PRODEJ NOVÝCH VOZŮ V AUTOSALONECH OPĚT OBNOVEN. PŘIJĎTE SI PROHLÉDNOUT NOVÝ CITROËN C4.

Budete přesměrováni za vteřin

AMI, 100% ELEKTRICKÁ MOBILITA DOSTUPNÁ VŠEM

 • Citroën již 100 let prokazuje odvahu a kreativitu ve snaze rozšířit přístup k mobilitě co nejširší veřejnosti. Na začátku 101. roku své existence značka přichází s velkou novinkou, objektem Ami – 100% ëlectric, který je výsledkem úvah iniciovaných koncepčním vozem Ami One Concept.
 • Ami – 100% ëlectric je přelomovou odpovědí inovativní značky, která se inspiruje od svých zákazníků, vnímá nové modely spotřeby, výzvy spojené s cestami po městě a ekologická hlediska.
 • Ami je nekonformní objekt: 2 místa, 100% elektrický pohon, pohodlný a ochranný, kompaktní a mrštný, přizpůsobitelný na míru. Jedinečný charakter, který boří zavedené principy.
 • Ami je dostupný všem: bez řidičského oprávnění, s cenově dostupnými nabídkami „à la carte“ přizpůsobenými potřebám každého, v rámci carsharingu přes Free2Move nebo pro dlouhodobý pronájem od 19,99 €/měsíc.
 • Ami je nová zkušenost: co nejblíže ke spotřebiteli, tedy 100% online, jakož i prostřednictvím nových partnerů FNAC a DARTY, kteří doplní stávající členy sítě Citroën. Ami nabízí globální řešení městské mobility, které je pojato tak, aby byla svoboda pohybu snazší a vyhovovala co nejširší veřejnosti.Značka Citroën, která má za sebou více než stoletou historií a nekonformní vozy, jež se staly legendami, hodlá díky Ami - 100% ëlectric městskou mobilitu osvobodit a poskytnout všem. Historie společnosti Citroën se skládá z inovací tvořených odvážnými, nečekanými řešeními z hlediska produktů nebo služeb, která se inspirovala touhami široké veřejnosti. Projekt Ami, který navazuje na koncepční vůz Ami One představený na ženevském autosalonu v březnu 2019, jenž se setkal s velkým zájmem, se během necelého roku podařilo zrealizovat. Ami je konkrétní reakcí na nová očekávání mobility u krátkých cest: snadnější přístup do městských center, prostředky mikro-mobility vhodné pro každého, skutečné alternativy ke koloběžkám, kolům, skútrům, veřejné dopravě, řešení za rozumné náklady, nové způsoby spotřeby využívající internet…

 

Ami – 100% ëlectric nemá v oblasti mobility žádný ekvivalent. Citroën představuje skutečně převratnou možnost mobility, která vznikla ze snahy zpřístupnit a usnadnit ji všem.

 

 pg

AMI - 100% ËLECTRIC V KOSTCE

 

NEKONFORMNÍ OBJEKT MOBILITY

 • 100% ELEKTRICKÝ: nulové emise CO2 pro radost všech a pro přístup do všech městských center se snadným, tichým a plynulým řízením. Baterie, která se dobije za pouhé 3 hodiny ve standardní elektrické zásuvce jako telefon.
 • KOMPAKTNÍ A MRŠTNÝ: ultrakompaktní rozměry: délka pouze 240 cm a poloměr otáčení 7,2 m, což zjednodušuje cesty ve městě i parkování.
 • POHODLNÝ A BEZPEČNÝ: Ami, který je malý zvenku a velký uvnitř, umožňuje jízdu dvou osob sedících vedle sebe, v pohodlném, prosvětleném, uzavřeném a vyhřívaném prostoru, chráněném před vnějškem.
 • VÝRAZNÁ OSOBNOST S MOŽNOSTMI ÚPRAV NA MÍRU: originální styl, symetrie a jedinečný zjev dodávají Ami zvláštní charakter. Díky možnostem přizpůsobení si můžete pohrát s různým vzhledem za pomoci 6 balíčků barevných doplňků.

 

MOBILITA DOSTUPNÁ VŠEM

 • BEZ ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU: ve Francii dostupné od 14 let (v evropských zemích průměrně od 16 let). Ami  – 100% ëlectric je pro každého, bez ohledu na vlastnictví řidičského průkazu.
 • „À LA CARTE“: Ami – 100% ëlectric je k dispozici kdykoliv, nabídky byly navrženy tak, aby vyhovovaly každé potřebě, pro jednorázové či pravidelné užití, v délce od jedné minuty do jednoho roku či více let, od sdílení přes pronájem po nákup.
 • CENOVÁ DOSTUPNOST: velmi konkurenceschopná cena vyhovující jakémukoliv použití.

Dlouhodobý pronájem: 19,99 €/měsíc (verze AMI AMI; pronájem na 48 měsíců, 1. splátka 2 644 €, ve Francii odpočitatelný ekologický bonus 900 €).

Sdílení aut: od 0,26 €/min (nabídka Free2Move za podmínky předplatného 9,90 € za měsíc bez závazku).

Nákup: od 6 000 € (verze AMI AMI; ve Francii odpočitatelný ekologický bonus 900 €).

 

NOVÁ ZÁKAZNICKÁ ZKUŠENOST

 • 100% ONLINE POSTUP: možnost seznámit se, nakonfigurovat a zakoupit AMI kdykoliv, 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu.
 • NOVÉ METODY PRODEJE: Ami – 100% ëlectric spolupracuje se značkami FNAC a DARTY, v jejichž partnerských obchodech bude vystaven. Ami vyjíždí rovněž vstříc zákazníkům za využití specializovaných mobilních testovacích center. Ami bude také k dispozici v síti Citroën.
 • DODÁVKA DOMŮ: pro větší usnadnění umožňuje Ami dodání domů.

 

„Citroën během 100 let vždy prokazoval odvahu a kreativitu ve snaze rozšířit přístup k mobilitě co nejširší veřejnosti. V letošním roce Citroën přináší nové řešení městské mobility přístupné všem: kompaktní, bezpečné, 100% elektrické, cenově dostupné a bez řidičského průkazu. Ami – 100% ëlectric se hodlá stát skutečným průlomem v přístupu k městské mobilitě, řešením co nejblíže k novým způsobům spotřeby. Tato krásná myšlenka byla před necelým rokem jen ve stádiu konceptu. Jsme hrdí na to, že jsme ji dnes dotáhli k realizaci.“

Vincent Cobée, generální ředitel Citroën

 

 

1. NEKONFORMNÍ OBJEKT MOBILITY

 

     A. 100% ELEKTRICKÝ

Ami – 100% ëlectric má snadný přístup do všech městských částí a díky 100% elektrické motorizaci zaručuje plynulou a tichou jízdu.

 

ŘÍZENÍ V REŽIMU NULOVÉ EMISE – NULOVÝ HLUK – NULOVÝ STRES

AMI je dokonale přizpůsobený městskému životu, který je v souladu s vývojem naší společnosti v neustálém pohybu, vytváří novou mobilitu a reaguje zejména na současné i budoucí problémy měst. Vše bylo promyšleno tak, aby se zlepšilo potěšení z jízdy a usnadnil život řidičů. Ami má díky 100% elektrickému režimu jízdy přístup do všech oblastí v centru města, včetně nízkoemisních, a jeho uživatelské náklady jsou nízké.

 

V praxi je Ami – 100% ëlectric lehká čtyřkolka s plynulým řízením bez spojky a okamžitým zrychlením při rozjezdu (točivý moment je díky elektrickému motoru k dispozici okamžitě), která dokáže vyvinout rychlost až 45 km/hod. Ami je díky své 100% elektrické technologii tichým modelem par excellence, v němž se celá posádka cítí dobře.

 

DOJEZD A SNADNÉ  A RYCHLÉ DOBÍJENÍ

100% elektrický Ami je ideálním prostředkem pro nejrůznější cesty po městě, od cesty na schůzku nebo do práce, na večírek nebo třeba na nákupy. Jeho dojezd je až 70 kilometrů, což je mnohem více než průměrná denní vzdálenost, kterou ujedou obyvatelé měst a předměstí.

 

Lithium-iontová baterie o výkonu 5,5 kWh, umístěná naplocho pod podlahou, se velmi snadno dobíjí pomocí elektrického kabelu zabudovaného na úrovni pravých dveří. Po zapojení kabelu stačí na plné nabití v běžné zásuvce 220 V pouhé 3 hodiny. Používání Ami je stejně snadné jako jakéhokoli jiného elektrospotřebiče. Ami – 100% ëlectric lze také dobít přes vhodný kabel pomocí veřejné nabíjecí stanice nebo Wall Boxu.

 

 

     B. ULTRA KOMPAKTNÍ PRO VĚTŠÍ MRŠTNOST

Ami – 100% ëlectric, objekt mobility určený pro řízení po městě, má jedinečný tvar a nesmírně kompaktní rozměry. AMI je stabilně posazen na 14" kolech se specifickým designem umístěným ve 4 rozích pro větší manévrovatelnost. Jeho délka je 240 cm, šířka 139 cm a výška 152 cm. Slibuje obratnost v běžném provozu a díky ideálnímu průměru otáčení (7,20 m) velmi snadné parkování. Díky praktickým rozměrům se s AMI parkuje ještě snadněji než s malými městskými auty.

 

 

     C. KOMFORT NA PALUBĚ

Ami – 100% ëlectric je ztělesněním moderní vize pohodlí a příslibem klidné jízdy v uzavřeném a vyhřívaném interiéru. Pocit vnitřního prostoru umocňuje světlo, které zaplavuje interiér. K pohodě na palubě přispívají i důmyslné odkládací přihrádky.

 

SVĚTLO 

Ami – 100% ëlectric nabízí po vstupu na palubu skutečnou světelnou koupel kombinující velké prosklené plochy (čelní sklo, boční okna a zadní okno) se sériově montovaným střešním oknem. Dohromady jde o 50 % celkové plochy nad spodní linií bočních oken. Toto obrovské množství světla posiluje pocit prostoru, který řidič a spolujezdec mají, a současně jim poskytuje vynikající výhled. Boční okna evokující historii značky Citroën, se otevírají ručním vyklopením nahoru jako u 2 CV.

 

2 SEDADLA VEDLE SEBE A PROSTOR NA PALUBĚ 

Přístup na palubu usnadňují dvoje velké identické dveře na obou stranách Ami – 100% ëlectric. Uvnitř je prostor optimalizován tak, aby poskytoval funkční interiér. Uspořádání dvou symetrických sedadel nabízí každému cestujícímu skutečný pocit prostoru a snadný pohyb, a to jak z hlediska šířky ve výši ramen, tak prostoru pro nohy nebo hlavu. 2 cestující tak spolu mohou pohodlně konverzovat díky dvěma sedadlům umístěným vedle sebe.

Jedná se o skutečný rekord v tak malém prostoru, sedadlo řidiče je umístěno na pojezdu (podélné nastavení) a na sedadlo spolujezdce (napevno) se vejdou i vysoké postavy. Díky tomuto uspořádání je každý kout využit na maximum, úložné přihrádky jsou důmyslně a inteligentně rozmístěny po celé kabině. Designéři přišli s úložným výklenkem umístěným u nohou cestujícího, kam se vejde taška velikosti kabinového zavazadla.

 

OCHRANNÝ ZDROJ NEZÁVISLOSTI 

Díky výšce karoserie i místa řidiče má řidič Ami – 100% ëlectric dobrý výhled, neboť sedí ve stejné výšce jako řidiči ostatních vozidel na silnici. Ami je svého druhu jedinečný a je zamýšlen jako alternativa k veřejné dopravě (autobus, tramvaj, metro) a k jiným individuálním dopravním prostředkům, jako jsou jednostopé dopravní prostředky (kolo, skútr nebo koloběžka), navíc má jednu skutečnou výhodu pro řidiče a jeho pasažéra: lepší ochranu, než jakou nabízejí jednostopá vozidla, a dále nezávislost a komfort (akustika, světlo) na lepší úrovni než veřejná doprava. Díky své morfologii je Ami pro řízení ve městě bezpečný; díky optimalizované stopě má výbornou stabilitu a umožňuje tak velkou svobodu pohybu bez rizika pádu. Jeho uzavřený a vyhřívaný kokpit chrání před nepříznivým počasím a poskytuje ochranu a pohodlí na palubě.

 

 

     D. VÝRAZNÁ PŘIZPŮSOBITELNÁ IDENTITA

Ami – 100% ëlectric uplatňuje svůj odvážný charakter a otevřeně ukazuje svou modernost uvnitř i vně. Představuje průlomové řešení mobility, které do města přináší stylovou a pohodovou barevnou identitu.

 

SPECIFICKÝ DESIGN VNÁŠEJÍCÍ DO MĚSTA JINAKOST

Znakem, kterým se Citroën odlišuje již více než 100 let, je vždy na první pohled rozpoznatelný styl. Ami – 100% ëlectric boří zažité principy svými rozměry, objemy a jedinečným grafickým vzhledem, který okamžitě překvapí a upoutá.

 

Ami má vše pro to, aby se stal „lidovým“. Pod svou minimalistickou siluetou a čistými liniemi klade Ami důraz na identitu Citroënu a nabízí výraznou čelní stranu: světlomety a směrovky vytvářejí dvoupatrový podpis. Důraz kladený na styl se projevuje i u zadních světel, která byla zvolena tak, aby posílila jednotnost celku. Modrý odstín AMI AMI dodává Ami hmotu a robustnost. Typická je také velká prosklená plocha tvořená čelním sklem, střešním oknem, bočními okny a zadním oknem. Ami se do města vyzdobil a (v závislosti na zvolené úpravě) je opatřen ozdobnými kryty kol, samolepicími fóliemi, zadním postranním okénkem a střechou nebo kapslemi po stranách připomínajícími prvky Airbump®. Ami má krom toho zaoblená, ručně nastavitelná vnější zrcátka.

 

 

ODVÁŽNÁ KONCEPCE: VÝZVA SYMETRIE

Základem projektu Ami je inteligentní design. Tento objekt mobility nabízí díky symetrickým dílům inspirovaným koncepčním vozem Ami One nové možnosti. Příkladem jsou široké, zcela identické dveře vpravo a vlevo s opačným směrem otevírání: na straně řidiče se otevírají proti směru jízdy pro lepší přístup na palubu a větší pohodlí, na straně spolujezdce mají klasické otevírání. Stejným principem se řídí také obě pevná boční okna s výklopnou částí. Přední a zadní nárazníky a prahové lišty se rovněž stejně opakují vpředu i vzadu. Každý díl karoserie v sobě spojuje robustnost a kvalitu montáže.

 

Pro interiér je charakteristická také racionalizace počtu materiálů a různorodosti vzhledu, v souladu s tím, jak chytře probíhal proces navrhování modelu. Na úrovni místa řidiče přitáhne pozornost zvláštní šachovnicová grafika použitá pro zobrazení přístrojového panelu v ose volantu, vypůjčená od koncepčního vozu Ami One Concept, která zobrazuje okamžité potřebné informace. Cesta městem tak probíhá v moderním barevném prostoru (podle volby individuálních úprav). Napravo od volantu je oblast speciálně vyhrazená pro umístění telefonu, který se stává hlavním displejem na palubě a umožňuje přístup k navigaci a hudbě.

 

 

INDIVIDUÁLNÍ ÚPRAVY NA MÍRU

Z Ami – 100 ëlectric čiší image modernosti, kterou ještě podtrhuje jedinečný svět individuálních úprav na míru. Ty probíhají velice snadno a Ami se tak prezentuje v 7 různých verzích. Tyto úpravy jsou silnou charakteristickou stránkou tohoto objektu městské mobility a projevují se prostřednictvím doplňků.

 

Ami – 100% ëlectric je módní a odvážný objekt, který si každý může snadno upravit sobě na míru pomocí doplňků, jež si kutilským způsobem „Do It Yourself“ může připevnit na místo sám. Sada zahrnuje funkční dekorativní prvky: středovou oddělovací síť, dveřní síť, kobereček, odkládací přihrádku na horní straně přístrojové desky, háček na tašku, klip na telefon, krabičku DAT@MI (dongle zařízení) připojenou k aplikaci MyCitroën, pomocí níž najdete všechny důležité informace o Ami ve svém telefonu. Interiér ladí s exteriérem, zvolený odstín najdeme na ozdobných krytech kol, samolepicích fóliích na zadních postranních okénkách nebo kapslích ve spodní části dveří. V nabídce jsou 4 hlavní odstíny: My Ami Grey, My Ami Blue, My Ami Orange, My Ami Khaki. Tato sada doplňků vám umožní vytvořit si svůj vlastní svět a zlepšit i celkovou funkčnost.

 

Ještě vyšší úroveň individuálních úprav na míru nabízí 2 balíčky obsahující všechny výše uvedené prvky, a navíc velkoformátové samolepicí fólie určené na celý exteriér, které dodávají Ami vlastní styl:

 • My Amy Pop s oranžovým odstínem, který je zábavný, mladý a sportovní a zahrnuje i zadní spojler,
 • My Ami Vibe v šedém odstínu, s luxusnějším elegantními grafickými doplňky včetně zvláštní fólie navíc na střechu.

Instalace těchto balíčků je před dodáním svěřena odborníkům.

 

NÁZOR DESIGNÉRA

„Přelomové projekty jsou vždycky nejlepší. Většinou právě ony posouvají automobilový svět kupředu a je tradicí, že Citroën se k takové změně snaží přispět. Design Ami je design produktu, ne automobilu. Projekt, u kterého musí forma definovat funkci.

Při návrhu Ami se postupovalo zevnitř ven. Nejprve jsme měli interiér, který vám přináší jiný pocit, než jaký můžete znát, interiér, který jsme se snažili i přes malé rozměry udělat prostorný. Pak přišlo to, co ho obklopuje.Inteligentní, symetrická koncepce (vepředu/vzadu, levé dveře/pravé dveře), která vytváří silný charakter a jedinečnou funkčnost (otevírání dveří). Specifický vnější odstín, který není ani příliš ženský, ani příliš mužský a který pracuje s různými barevnými balíčky, jež jsme vyvinuli (modrá, bílá, khaki a oranžová). Ami je základna, která se může stát objektem maximálně upraveným pomocí exteriérových a interiérových doplňků, jež jsou buď čistě stylové, nebo nabízejí funkčnost navíc. Velmi různorodý charakter dodávají i samolepicí fólie.“

Pierre Leclercq, šéfdesignér Citroën

 

pg

 

2. MOBILITA DOSTUPNÁ VŠEM

Ami – 100 ëlectric se inspiruje skutečnými potřebami všech a poskytuje všem skutečnou svobodu pohybu.

 

     A. DOSTUPNÝ VŠEM = S ŘIDIČKÝM PRŮKAZEM I BEZ NĚJ

Ami – 100% ëlectric je lehká čtyřkolka (kategorie AM řidičského průkazu: motory do 50 cm3), a je proto dostupný i bez klasického řidičského průkazu založeného na bodovém hodnocení. Ve Francii ji tak může řídit každá osoba starší 14 let za podmínky, že složí test o znalostech bezpečnosti silničního provozu, povinný pro osoby narozené po roce 1987. Je tedy dostupný široké veřejnosti, ve Francii od 14 let (v evropských zemích v průměru od 16 let, v závislosti na legislativě). Tento objekt, který je ideální pro všechna krátkodobá použití ve městě i v příměstských oblastech, tak dokáže okouzlit všechny věkové kategorie.

 

Ami – 100% ëlectric je vhodný jak pro dospívajícího bez řidičského průkazu, který si chce sám zajet ke kamarádovi nebo na trénink či hodinu v hudební škole, tak pro starší pár, který má vlastní auto, ale Ami chce používat pro pojížďky ve městě. Ami může zaujmout i podnikatele, který chce v klidu jezdit do práce a zajišťovat si další běžné drobné cesty po městě. To všechno jsou profily zákazníků, kteří z Ami dělají sdílený objekt par excellence, v rodinách i ve firmách.

 

 

     B. DOSTUPNÝ VŠEM = CENOVĚ DOSTUPNÝ DÍKY VELMI ZAJÍMAVÝM NABÍDKÁM

Ami – 100% ëlectric se inspiruje od nových vzorců spotřeby a usnadňuje tak každodenní život ve městě. Citroën nechtěl jen přijít s inovativním objektem mobility, ale rozhodl se pro skutečný průlom a nabídku elektromobilu za dosud nevídanou cenu, který bude k dispozici prostřednictvím různých nabídek co nejlépe přizpůsobených skutečným potřebám zákazníka.

 

ZÁKAZNICKÁ NABÍDKA „À LA CARTE“ – OD MINUTY DO ROKU

Městská a příměstská mobilita, kterou ztělesňuje Ami, zapadá do směřování zákazníků ke 100% on-line přístupu, jehož cílem snadné a plynulé cestování. Ami usnadňuje svým zákazníkům přístup k mobilitě tím, že jim prostřednictvím internetu nabízí několik možností: sdílení automobilů, pronájem nebo nákup. Cílem je uspokojit potřeby zákazníků z hlediska cestování, ať už příležitostného nebo pravidelného, v rámci rodiny nebo kruhu přátel, individuálního nebo sdíleného. Systém, který lze upravit podle různých přání a potřeb, se přizpůsobí uživateli a nabídne mu rychlé a snadné řešení kdykoli a jen prostřednictvím pár kliknutí:

 

 •  DLOUHODOBÝ PRONÁJEM pro zájemce z řad jednotlivců nebo profesionálů, kteří trvale potřebují první, druhé nebo třetí vozidlo v domácnosti. Je to ideální nabídka prostředku pro cestu do práce, pro děti, pro krátké přesuny seniorů nebo podnikatelů. Ami je nabízen za cenu pronájmu ve výši 19,99 EUR / měsíc s 1. splátkou ve výši 2 644 EUR (verze AMI AMI; 48měsíční pronájem, ve Francii odečitatelný ekologický bonus ve výši 900 EUR). Měsíční platba je výrazně nižší než cena kuponu do pařížské MHD Navigo Pass nebo cena řady telefonních paušálů.

 

 • SDÍLENÍ AUTOMOBILŮ: na 1 minutu, 1 hodinu, 1 den, provozované specializovanými partnery v závislosti na rozvoji nabídky. Dnes je referenčním partnerem Free2Move, který v Paříži nabízí výhodnou sazbu od 0,26 EUR za minutu pro předplatitele: cena je srovnatelná nebo dokonce nižší než u většiny nabídek skútrů, standardního sdílení automobilů, a dokonce i nabídky koloběžek. Ami je volně k dispozici na ulicích prostřednictvím nabídky sdílení automobilů přes aplikaci. Poznámka: Free2Move je jediná služba na trhu se samoobslužnými městskými vozy, která povoluje krátkodobý pronájem od 16 let. Podle analytiků by v roce 2030 měla třetinu cest pokrývat sdílená mobilita.
 • PŘÍMÝ NÁKUP: Ami Ami je možné zakoupit od 6 000 EUR (ve Francii odečitatelný ekologický bonus ve výši 900 EUR u verze AMI AMI). Cena, díky níž je AMI extrémně konkurenceschopný ve srovnání s mnoha nabídkami mobility na trhu.

 

KOMU JE AMI URČEN? CO ŘÍKAJÍ STUDIE

„Společným bodem všech budoucích uživatelů nebude jejich pohlaví, věk, socioprofesionální kategorie, místo bydliště či dokonce úroveň jejich vzdělání, ale spíše jejich potřeba mobility. Mluvím o potřebě řešení pro časté cesty, cesty na krátké vzdálenosti (do supermarketu, do tělocvičny), jednoduchého a snadno přístupného a použitelného řešení (není zapotřebí klasický řidičský průkaz), Mluvím o velmi cenově dostupném a rozhodně moderním elektrickém objektu, který jde s dobou. Zákazníci AMII budou moderní lidé, kteří jsou schopni se oprostit od zavedených principů, kteří se starají o budoucnost svých blízkých a kteří rozumějí reálné hodnotě věcí. "

Michel COSTA, manažer výzkumu trhu

 

 

3. NOVÁ ZÁKAZNICKÁ ZKUŠENOST

Citroën, věrný svému podpisu značky „Inspired By You“, se přizpůsobil novým vzorcům spotřeby, aby se co nejvíce přiblížil očekáváním svých zákazníků. Značka tak opustila svůj obvyklý způsob distribuce a vyvinula digitální ekosystém, který umožňuje projít všemi fázemi pořízení vozidla prostřednictvím 100% online procesu. Podepsala také partnerství s hlavními maloobchodními řetězci, v nichž bude představovat Ami, a vyvinula rovněž mobilní testovací centra využívající specifické kontejnery, které budou umístěny v místech s velkou návštěvností. To vše doplní tradiční účast v oficiálních prodejních místech Citroënu.

 

 

ZÁŽITEK Z NOVÉ MOBILITY OPÍRAJÍCÍ SE O DIGITALIZACI: 100% ONLINE CESTA K ZÁKAZNÍKOVI

Zákazníci jsou dnes zvyklí provádět většinu svých nákupů online. Tento spotřebitelský způsob je zvláště vhodný pro řešení mobility, jako nabízí Ami – 100% ëlectric. Ami je atypický a inovativní svou koncepcí, designem, ale také prodejem. S Ami a jeho 100% online cestou k zákazníkovi začíná nová éra. Citroën vyvinul globální digitální ekosystém, jehož cílem je usnadnit každodenní život zákazníků tím, že jim umožní několika kliknutími projít celou cestu od seznámení se s Ami – 100% ëlectric k objednávce. Tento jednoduchý a plynulý digitální zážitek zahrnuje všechny fáze cesty k zákazníkovi:

 

 • Prezentace,
 • Konfigurace,
 • Žádost o testovací jízdu,
 • Objednávka,
 • Platba,
 • Dodávka domů nebo na místo vyzvednutí.

 

Získat Ami – 100% ëlectric je tak možné kdykoliv, 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Vše, od prohlídky až po objednávku, se dá v klidu udělat doma z gauče pomocí tabletu nebo smartphonu pouhými několika kliknutími na webové stránce citroen.fr, což je vstupní bod pro seznamování s Ami a získání informací o produktu a řešeních přizpůsobených potřebám dle způsobu použití každého zákazníka.

 

Internet se podílí i na používání Ami – 100% ëlectric pomocí aplikace My Citroën přístupné přes zařízení DAT@MI. Aplikace řidiči umožňuje kdykoli získat prostřednictvím svého telefonu přístup k základním informacím o Ami, mimo jiné o: dojezdu, stavu nabití a zbývajícím čase při 100% nabití, počtu ujetých kilometrů, upozornění na nutnost údržby a domlouvání schůzek v servisu. Aplikace pomáhá také s vyhledáním nejbližších veřejných nabíjecích stanic; nabíjení probíhá prostřednictvím Free2Move Services.

 

My Citroën je také zdrojem informací o:

 • produktu Ami – 100% ëlectric: články, návody k použití ve formě videa; skenování My Citroën, které umožní přístup k podrobnostem o produktu jednoduše na základě naskenování prvku vozidla pomocí telefonu,
 • údržbě a doplňcích  Ami: informace o náhradních dílech a doplňcích; zákazník si je dokonce může objednat prostřednictvím odkazu na Mister Auto; má také přístup k mapě sítě servisů oprávněných k údržbě Ami; Citroën vytvořil specifickou síť, která sdružuje schválené nezávislé autoservisy, servisy Euro Repar Car Services a autorizované prodejce.

 

PŘELOMOVÁ DISTRIBUČNÍ SÍŤ

Ami – 100 ëlectric bude sice v nabídce showroomů „La Maison Citroën“ a u vybraných prodejců, ale značka se rozhodla prohloubit zákaznický zážitek a překročit obvyklý rámec rozšířením svého distribučního systému na partnery, kteří se značkou sdílejí stejnou touhu po moderním přístupu a nabídce řešení, která splňují očekávání zákazníků.

 

PARTNEŘI FNAC A DARTY 

Ami tak bude k vidění v provozovnách maloobchodních řetězců FNAC a DARTY (od počátku více než třicet obchodů v největších francouzských městech; partnerství v zemích, kde jsou tyto značky zastoupeny; v ostatních zemích mohou být vybrány jiné místní značky). Citroën má v úmyslu vytvořit fyzické kontaktní body ve speciálních barevných prostorách o ploše 9 až 15 m2.

 

MOBILNÍ TESTOVACÍ CENTRA

Značka Citroën také plánuje na parkovištích nákupních center nainstalovat speciální kontejnery s plochou přibližně 35 m2. Kontejnery se budou stěhovat po Francii a každý měsíc změní umístění, aby nabídly dynamické testy co největšímu počtu lidí. Je to způsob, jak se značka hodlá setkávat se zákazníky, v místech jejich každodenního života, aby se mohli snáze seznámit a vyzkoušet si přístup k této nové mobilitě. Kontejnery budou vyvedeny v odstínech My Ami Grey, My Ami Blue, My Ami Orange a My Ami Khaki, odrážející grafiku a barvy Ami.

 

DODÁNÍ

Další specifikum tohoto objektu mobility.

 • Ami - 100% ëlectric jde ke svým zákazníkům! Jde o velké plus pro tento jedinečný model prosazující jednoduchost použití, protože dodání klíčů zákazníkovi bude probíhat hlavně doma prostřednictvím exkluzivních partnerů.
 • alternativně se může dodávka uskutečnit v showroomech „La Maison Citroën“ a
 • brzy u partnerských prodejců Citroën.

 

ÚDRŽBA AMI – 100% ËLECTRIC

Pokud jde o údržbu Ami, značka Citroën vytvořila specifickou síť složenou ze schválených nezávislých autoservisů, servisů Euro Repar Car Services a specializovaných prodejců Citroënu

 

A aby bylo možné odpovědět na všechny dotazy uživatelů, budou v zemích, kde bude Ami k dispozici, vytvořena call centra AMI.

 

ZÁVĚR

Citroën přináší 100% elektrickou mobilitu pro všechny a přichází s Ami, ultra kompaktní, hbitou, ochrannou barevnou čtyřkolkou, dostupnou od 14 let (ve Francii). Řešení, které není omezeno jen na samotný objekt a doplňují ho zásadní výhody, které překračují obvyklý rámec: vysoce konkurenční nabídky „à la carte“ cílené podle použití, 100% online objednávání a zcela nové způsoby distribuce.

 

Zahájení objednávek je naplánováno na 30. března ve Francii a o pár měsíců později ve Španělsku, Itálii, Belgii, Portugalsku a poté v Německu. První dodávky jednotlivcům jsou ve Francii naplánovány na červen. Sdílení Ami určené pro širokou veřejnost začne v Paříži na jaře s verzemi s logem „Free2Move“.

 

 

TECHNICKÉ VLASTNOSTI AMI

Délka: 240 cm

Šířka: 139 cm (bez zpětných zrcátek)

Výška: 152 cm

Obrysový průměr: 7,20 m

Hmotnost mimo baterie < 425 kg

Celková hmotnost s baterií: 485 kg

Baterie: 5,5 kWh

 

pg

Top