Podívejte se na obsah

KONCEPT AMI ONE SE UJAL A JDE DO VÝROBY

CITROËN je již od roku 1919 odrazem své doby. Bez ustání přichází s nekonformními a revolučními vozy, které se stávají opravdovými ikonami. Na ženevském autosalonu v roce 2019 prezentuje svůj postoj k městské mobilitě, kterou hodlá zpřístupnit opravdu každému.

ZTĚLESNĚNÍ VIZE CITROËN

Koncepční vůz Ami One znázorňuje vizi městské elektromobility v pojetí společnosti CITROËN: #LibertyElectriCityMobility! Spojuje veškeré výhody 100 % elektrického pohonu s odvážným barevným stylem a mimořádně snadnou obsluhou při zachování komfortu i praktičnosti. Může se řídit i bez řidičského oprávnění a hodí se pro všechny typy využití ať už jde o sdílení, či půjčování.

Koncepční vůz Ami One má za úkol zpřístupnit neomezenou mobilitu všem, stejně jako tomu bylo ve své době u 2 CV. A stejně tak i tento vůz má potenciál stát se oblíbenou městskou ikonou.

KUBICKÝ TVAR

CITROËN Ami One má krychlový tvar a se svou délkou 250 cm, šířkou 150 cm a výškou 150 cm je velmi kompaktní. Působí však i robustně a na první pohled je jasné, že manévrování s ním bude velmi snadné. Koncepční vůz CITROËN Ami One je určen především do města. Proto má ve všech rozích ochranné prvky Airbump® s dekory v provedení Out Of the Blue, které jsou výrazným stylovým identifikátorem.

EXPRESIVNÍ PŘÍĎ

Moderní koncept Ami One má výraznou příď, kterou zdobí elegantní světelný podpis ve tvaru písmene V odkazující na koncepční vůz CXperience. Zpracování směrových světel kombinovaných se světly denního svícení dodává vozu na eleganci. Oranžová barva Vivid a 2D logo na černém podkladu působí velmi dynamicky.  

CHYTRÉ ŘEŠENÍ

Koncept Ami One nabízí velmi chytré řešení využívající symetrických dílů: identické dveře s obráceným otevíráním u řidiče, stejné prvky na přídi i zádi, stejné lemování nárazníků, blatníky i prahové lišty.

Vůz má rovněž stejné pravé a levé zadní světlo. Vnější zpětná zrcátka a kliky dveří fungují jako 4dílná skládačka, přičemž jednotlivé díly jsou vzájemně zaměnitelné.

Další charakteristickou vlastností je konfigurace se stahovací střechou. Šedá plátěná střecha se velmi snadno ovládá.

ZROZEN PRO VOLNOST

Koncepční vůz Ami One nabízí nebývalé možnosti využití. Je určen pro městskou klientelu bez nutnosti vlastnit řidičské oprávnění. Řídit ho může každý po dosažení 16 let. CITROËN vytvořil koncept Ami One jako alternativu k městské hromadné dopravě, skútrům nebo jízdním kolům.

100% ELEKTRICKÝ

Koncept Ami One je vybaven 100% elektrickým pohonem, neprodukuje emise CO2, je šetrnější k životnímu prostředí a má v porovnání s klasickými vozy mnohem nižší náklady na údržbu. Maximální provozní rychlost je 45 km/h a dojezd dosahuje 100 km, což je ideální pro každodenní jízdu po městě. Koncept Ami One se velmi snadno dobíjí. Prostřednictvím veřejné dobíjecí stanice či wallboxu ho lze dobít za dvě hodiny.

Ami One je mimořádně tichý, ale současně je díky specifickému zvuku bezpečný pro své okolí. Podle evropské normy platné od 1. ledna 2019 musí všechny elektromobily vydávat umělý zvuk, čímž upozorňují chodce na svou přítomnost.

ZTĚLESNĚNÍ INTELIGENCE

Koncepční vůz Ami One nabízí 100% konektivitu, v níž hraje ústřední roli chytrý telefon. Ten je prostředníkem mezi řidičem a systémem vozu a zajistí mimo jiné přístup do vozu. Dveře se odemykají i zamykají pomocí QR kódu na hliníkové části klik dveří. Řidič po nasednutí umístí telefon před sebe do vyhrazeného místa v Drive Podu a dialog s Ami One může začít. Do zorného pole řidiče je podobně jako u Head-up displeje promítána zvolená aplikace. Řidič se jejím prostřednictvím může dostat ke svému osobnímu profilu a širokému spektru služeb. Na volantu Ami One jsou dvě tlačítka: hlasové ovládání osobní asistence a rozbalovací menu aplikací.

Na pravé straně modulu Drive POD je zařízení, na němž se nachází mimo jiné startovací tlačítko a volič automatické převodovky.

SDÍLENÍ I PRONÁJEM

Koncepční vůz Ami One představuje nový přístup k mobilitě. Speciální aplikace nabízí různé možnosti sdílení či pronájmu i širokou nabídku specifických služeb (dobíjení, hledání parkovacích míst,..). Díky tomu dokáže vyhovět veškerým potřebám zákazníků na příležitostnou mobilitu i pravidelné cesty. Aplikace dokáže kdykoliv bez cenového navýšení upravit dobu využití vozu Ami One.

Sdílení i pronájem jsou plně přizpůsobitelné podle potřeb každého jednotlivce a zahrnují výpůjčky na 5 minut, 5 hodin (přes Free2Move), pět dní (Citroën Rent & Smile), pět měsíců (krátkodobý pronájem) nebo se mohou nastavit třeba na pětiletý leasing (dlouhodobý pronájem).

MODERNÍ KABINA

Interiér je prostorný a ergonomicky řešený. Posuvné sedadlo řidiče a pevné sedadlo spolujezdce jsou uspořádány asymetricky pro co největší pohodlí a snadné nastupování. Úložná místa jsou důmyslně rozvržena tak, aby byl prostor kabiny využit na maximum.

ÚLOŽNÝ PROSTOR

Na straně spolujezdce se v konceptu Ami One nachází úložný prostor pro tašku velikosti palubního zavazadla do letadla nebo kabelku. Vzadu je odkládací prostor přístupný po sklopení sedadla řidiče. Zde je možné uložit kufřík, který speciálně pro koncept Ami One vytvořil Damien Beal.