 Aircross se od ostatních modelů v kategorii odlišuje nabídkou 3 samostatných zadních sedadel. Všechna sedadla v zadní řadě mají stejnou šířku a cestující uprostřed se tak těší stejnému komfortu jako ostatní. Podélný posun v rozmezí 15 mm umožňuje přizpůsobit polohu sedadel podle potřeby ve prospěch komfortu cestujících nebo většího prostoru pro přepravu zavazadel. Sklon opěradel  je možné nastavit do 5 poloh. Složená sedadla tvoří s dvouúrovňovou podlahou zavazadlového prostoru velmi praktickou rovnou úložnou plochu. Také v interiéru Nového SUV Citroën C5 Aircross mají cestující k dispozici řadu odkládacích prostorů, zejména velkou chlazenou přihrádku ve středové loketní opěrce, odkládací schránku spolujezdce a široké kapsy ve dveřích. Ve středovém panelu na palubní desce je umístěná přihrádka na drobnosti vybavená bezdrátovým dobíjením chytrého telefonu.    

Isolation_CL.18.023.024_597X500

KOMFORT

Kabina izolovaná od okolního ruchu

Akustické odhlučnění kabiny Nového SUV C5 Aircross je na velmi vysoké úrovni. Přední dvojitá vrstvená skla s izolační vrstvou výrazně snižují jízdní i aerodynamický hluk a posádce zajišťují perfektní izolaci od okolního provozu. Zvláštní pozornost byla věnovaná odhlučnění bloku motoru.

Dalším zařízením, které se v Novém Citroën SUV C5 Aircross stará o maximální komfort cestujících, je systém pro zajištění kvality vzduchu v kabině, AQS „Air Quality Systém“. Ten kontroluje kvalitu vnějšího vzduchu a v případě vysoké míry znečištění automaticky zapne režim vnitřní cirkulace vzduchu.

TECHNOLOGIE

Technologie poslední generace

TechnologiesGal_CL.18.023.017_1500X500

Nový  Citroën SUV C5 Aircross nabízí širokou škálu špičkových podpůrných prvků řízení - celkem 20 technologií zvyšujících bezpečnost, komfort na palubě a usnadňujících řízení bez ohledu na vnější podmínky.

20 TECHNOLOGIÍ NA PODPORU ŘÍZENÍ

HighwayDriverAssist2_CL.18.023.020_747X400

HIGHWAY DRIVER ASSIST

Jedná se o předstupeň autonomního řízení. Vůz automaticky ovládá řazení rychlostí, kontroluje dráhu jízdy a svou polohu v jízdním pruhu. Systém je spojený s adaptivním tempomatem s funkcí Stop&Go, která v závislosti na přítomnosti vozidla jedoucího vpředu umožňuje zastavit a znovu se automaticky rozjet.

RecoPanneaux_747X400

Systém rozšířeného rozpoznání dopravního značení

Systém průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním omezením a zjištěné údaje zobrazuje na displeji ve voze. Řidič může rychlost doporučenou systémem zadat jako referenční hodnotu pro tempomat nebo omezovač rychlosti. Systém dokáže kromě značek s omezením rychlosti monitorovat i některé jiné značky a promítat je na přístrojový panel (například stop, zákaz vjezdu do jednosměrné ulice nebo zákaz předjíždění). 

Commutation_747X400

Automatické přepínání dálkových světel

Pro klidnou a bezpečnou jízdu ve tmě se dálková světla automaticky přepínají na potkávací (a naopak).

Connectivite2_18.023.033_597X500

TECHNOLOGIE

6 technologií konektivity

Nový Citroën SUV C5 Aircross poskytuje cestujícím intuitivní systémy využívající špičkové technologie, díky nimž zůstává zachována kontinuita připojení mezi mobilními přístroji a vozem: dotykový kapacitní 8'' displej, který umožňuje měnit nastavení vozu, přístup k multimediálnímu systému, telefonu, klimatizaci, navigaci, a také funkci Mirror Screen a systém Citroën Connect Nav.

Nabídku rozšířené konektivity dále doplňuje Citroën Connect Box s balíčkem Pack SOS&Assistance, bezdrátovým dobíjením chytrého telefonu a systémem ConnectedCAM Citroën®.

MOTORY

Nová automatická převodovka EAT8
Nové motory Euro 6.2

Nový Citroën SUV C5 Aircross může být poháněný účinnými a výkonnými motory Euro 6.2 s manuální 6stupňovou převodovkou MAN6 nebo automatickou 8stupňovou převodovkou EAT8. Nabídka zahrnuje 2 benzinové verze PureTech 130 S&S MAN6 a PureTech 180 S&S EAT8 a 3 dieselové verze BlueHDi 130 S&S MAN6, BlueHDi 130 S&S EAT8 a BlueHDi 180 S&S EAT8.

Nabízená nejnovější generace automatické převodovky EAT8, „Efficient Auto Transmission“ s 8 rychlostními stupni a ovládáním Shift and Park by wire poskytuje skutečný požitek z jízdy a vyšší účinnost:
- spotřeba paliva se díky 2 dodatečným rychlostním stupňům v porovnání s předchozí verzí EAT6 snížila o 7 %,
- řazení se 2 převodovými stupni navíc je hladší a řízení příjemnější.
BoiteEat8_18P17_597X500

-

Hlasujte pro SUV C5 Aircross v anketě FLEET DERBY-FLOTILA ROKU!

NÁZORY V TISKU

logo-press-autokabelky

TEST - CITROËN C5 AIRCROSS 1.5 BLUEHDI

Auto, pro které se vážně těžko hledá nějaká kategorie. Ne, že by to dnes bylo s auty a škatulkováním jakkoli jednoduché. Ovšem jen málokdo chce být ve škatulce. A pokud ani vy ne, možná byste si mohly s novým Citroënem C5 Aircross rozumět. Více hlav, více pohledů. Bylo nás pět a další speciální autokabelkovský test je tu!

flotila

Manažer testuje: Citroën C5 Aircross

„C5 Aircross není přehnaně velký a nabízí tak pohodlné cestování s vyšším posezem a velikostí, která je srovnatelná s běžným kombi."

logo-press

Citroën C5 je zpátky jako nejvariabilnější SUV

Ačkoliv se vzhledem C5 Aircross snaží podobat terénním autům, využitelnost interiéru si v ničem nezadá s vozy kategorie MPV. Ve druhé řadě se nacházejí tři stejně široká sedadla, která lze posouvat v rozsahu 150 mm. Také mají v pěti krocích nastavitelný sklon opěradla.

logo-press-automobil

SUV C5 Aircross: Komfort především

Z cestovního liftbacku C5 se s Aircrossem stává další SUV. Plynokapalinové pérování již nemá, přesto patří k nejkomfortnějším automobilům svého segmentu.

flotila

C5 Aircross: dlouhodobý test

Originální vzhled a jízda jako na létajícím koberci, to jsou dvě přednosti, které vsadila do loterie o zákazníka značka Citroën se svým modelem C5 Aircross.

logo-press

Styl a praktičnost jde spojit, dokazuje Citroën

Interiér C5 Aircross je navíc prostorný a nechybí tu mnoho odkládacích ploch. Ještě v jedné oblasti C5 Aircoss vyniká. Pyšní se totiž jedním z největších kufrů ve třídě, v základní konfiguraci se do něj vejde 580 litrů, po posunutí sedadel ve druhé řadě vpřed dokonce 720 litrů a sklopením opěradel se vytvoří prostor pro 1630 litrů.

motorvize.cz

CITROEN C5 AIRCROSS: FRANCOUZ S ESEM V RUKÁVU

Citroen se v posledních letech vydal už několikrát svojí vlastní cestou a upřímně – nás to baví a věříme, že v tom nejsme sami.

garaz.cz

Citroën C5 Aircross 1,6 PureTech – komfort především

O tu správnou pohodu na palubě se stará i zbytek auta. Kabina je vzdušná, architektura palubní desky povedená, digitální přístrojovka přehledná, dotykový infotainment se díky fyzickým klávesám menu pod ním snadno ovládá, ergonomie řidičského posezu je bezproblémová a všude je dost odkládacích ploch.

autotiplogo

Citroën C5 Aircross: Srovnávací test

Rodinná SUV mají být co nejmasivnější a nejvýkonnější, přitom úsporná, ekologická. Dokáže protichůdné nároky lépe skloubit hybridní, nebo lehčí konvenční technika?

autofordrivelogo

Citroën C5 Aircross - TEST

Designově se staví po bok současným modelům - přívětivé vzezření, vzhled podřízený praktickému využití. Bez ohledu na stav vozovky je jízda dokonale komfortní. Nové SUV si ale zaslouží mnohem důkladnější prozkoumání.

tydenlogofinal

Citroën C5 Aircross: SUV pro celou rodinu

Sází především na pohodlí posádky, čemuž je přizpůsoben prostorný interiér i měkce nastavený podvozek.

autonovinylogo

Citroën C5 Aircross: Osobitost a komfort

Model C5 Aircross je vrcholným vyjádřením programu Citroën Advanced Comfort, který zosobňuje snahu nabízte pod značkou Citroën nejpohodlnější vozy v příslušném segmentu, navíc s osobitým designem.

techmagazin

Citroën C5 Aircross sází na osobitý vzhled

Auta této značky jsou vizáží nezaměnitelná, sázejí na individualizaci ve vybavení a vstřícnou paletu motorizací. Testovaný vůz je vlajkovou lodí automobilky, vyzkoušeli jsme ho v nejvyšší výbavě a s nejvýkonnějším dieselovým motorem.

Top