Budete přesměrováni za vteřin
Herobanner_CL.006.008_1250X400

Citroën Ami One Concept

BORN CITROËN*

Značka je již od roku 1919 odrazem své doby, vždy přicházela s nekonformními a revolučními vozy, z nichž se posléze staly ikony. Na ženevském autosalonu 2019 představuje svůj přístup k městské mobilitě, kterou hodlá zpřístupnit široké veřejnosti.

Koncepční vůz Ami One Concept znázorňuje vizi svobody ve městě „By Citroën“: #LibertyElectriCityMobility! Spojuje veškeré výhody 100 % elektrického pohonu s odvážným barevným designem a mimořádně snadnou obsluhou, a přitom si zachovává komfort a praktičnost. Je dostupný bez řidičského průkazu a je vhodný pro všechny typy využití „à la carte", od sdílení po půjčování.

Pro vůz Ami One Concept je nejdůležitější svoboda pohybu pro každého, stejně jako ve své době byla nejdůležitější pro model 2 CV, a rovněž v sobě nese potenciál stát se oblíbenou městskou ikonou.

* Zrozen jako Citroën

 

 

JEDINEČNÝ

Unique1_CL-18.051.004_747X400

Koncepční vůz Citroën Ami One Concept má tvar kvádru s extrémně kompaktními rozměry (délka 250 cm, šířka 150 cm, výška 150 cm), díky nimž působí robustně a mrštně a již od pohledu vyniká obrovskou manévrovatelností. Koncepční vůz Citroën Ami One Concept je určen do města, a proto má ve čtyřech rozích ochranné prvky Airbumps®, které jsou klíčovými prvky stylu vozu a jsou ozvláštněny barevnými body v odstínu Out Of the Blue.

Unique2_CL-18.051.007_747X400

Moderní Ami One Concept má výraznou přední stranu, kterou podtrhuje elegantní světelný podpis ve tvaru písmene Y odkazující na koncepční vůz CXperience. Směrovky/světla pro denní svícení dodávají svou „plovoucí strukturou“ vozu na eleganci. Díky oranžovému odstínu Orange Mécanique a 2D logu uprostřed černé plochy působí vůz dynamicky.  

INTELIGENTNÍ

Ami One Concept nabízí důmyslný design se symetrickými díly: identické dveře vpravo a vlevo s obráceným otevíráním (na straně řidiče) a stejné prvky na přední masce i zadní straně, lišty nárazníků, blatníky a prahové lišty.

Má také vzájemně vyměnitelná pravá / levá zadní světla, čtyři kusy tvořící vnější zpětná zrcátka a kliky dveří fungují jako skládačka s různými směry montáže.

Další charakteristickou vlastností je konfigurace se stahovací střechou. Plátěná střecha v šedém odstínu Anthracite Grey se stahuje ručně, skládá se a roztahuje jediným pohybem.

 

BORN FREE*

Koncepční vůz Ami One Concept nabízí svobodu použití, je určen pro zákazníky ve městě, bez ohledu na to, zda vlastní řidičské oprávnění a je dostupný pro každého, kdo dosáhl 16 let (ve Francii 14). Citroën vytvořil koncepční vůz Ami One Concept jako alternativu k hromadné dopravě i jiným individuálním dopravním prostředkům (jednostopým).

* Zrozen svobodný

SansPermis_CL.19.006.013_747X400

100% ELEKTRICKÝ

100%Electric_CL.19.006.009_1500X500

Ami One Concept nabízí 100% elektrický režim, který je šetrný k životnímu prostředí a má nižší provozní náklady. Dokáže dosáhnout maximální rychlosti 45 km/hod. s nulovými emisemi CO2. Dojezd je 100 km, takže je ideální pro jízdy ve městě. Vůz Ami One Concept lze snadno nabít za dvě hodiny prostřednictvím elektrického kabelu připojeného k veřejné dobíjecí stanici nebo k Wall Boxu.

Ami One Concept je mimořádně tichý, ale současně je díky vlastnímu zvukovému podpisu bezpečný pro vnější prostředí. Podle evropského předpisu platného od 1. ledna 2019 musí všechny elektromobily vydávat umělý zvuk a upozorňovat tak chodce na svou přítomnost v jejich blízkosti.

BORN CLEVER*

Koncepční vůz Ami One Concept nabízí rovněž 100% konektivitu, v němž je ústředním prvkem rozhraní člověk–stroj chytrý telefon. Ten zajišťuje i přístup k vozu, dveře se zamykají a odemykají pomocí QR kódu na hliníkovém soklu klik dveří. Řidič po nasednutí umístí telefon před sebe do modulu Drive Pod a dialog mezi vozem Ami One Concept a řidičem může začít. Do jeho zorného pole je podobně jako u Head-up displeje promítána zvolená aplikace ve formě bubliny. Řidič se díky aplikaci může dostat do své osobní služky a k širokému spektru služeb. Ami One Concept využívá dvě tlačítka na volantu: hlasový příkaz pro volání asistenta a rozbalovací menu aplikací.

Na pravé straně modulu Drive POD je váleček, na němž se nachází mimo jiné startovací tlačítko a volič automatické převodovky.

* Zrozen inteligentní

Digital_CL.19.006.012_747X400

NOVÉ ZPŮSOBY VYUŽITÍ

Koncepční vůz Ami One Concept poskytuje mobilní připojení a vedle toho i nové způsoby využití. Příslušná aplikace nabízí několik možností sdílení automobilu nebo pronájmu, včetně portálu souvisejících služeb (nabíjení, hledání parkovacích míst,..), díky čemuž dokáže vyhovět veškerým potřebám zákazníků z hlediska cestování a různým typům použití (příležitostné i pravidelné). Aplikace dokáže ldykoliv upravit dobu využití vozu Ami One Concept, a to bez závazků a all inclusive.

Nabídky sdílení automobilů a pronájmu jsou přizpůsobitelné podle potřeb mobility každého zákazníka a zahrnují půjčky na 5 minut či 5 hodin (přes Free2Move), pět dní (Citroën Rent & Smile), pět měsíců (krátkodobý pronájem) či se mohou přeměnit na pětiletý leasing (dlouhodobý pronájem). 

PRAKTICKÝ

Pratique1_CL.18.051.012_747X400

Interiér je prostorný a nabízí řadu funkcí. Sedadlo řidiče (na kolejničkách) a sedadlo spolujezdce (pevně ukotvené) jsou uspořádány asymetricky pro větší prostor a snadný pohyb cestujících. Úložné prostory jsou důmyslně navrženy tak, aby byl maximálně využit každý kout kabiny.

Pratique2_CL.19.051.010_747X400

Na straně spolujezdce nabízí koncepční vůz Ami One Concept úložnou plochu pro tašku velikosti kabinového zavazadla nebo kabelku. Vzadu je prostor, k němuž je přístup po sklopení sedadla řidiče. Zde je možné uložit zavazadla, která specálně pro vůz Ami One Concept vytvořil Damien Beal.

MERCHANDISING

Produkty vytvořené pro koncepční vůz Ami One Concept sdílejí stejné myšlenky i barvy:

- # RUN: větrovka vyvinutá v partnerství s francouzskou značkou Back To Alaska C78

- # LISTEN: přenosný reproduktor Bluetooth 5 W

- # DRIVE: kroužek na klíče stejného tvaru a ze stejného materiálu jako klika dveří - # PLUG: nabíjecí kabel kompatibilní se systémem iOS a Android

- # CARE: silikonový kryt na telefon vyvinutý ve spolupráci se značkou Bone

- # CHARGE: solární miniatura jako origami, realizovaná v partnerství s francouzskou společností Litogami

- # PLAY: sběratelská kovová miniatura v měřítku 1:43

Top