PRODEJ NOVÝCH VOZŮ V AUTOSALONECH OPĚT OBNOVEN. PŘIJĎTE SI PROHLÉDNOUT NOVÝ CITROËN C4.

Budete přesměrováni za vteřin

Důkazy místo slibů.

Natočili jsme autobloggerku Věrku Petrů Vostrou při testování Citroënu C4 Cactus. Vyzkoušela hlasové ovládání v češtině, jízdní vlastnosti s tlumiči s hydraulickými dorazy® a nové komfortní sedačky v duchu koncepce Citroën Advanced Comfort. Nyní si můžete k Věrce „přisednout“ a vyzkoušet Citroën C4 Cactus v 360° testovací jízdě!

Citroën odhaluje vůz C4 Cactus představující novou nabídku kompaktního hatchbacku. Pro C4 Cactus jde o výraznou změnu, protože se sice drží principů svého segmentu z hlediska technologií a motorů, ale odlišuje se svým jedinečným charakterem a komfortem.
C4 Cactus, vybavený novým odpružením podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy® a sedadly Advanced Comfort, je nesmírně komfortní hatchback.

OBJEVTE C4 CACTUS VE VIDEU

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

DESIGN EXTERIÉRU

Citroën C4 Cactus přináší do segmentu kompaktních hatchbacků závan svěžesti a originality. Vůz upoutá grafickými prvky, jež jsou pro značku Citroën typické a jež zdůrazňují čistý jednolitý tvar karoserie. Patří mezi ně prvky Airbump® ve spodní části dveří, nepřerušený pás oken a plovoucí střecha, přední dvouúrovňová maska nebo zadní podpis s LED diodami a 3D efektem.

C4 Cactus nabízí 31 kombinací individualizace exteriéru, a to díky 9 odstínům karoserie a 4 balíčkům Pack Color, které zahrnují elegantní barevné prvky.


MIMOŘÁDNĚ KOMFORTNÍ HATCHBACK

Hatchback Citroën C4 Cactus tvoří významnou etapu v programu Citroën Advanced Comfort®, v Evropě poprvé představuje nové odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy® (Progressive Hydraulic Cushions® - PHC) a ve světové premiéře se u něj objevují sedadla Advanced Comfort. Nabízí tak bezkonkurenční jízdní komfort, který je pro Citroën typický. Cestující si tak mohou vychutnat jízdu díky 12 podpůrným prvkům řízení a 3 technologiím využívajícím mobilní připojení.
C4_Cactus_Int_Av_Gris_Paysage

Jedinečný charakter, odvážný design

Nouvelle Berline C4 Cactus Blanc Nacré sur la jetée

Citroën C4 Cactus nabízí plynulý design s výraznými grafickými prvky vytvářejícími jeho jedinečný charakter:

  • Nepřerušený pás prosklených oken vytváří dojem „plovoucí“ střechy.
  • Velmi plynulý profil vozu podtrhují nové vylepšené prvky Airbump® ve spodní části dveří, které spolu s ochranou prahových lišt zajišťují větší dynamiku a optimální ochranu zejména v městském prostředí.


Kompaktní rozměry a dlouhý rozvor zajišťují dynamiku a mrštnost ve městě i mimo něj a rovněž velkou prostornost pro celou posádku.

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

Má novou širší přední masku s LED světly pro denní svícení, které navazují na stylizované šípy tvořící logo značky a jsou protažené přes celou šířku vozu, elegantní světlomety podtrhující lesklé černé lišty a nárazník v barvě karoserie s bočními mřížkami sání pro větší dynamiku.

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

V zadní části upoutá elegantní a hladké víko zavazadlového prostoru v barvě karoserie s novými zadními LED světly s 3D efektem, které vozu dodávají širší a současně modernější vzhled.

ROZMĚRY CITROËNU C4 CACTUS

Délka

mm

Šířka

mm

Výška

mm

Objem kufru

l

Personalizace a elegance

600x268-New-C4-Cactus-4-Pack-Colors

C4 Cactus nabízí celkem 31 barevných kombinací exteriéru:
. 9 odstínů karoserie.
. 4 velmi trendy balíčky Packs Color: Glossy Black, Silver Chrome, Anodised White a Anodised Deep Red. Tyto barevné prvky jsou důmyslně nadávkované, využívají kontrast vůči karoserii a jemně podtrhují prvky Airbump® na úrovni prahových lišt předních dveří a ve spodní části předního nárazníku.
Pro ještě intenzivnější individualizaci je v nabídce 5 typů litých kol v několika barevných odstínech, z nichž některá jsou opatřena diamantovým výbrusem.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue CAC

Značka Citroën odjakživa věnuje velkou pozornost inovacím, jež zlepšují komfort při jízdě. C4 Cactus přenáší automobilový komfort do nové dimenze. Vůbec poprvé nabízí v Evropě odpružení podvozku s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy® (Progressive Hydraulic Cushions® - PHC), které vytvářejí dojem jízdy na „létajícím koberci“, a ve světové premiéře se ve voze objevují nová sedadla Advanced Comfort, jež jsou zárukou pohodlného sezení a jízdy. C4 Cactus je osobitý mimořádně komfortní hatchback, který na trhu kompaktních vozů způsobil revoluci.

Tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy®

Odpružení podvozku s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy® umožňují odfiltrovat a pohltit velké i drobné nedokonalosti povrchu, což vytváří dojem, že auto nad vozovkou doslova letí a současně je zajištěna stabilita karoserie a mimořádná dynamika.
Princip jeho fungování je jednoduchý. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, k odpružení, které Citroën vyvinul, se přidávají dva hydraulické dorazy – jeden pro rozpínání a jeden pro stlačení.

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue
Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

SEDADLA ADVANCED COMFORT

C4_Cactus_Int_AV_Rouge

Inovativní design, kombinující pěnu s vysokou hustotou uprostřed sedadla a silnou texturovanou pěnu na povrchu, zajišťuje neustálou měkkost sedadla a oporu těla.

747x322_New_C4_Cactus_Femme_Confort

Tento design v kombinaci s širokými a viditelně komfortními sedadly nabízí jízdní komfort, který oceníte při krátkých i dlouhých cestách.

Součást příplatkové výbavy

 

 

TECHNOLOGIE

PRO KLIDNOU JÍZDU

Nouvelle Berline C4 Cactus Emeraude Blue

C4 Cactus nabízí 12 podpůrných prvků řízení, které zajišťují klidné a bezpečné řízení, bojují proti poklesu bdělosti nebo pouhé nepozornosti při jízdě a předcházejí rizikům havárie.

Cestující mají k dispozici 3 systémy využívající špičkové technologie pro zajištění kontinuity mezi digitálním světem a vozem. Díky technologii Citroën Connect Nav, funkci Mirror Screen se systémy Android Auto, Apple Car Play™, MirrorLink® a zařízení Citroën Connect Box můžete zůstat připojení, sdílet věci, používat navigaci či odpočívat.

Active Safety Brake

Pro omezení rizika kolize s překážkou před vozem díky automatickému brzdění namísto řidiče, a to již od 5 km/hod.

 

Sledování bdělosti řidiče (Driver Attention Alert)

Systém varuje řidiče v případě poklesu jeho bdělosti, kterou sleduje prostřednictvím odchylky dráhy vozu od vodorovného značení na dálnici při rychlostech nad 65 km/hod.

Nouvelle Berline C4 Cactus Blanc Nacré

MOTORY

Ekologická účinnost a potěšení z jízdy

Elán, odezvu, akceleraci i radost z řízení posiluje spojení lehké a účinné platformy a motorů poslední generace. Benzínové motory s nejvyspělejšími technologiemi PureTech, které byly zvoleny motory roku, a dieselové motory BlueHDi, splňují evropskou normu Euro 6, jejímž cílem je snižovat emise NOx i spotřebu paliva.

Automatická převodovka EAT6 spojená s motorem PureTech 110 S&S, nabízí díky rychlému řazení vynikající pružnost a maximální potěšení z jízdy. Citroën C4 Cactus je rovněž k dispozici s motorem PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou.
Top