PRODEJ NOVÝCH VOZŮ V AUTOSALONECH OPĚT OBNOVEN. PŘIJĎTE SI PROHLÉDNOUT NOVÝ CITROËN C4.

Budete přesměrováni za vteřin

V CHRÁMU RYCHLOSTI!

45. finská rallye (26.–29. července 2018)
V osmém kole šampionátu čeká tým Citroën Total Abu Dhabi WRT jeden z nejznámějších a nejnáročnějších závodů v kalendáři WRC. Za volantem opět vylepšeného vozu C3 WRC se na startu objeví posádky Craig Breen – Scott Martin, Mads Østberg – Torstein Eriksen a Khalid Al Qassimi – Chris Patterson.DALŠÍ VYLEPŠENÍ PRO VŮZ C3 WRC

Vytvořte jeden celek se svým vozem. Ve Finsku je to více než kdekoli jinde naprosto zásadní podmínko proto, aby se závodníci mohli pustit střemhlav do bitvy, během níž je čekají jedny z nejrychlejších rychlostních zkoušek sezóny, vytyčených uprostřed hustých finských lesů. Tým Citroën Total Abu Dhabi WRT již v zemi tisíce jezer čtyřikrát zvítězil (2008, 2011, 2012 a 2016), takže již prokázal, že se dokáže na tento netypický terén dobře připravit. V tomto případě je přesnost obvykle důležitější než přilnavost. Francouzský tým zavedením nové geometrie přední nápravy, kterou již na nedávné Estonské rallye otestoval v rámci přípravy Craig Breen, v každém případě dokonale vyladil rovnováhu vozu C3 WRC. Bude ho opět řídit posádka Craig Breen a Mads Ostberg, kteří Finskou rallye považují za jeden ze svých oblíbených závodů roku. Irský a norský jezdec mají s finskými měřenými etapami mnoho zkušenosti, Craig se zde účastnil osmi a Ostberg dvanácti závodů oba se zde již umístili na třetím místě. Pokusí se z této zkušenosti vytěžit maximum, zatímco Khalid Al Qassimi, který se vrátil ze svého prvního startu v Argentinské rallye, musí zaujmout jiný přístup. Finskou rallye zná také, ale vždy pro něj znamená velkou výzvu, takže jediným cílem jezdce ze Spojených arabských emirátů bude postupně získat na této trati sebevědomí a dojet zdárně do cíle.


NOVÉ RYCHLOSTNÍ ZKOUŠKY

Vzhledem k rychlosti dosahované na erzetách závodu je znalost kurzu naprosto zásadní pro to, aby jezdci zvládli nesčetné velké i malé skoky, které vybudovaly pověst této rallye. Letos bude navíc více než dvacet procent trati nových: v pátek čekají posádky zcela nové úseky: shakedown Vesala a Ässämäki (4/9) a Äänekoski (5/10), stejně jako v neděli Laukaa (20/22), jiné úseky byly v určitých částech změněny. Posádky budou proto muset předvést velkou ekvilibristiku, zejména v první části, při plném plynu bude nejdůležitější přesně sledovat rozpis vytvořený při seznamovacích jízdách v podstatně pomalejších rychlostech. Tato nepřehlédnutelná letní rallye, známá velmi malými odstupy mezi posádkami, opět slibuje velkou show!

Podrobnou tiskovou zprávu si můžete stáhnout na CITROËN MEDIA CENTER: https://media.citroenracing.com/en/temple-speed

Top