Podívejte se na obsah

HISTORIE 

CITROËN již více než 100 let neustále modernizuje a hledá způsoby, jak zdokonalit své užitkové vozy. Objevte inovativní a kreativní technologie, revoluci ve výrobě a nápaditý design s kultovními užitkovými vozy CITROËN.

OBJEVTE HISTORII UŽITKOVÝCH VOZŮ CITROËN

C4 VAN (1931)
Díky inovativním prvkům, jako je ocelová samonosná karoserie, 9litrový chladič a odpružení se 4 poloeliptickými listovými pružinami, se stává C4 Van užitkovým vozem, který předběhl svou dobu.  Mimořádně všestranný a praktický vůz se postupně vyrábí v 17 verzích, od valníku po furgon. S užitečným zatížením až 1 200 kg ho ocení každý podnikatel. 
Více o Citroën origins
POLOPÁSOVÝ TYPE P17 (1931)
Léta 1921–1931 jsou proslulá exotikou, vědeckými objevy a mechanizací v mnoha oblastech. Různé modely pásových vozů pomáhají čelit výzvám počátku 20. století. 
Více o Citroën origins
TUB/TUC (1939)
CITROËN TUB, který se stává inspirací pro legendární H-Van, je průkopníkem užitkových vozů s pohonem předních kol. Výrobu TUB naruší druhá světová válka, ale i přesto přináší na trh užitkových vozů inovace v podobě posuvných bočních dveří, stojné výšky v nákladovém prostoru a předsunuté kabiny. 
Více o Citroën origins

1947

Type h

Ikonický styl, charismatický vzhled a praktické zpracování… není divu, že CITROËN Type H slaví nebývalý úspěch po celá desetiletí. CITROËN Type H se stává první sériově vyráběnou dodávkou s pohonem předních kol a od svého předchůdce TUB přebírá mnoho prvků, včetně posuvných bočních dveří, stojné výšky díky snížené podlaze nákladového prostoru a předsunuté kabiny.

Dodnes je velmi inspirující. Není překvapením, že moderní užitkové vozy z něj přebírají designové prvky a stává se předlohou pro stylové food trucky.

Type 23 bus

CITROËN Type 23 je v prodeji neskutečných 34 let, během kterých se vyrobí 121 902 exemplářů. Je velmi oblíbeným a spolehlivým vozem, který díky své neuvěřitelné nosnosti 1 500 kg způsobí revoluci na trhu užitkových vozů.

Od roku 1941 je k dispozici Type 21 s hydraulickými brzdami, převratnou novinkou své doby. V roce 1947 přichází verze BUS, která se rychle stává velmi populární a hojně ji využívá dopravní pobočka společnosti CITROËN. Tento model se zapíše do historie jako poslední vůz vyrobený a představený za života Andrého Citroëna.

OD 1951 DO 1996

2cv mini-van (1951)

2CV MINI-VAN se vyrábí celá 3 desetiletí. S více než 1,2 milionu vyrobených kusů a různými odvozenými modely se 2CV MINI-VAN rychle stává kultovním vozem, který beze zbytku naplňuje požadavky nejrůznějších profesí.

Tato praktická, robustní a úsporná dodávka se stává zároveň prvním lehkým užitkovým vozem s pohonem předních kol, dvouválcovým vzduchem chlazeným motorem a jednoduchým technickým řešením.

Acadiane (1978)

Nástupce 2CV AK400 CITROËN Acadiane přebírá příď od Dyane a nákladový prostor od AK400 s vyšší střešní linií. To zajistí lepší aerodynamiku a s tím spojenou nižší spotřebu paliva.

CITROËN Acadiane se stává velmi úspěšným a do roku 1987, kdy je nahrazen modelem C15, se vyrobí více než 250 000 vozů.

C15 (1984)

CITROËN C15 se s více než milionem prodaných kusů a délkou výroby přesahující dvě desetiletí stává průkopníkem nové generace lehkých užitkových vozů.

Užitečné zatížení až 765 kg je v daném segmentu naprosto ojedinělé a díky velkému objemu nákladového prostoru, své kompaktní velikosti a příznivé ceně se stává ideálním vozem pro mnoho živnostníků.

BERLINGO VAN

1. generace (1996)

První generace vozu Berlingo Van výrazně ovlivňuje lehké užitkové vozy svým důrazem na styl a komfort. Nabízí převratnou novinku v podobě integrovaného nákladového prostoru. Berlingo Multispace se stává průkopníkem nového segmentu rodinných vozů.

2. generace (2008)

Druhá generace vozu Berlingo navazuje na svého předchůdce a přichází s řadou nových prvků a inovací. Berlingo druhé generace přepraví 2 europalety a jako první minivan nabízí 3 polohovatelná přední sedadla, což dokazuje jeho univerzálnost a maximální přizpůsobení potřebám podnikatelů.

3. generace (2018)

CITROËN Berlingo Van přichází ve své 3. generaci, která přináší mnoho novinek a nastavuje vyšší úroveň standardu s ohledem na styl, výbavu, variabilitu a praktičnost. Berlingo Van je k dispozici s 20 asistenčními systémy řízení a 4 technologiemi konektivity pro bezpečnou a klidnou jízdu.