Budete přesměrováni za vteřin
Světové setkání přátel značky Citroën v La Ferté-Vidame

Svatyně dobyta!

Světové setkání přátel značky Citroën v La Ferté-Vidame

Francouzská značka, jako výrobce automobilů, letos oslavuje 100 let existence, automobilů s novátorskými technickými řešeními, estetikou, stejně jako zavedením nových systémů prodejních a poprodejních služeb zákazníkům. Citroën ve stejném duchu pokračuje i do dalšího století. Přesvědčili jsme se o tom na „Rassemblement du Siècle“ osobně.

Auto Motor & Sport

100 LET ODVAHY

Francouzská automobilka Citroën od počátku své staleté historie určovala trendy vývoje aut v Evropě - nebála se riskovat a dělat věci po svém.
auto-motor-asport
100let-mf

Století Citroënu

Století Citroënu

Tomu by André Citroën, který v roce 1919 začal s výrobou aut, asi nevěřil. Značka, které nese jeho jméno, je tady dodnes. Které modely ji proslavily?

Magazín Auto Top!

Dvojitý šíp ve znaku slaví 100 let

Typický znak Citroënu vznikl podle tvaru ocelových kol se šípovitým ozubením. Prozíravý podnikatel André Citroën totiž začátkem 20. století vybudoval malou továrnu na jejich výrobu. Život mu ale změnila první světová válka a hned po jejím konci se vrhl na výrobu aut. A okamžitě byl úspěšný, jeho první vyrobený automobil si během dvou týdnů objednalo na 16 tisíc zákazníků.
100let-topmagazin
pic

Transport & Logistika

Citroën Type H - Prasečí nos

Citroën letos slaví 100 let od svého založení a v historii ho vedle osobních aut proslavily i užitkové vozy. Asi nejslavnější z nich byl Type H, který podle své charakteristické masky chladiče dostal řadu i nelichotivých přezdívek. Francouzi ho však milovali.

Brands & Stories

100 let ikonické značky

Letos slaví Citroën – ikonická značka, která svým přístupem umožnila rozšíření automobilů mezi širokou veřejnost – sté výročí vzniku.
2cv
motor-journal

Motor Journal

Prezidentské citroëny

Citroën letos slaví sté narozeniny. Připomeňme si její nejprestižnější výrobky, automobily určené pro francouzské prezidenty.

TH Auto

100 let

Francouzská značka Citroën se dožila 100 let, je z trojice přeživších ta nejmladší, ale také ta nejprogresivnější..
thauto
Top