Servisní služby zůstávají i nadále v provozu. Příjem vozidel na servis provádíme za přísných hygienických opatření ve venkovních prostorách. Doporučujeme Vám objednat se předem, a to buď telefonicky nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Budete přesměrováni za vteřin

85 LET MODELU CITROËN TRACTION AVANT

První Traction opouští výrobní halu v dubnu 1934. Jedná se o poslední vůz, který André Citroën uvede na trh před tím, než opustí společnost. Na vývoji vozu se podílí inženýr André Lefèbvre spolu s designérem Flaminiem Bertonim.

Traction je nižší a aerodynamičtější než ostatní vozy ve své době. Porušuje tehdejší vizuální i technologická dogmata, a to zejména s přesunem pohonu na přední kola, což mu vynáší legendární jméno „Traction Avant“. Nabízí velké množství inovací a je velkou inspirací pro automobilový průmysl. První vůz s celoocelovou samonosnou karoserií se vyrábí ve velkých sériích, je vybaven plovoucím motorem, který snižuje vibrace, a hydraulickými brzdami. Přináší skutečný požitek z jízdy. Je dostupný v mnoha verzích. Model z roku 1954 je vybaven hydropneumatickým zavěšením zadních kol pro bezprecedentní pohodlí. Jeho výroba, která dosáhla bezmála 760 000 kusů, skončí v roce 1957.

Klíčová čísla:
Maximální rychlost: 100 km/h
Pohotovostní hmotnost: 900 kg
Délka: 4,45 m
Manuální 3stupňová převodovka

Top