Budete přesměrováni za vteřin

MODERNÍ A ROBUSTNÍ NOVÁ C3

MODERNÍ A ROBUSTNÍ NOVÁ C3, KTERÁ BYLA VYVINUTA A VYROBENA V INDII A V LATINSKÉ AMERICE, POSILUJE STRATEGII MEZINÁRODNÍHO RŮSTU ZNAČKY CITROËN

  • Citroën posiluje svůj mezinárodní rozměr a představuje novou C3, univerzální hatchback o délce necelé 4 metry, který značce umožní expandovat v Indii a upevnit svou přítomnost v Jižní Americe.
  • Nová C3 je prvním modelem ze skupiny tří vozů určených pro mezinárodní trh, které byly vyvinuty v Indii a Jižní Americe a budou se zde vyrábět, a které se na trh v těchto dvou regionech dostanou v průběhu následujících tří let.
  • Nová C3 je moderní hatchback navržený tak, aby vyhovoval potřebám a podmínkám na silnicích těchto dvou regionů, nabízející komfort a konektivitu moderním zákazníkům, pro které je důležitý klid a prestiž.
  • Z nové C3 vyzařuje síla a charakter, přizpůsobuje se terénu a svou světlou výškou, vysokou kapotou a zvýšeným místem řidiče se inspiruje vozy SUV. Z hlediska pohody nebylo nic ponecháno náhodě: kromě pro Citroën typického komfortu je prostornost kabiny na nejvyšší úrovni na trhu, její promyšlená koncepce usnadňuje každodenní život, zejména díky možnosti připojit mobilní telefon přímo k desetipalcovému dotykovému displeji XXL.
  • Nová C3, která bude uvedena na trh v první polovině roku 2022, nabídne jedinečný zážitek, na některých trzích doplněný inovativními službami a speciálním e-shopem, kde si bude možné vůz zakoupit.

 

„Zajištění budoucnosti značky Citroën vyžaduje větší mezinárodní přítomnost, a to jejím posílením na všech trzích, na nichž působíme, jako je Jižní Amerika, Blízký východ, Afrika, Asie a Čína, a otevřením se dalším trhům, jako je Indie, která se brzy stane třetím největším trhem na světě. Abychom toho dosáhli, spouštíme ambiciózní produktový plán, který počítá s uvedením 3 modelů s mezinárodním určením během 3 let. Tyto modely jsou navrhovány, vyvíjeny a vyráběny ve strategických regionech a nesou plnou identitu Citroënu, pokud jde o styl a klid na palubě. Nová C3, která představuje hybnou sílu tohoto mezinárodního vzestupu a je jeho první etapou, je hatchback s délkou necelé 4 metry, který je součástí segmentu, jenž hraje v Indii a Jižní Americe zásadní roli. Je moderní, propojený a přizpůsobený místním potřebám, má tedy ideální předpoklady k tomu, aby podpořil růst značky Citroën.“

Vincent Cobée – generální ředitel Citroën

C3

 

NOVÁ C3: VYROBENÁ NA MÍRU PRO STRATEGICKÉ REGIONY

Pro splnění požadavků indického a jihoamerického trhu se Citroën rozhodl upravit svůj obvyklý proces návrhu a výroby a svěřit část vytváření stylu a vývoje týmům v jednotlivých regionech, které vyvinuly jedinečný vůz na míru.  Nová C3, jež do sebe integrovala znalosti o společnosti, kultuře a potřebách těchto regionů, je navržena, vyvinuta a vytvořena v Indii a Jižní Americe a pro Indii a Jižní Ameriku.

 

PROGRAM SPLŇUJÍCÍ OČEKÁVÁNÍ KAŽDÉHO TRHU

Nová C3 symbolizuje začátek nové kapitoly značky Citroën, v jejímž rámci budou vznikat modely věrné duchu značky a současně se na jejich vývoji budou pozorně podílet místní týmy. Výsledkem budou vozy konkrétně reagující na specifické potřeby indického a jihoamerického trhu. Nová C3 je prvním modelem programu „C Cubed“, který byl představen v roce 2019. Podle tohoto plánu by měly být do roku 2024 uvedeny na trh tři vozy s mezinárodním určením, spočívající na třech pilířích: vytvoření konkurenceschopné nabídky s výrazným stylem, která bude středobodem trhu, bude poskytovat zážitek z jízdy typický pro značku Citroën zaměřený na pohodu na palubě a její koncepce bude přizpůsobena specifikům zemí, pro které jsou vozy určeny.

 

Tyto budoucí modely Citroën se budou vyrábět v příslušných regionech s vysokou mírou zapojení místní výroby, což odráží náš závazek vůči těmto zemím a strategii zaměřenou na kontrolu nákladů, aby bylo možné nabízet modely, které jsou věrné pozici nespecializované značky vyrábějící běžné vozy: moderní a kvalitní vozy s atraktivním designem, atraktivní výbavou a promyšlenými celkovými náklady (na pořízení a údržbu).

 

„C3 je náš obchodní název pro všechny naše hatchbacky segmentu B na celém světě, což neznamená, že se všude jedná o stejný model. Tato nová C3 se od evropské verze liší tím, že byl její design inspirován těmito zeměmi a pro tyto země, abychom nabídli jedinečný produkt, který plně vyjadřuje identitu značky Citroën. Koupě vozu je pro zákazníky významnou investicí a naší ambicí jako běžné nespecializované značky je nabízet moderní reprezentativní model s dobrým poměrem cena / výkon, který zasáhne co nejvíce zákazníků. Celkově jsme se snažili najít rovnováhu mezi tím, abychom zákazníkům poskytli vše, co potřebují, a abychom zároveň udrželi konkurenceschopné ceny. Za tímto účelem jsme do definování modelu, jeho vývoje a výroby plně zapojili místní týmy.“

Vincent Cobée – generální ředitel Citroën

 

EXPANZE NA NOVÝ TRH: INDIE

Indie je pro Citroën novým trhem, územím s velkým potenciálem, které se brzy stane třetím největším trhem na světě. Značka oznámila svůj příchod v roce 2019 a na začátku roku 2021 uvedla na trh svůj první importovaný model: C5 Aircross. Jako nový hráč na trhu se Citroën zpočátku zaměřuje na velká města a nabízí zákazníkům služby, které nemají v automobilovém odvětví obdoby (síť, online prodej po internetu, inovativní služby s vysokou mírou digitalizace). Výrobky Citroën zaujímají na indickém trhu přední místo díky strategii vysoké míry zapojení místní výroby (více než 90 %), a to na základě dvou dohod o společném podniku mezi skupinou Stellantis a společnostmi skupiny CK Birla (montáž a distribuce automobilů a výroba pohonných jednotek).

C3

 

Automobilový trh v Indii rychle roste a očekává se, že do roku 2025 dosáhne více než 4 milionů prodaných automobilů ročně. Hatchbacky segmentu B tvoří téměř 23 % tohoto trhu. Nákup automobilu je po koupi domu druhým nejdůležitějším nákupem. Je symbolem společenského úspěchu a představuje silnou snahu o větší nezávislost a mobilitu.

 

Nová C3 svým výrazným designem osloví zákazníky, pro které je jejich vůz odrazem jejich osobnosti. Vůz si mohou zákazníci přizpůsobit podle svých představ, což je na indickém trhu velmi žádoucí. Kromě toho umožní kompaktnost (méně než 4 m, tedy nižší daňové pásmo), obratnost, všestrannost, prostor na palubě, komfort a konektivita lépe se vyrovnat s někdy obtížnými podmínkami provozu a přizpůsobit se životnímu stylu každého jednotlivce. Nová C3, která se bude vyrábět v Čennaí, bude určena pro nové spotřebitele, manžele ve věku kolem třiceti let z nastupující střední třídy s pohodlným příjmem, pro něž bude důležitá hodnota výrobku, který představuje významnou složku rozpočtu a musí být robustní a praktický na údržbu. Musí být atraktivní svým vzhledem, moderní svým inovativním propojením s telefony rodiny a zároveň odrážet její vkus a osobnost.

 

POSÍLENÍ POZICE CITROËNU V JIŽNÍ AMERICE

Přítomnost značky Citroën v Jižní Americe je mnohem starší, sahá až do 60. let 20. století. Současným cílem značky je získat na tomto trhu pevnější pozici s moderními produkty, které odpovídají přáním zákazníků. Vůz C4 Cactus, vyráběný v závodě Porto Real, je svým odvážným stylem a bezkonkurenčním komfortem vlajkovou lodí značky Citroën v Argentině a Brazílii.

 

Nová C3, která se vyrábí v brazilském Porto Realu, symbolizuje oživení v regionu, neboť přináší moderní styl, konektivitu a komfort na palubě. Segment B-Hatch představuje téměř 30 % celkového trhu v Brazílii a téměř 26 % v Argentině (údaje z konce roku 2020). Všestrannost nové C3 a její pozice na trhu zajistí větší pokrytí segmentu (v Brazílii pokryje nová C3 90 % potřeb tohoto segmentu ve srovnání se 40 % u předchozího modelu a v Argentině se očekává zvýšení tohoto pokrytí z 50 % na 75 %). Zaměří se na aktivní čtyřicetileté manželské páry se dvěma dětmi, které hledají atraktivní, prostorný a všestranný vůz, jenž jim umožní každodenní krátké cesty i víkendové výlety. Osloví také nezávislé a aktivní svobodné lidi kolem třicítky, žijící ve městě, s mírně nadprůměrným měsíčním příjmem, kteří hledají elegantní, robustní a bezpečné vozidlo.

 

NOVÁ C3: IDENTITA A ZKUŠENOST TYPICKÉ PRO ZNAČKU CITROËN

HATCHBACK S MODERNÍM A ROBUSTNÍM STYLEM

Pokud jde o design, zadání požadovalo architekturu zohledňující místní specifika včetně robustnosti, v kombinaci s moderní siluetou, která bude atraktivní a plná vitality.

 

Kompaktní nová C3 s délkou necelé 4 metry se na první pohled stylově odlišuje svým tvarem, pro který je typická vysoko posazená kapota a přední částí strukturovaná tak, aby umocňovala dojem šířky. Vůz je také věrný designovému jazyku Citroënu, který je rozpoznatelný podle plných, velkorysých tvarů oživených různými propracovanými díly. Nová C3 se vyznačuje i dalšími charakteristickými znaky značky Citroën, jako je typický profil kapoty či design přední masky chladiče.

 

Ta je poznávacím znamením značky a představuje charakteristickou přední část, která se objevuje v současné modelové řadě u vozů C4 a C5 X. Nejdůležitějším prvkem je dvouúrovňový světelný podpis a chromované dvojité lišty ve tvaru šípů, které pokračují přes celou šířku vozu až ke světlometům, na koncích se pak rozdělují do tvaru písmene Y. Světlomety se skládají ze dvou samostatných částí, přičemž horní úroveň obsahuje obrysová světla, směrovky a světla pro denní svícení a spodní úroveň tvoří dálková a potkávací světla a dvě světelné lišty, jedna nahoře a druhá dole. Zadní světelný podpis je také poměrně výrazný, i u něho se objevují dvě vodorovné linie jako u přední strany, které tvoří trojúhelník.

 

C3

 

NOVÁ C3 ČERPÁ INSPIRACI ZE SVĚTA SUV A DOKÁŽE SE PŘIZPŮSOBIT VEŠKERÝM PODMÍNKÁM NA VOZOVCE

Nová C3 na první pohled zaujme atributy typickými pro vozy SUV, mezi něž patří zejména poloha sedadla řidiče, která je jedna z nejvyšších v segmentu.

 

Jeho přední část je kombinací síly a ochrany: vysoká kapota je robustní, aniž by působila agresivně. V některých regionech umocňuje ochranný a dobrodružný dojem z vozu i nájezdový chránič, který se nachází také vzadu, a přední a zadní ochranné plechy.

 

Také při pohledu z boku je vidět inspirace vozy SUV a důraz na moderní osobnost nové C3. Boky karoserie jsou propracované, oživují je ochranné kapsle zabudované do karoserie, které v kombinaci s rozšířenou lištou blatníků vytvářejí díky hře světla a stínu předěly a dojem větších blatníků, které dodávají vozu impozantnější vzhled. Mezi prvky převzaté z vozů SUV patří velká kola (635 mm), vysoká světlá výška (180 mm), krátké převisy, které umožňují vozu najíždět do zatáček a zabraňují poškození předního nárazníku, černé podběhy kol a střešní nosič zvyšující výšku vozidla. Nová C3 představuje výzvu k usednutí za volant prestižního vozu, který je mnohem víc než klasický hatchback.

 

Propracované plochy na zadním panelu navazující na světla, které podobně jako u modelu C3 Aircross opticky rozšiřují siluetu a konce zadních světel, jsou detailem, jenž dodává vozu na půvabu.

 

ARCHITEKTURA NAVRŽENÁ A PŘIZPŮSOBENÁ REGIONŮM

Světlá výška, která je vyšší než u klasického hatchbacku (+ 110 mm), byla navržena tak, aby se zabránilo poškození podvozku na nerovných cestách. Se svými 180 mm patří také ke špičce v tomto segmentu. 

 

Velká pozornost byla věnována přednímu i zadnímu nájezdovému úhlu mezi vozovkou a převisy vozu a karoserie byla upravena tak, aby se v případě prudkého svahu, nerovného povrchu nebo překážky na silnici nedotýkala země. V Indii například tvoří silniční síť, která je druhá nejdelší na světě, 5,5 milionu kilometrů silnic, nicméně 40 % silnic je nezpevněných. Citroën tento faktor, o kterém informovaly místní týmy, zjevně zohlednil při konstrukci nové C3 a zapracoval na světlé výšce, nájezdových úhlech a začlenil prvky chránící karoserii. V Jižní Americe měla na konstrukci nárazníků vliv skutečnost, že jsou zde velmi vysoké chodníky.

 

Kapota nové C3 má záměrně větší sklon, aby byla zajištěna velmi dobrá viditelnost, což je užitečné pro zvládání hustého provozu ve velkých indických nebo jihoamerických městech. Výše umístěné sedadlo řidiče je také prvkem, který zlepšuje pohled na okolní prostředí. 

 

Citroën se postaral o to, aby byla nová C3 ve svém segmentu cenově nejvýhodnější. Proto byl každý centimetr čtvereční optimalizován tak, aby při zpracování dílů zahrnoval co nejvíce funkcí a zároveň byla zachována nízká cena vozu. Tento robustní a spolehlivý hatchback nabízí rovněž úsporný provoz, což je na daných trzích důležité kritérium.

 

NOVÁ C3 KLADE DŮRAZ NA INDIVIDUALIZACI 

Nová C3 nabízí pestrou a osvěžující škálu barev a také katalog příslušenství pro každou zemi, který umožňuje vůz vylepšit a přizpůsobit podle vlastního vkusu. Výběr barev a materiálů a jejich odolnost, stejně jako různé povrchové úpravy, byly vybrány místními týmy tak, aby co nejlépe odpovídaly preferencím zákazníků na těchto trzích.

 

Nová C3 je ve dvoubarevném provedení s jasnou hranicí mezi karoserií a střechou, díky čemuž zákazníkům nabízí širší škálu kombinací. Například v Indii je k dispozici 11 variant individualizace, které zahrnují jednobarevné a dvoubarevné provedení (karoserie v jednom odstínu a střecha v jiném), v Jižní Americe jich je k dispozici 13. V Indii jsou v nabídce čtyři odstíny karoserie (Bílá Banquise, Šedá Platinum, Šedá Artense a Oranžová Zesty) a v Jižní Americe pět odstínů (Bílá Banquise, černá Perla Nera, Šedá Grafito, Šedá Artense a Modrá Spring), v Indii dva odstíny střechy (Šedá Artense nebo Oranžová Zesty), stejně tak dvě v Jižní Americe (Bílá nebo Černá).

 

Nová C3, která je jako chameleon, nabízí širokou škálu příslušenství určeného pro každou zemi, které lze k vozu dokoupit, aby si ho každý mohl dotvořit a přidat mu osobní nádech. Zákazníci si tak mohou svůj vůz upravit podle svých představ přidáním nebo odebráním dílů. Katalog dostupného příslušenství bude více či méně rozsáhlý v závislosti na citlivosti trhů. Může zahrnovat: chromované díly, které dodají vozu elegantní nádech, dekorativní prvky, které dotvářejí jeho image, výběr až z osmi potahů sedadel, funkční výbavu pro ozvučení kabiny a pro připojení chytrého telefonu a rovněž ochranné prvky.

 

C3

 

DESIGN PRO VĚTŠÍ PROSTORNOST A POHODLÍ NA PALUBĚ

Nová C3 byla navržena tak, aby nabízela snadný a příjemný zážitek. Cestující se musí cítit pohodlně, mít prostor pro své osobní věci a zůstat ve spojení s okolím, poslouchat svou oblíbenou hudbu, používat svůj telefon jako doma v obývacím pokoji a nepřerušovat svůj život na sociálních sítích.

 

Při nasednutí do nové C3 ve vás horizontální palubní deska okamžitě vyvolá dojem prostoru. Pocit pohody umocňují příjemná sedadla, četné odkládací přihrádky a potěšení z jízdy, které zajišťují maximálně příjemný a uvolněný zážitek na palubě.

 

Nová C3 je dlouhá 398 cm, což je v Indii, kde se platí vysoké daně v závislosti na délce vozidla, velmi důležité, a přesto je mimořádně prostorná.

 

Prostor na palubě nové C3 byl navržen tak, aby se v něm pohodlně usadilo pět osob, což je pro zákazníky v tomto segmentu zásadní. Dlouhý rozvor 2,54 m předznamenává velkou prostornost paluby. Cestující ve 2. řadě mají nejlepší prostor v oblasti hlavy, nejlepší šířku v úrovni loktů v 1. řadě (v průměru +30 mm v rámci segmentu) i ve 2. řadě (1418 mm, tj. +15 mm) a nejlepší šířku v úrovni ramen vpředu i vzadu.

 

Komfort Citroënu se projevuje i ve volbě tvaru, šířky, tloušťky a pěny sedadel, které přispívají k pohodlí cestujících na palubě.

 

Nová C3 nabízí řadu praktických odkládacích prostor, včetně zavazadlového prostoru o objemu 315 litrů (v Indii) a 300 litrů (v Jižní Americe), který je jedním z největších v segmentu, dále přihrádku před sedadlem spolujezdce o objemu 1 litr, dvě dvoulitrové schránky ve dveřích vpředu, do kterých se vejde litrová láhev a další předměty, dvě schránky ve dveřích vzadu o objemu 1 litr, dva držáky na nápoje a odkládací přihrádku ve středové konzoli a konečně dva držáky na nápoje vzadu, které lze použít i jako držáky na telefon.

 

Do vozu byly zakomponovány velmi důmyslné úložné prostory, například přihrádka pro ukládání drobných předmětů. Tento funkční prvek, umístěný pod přístrojovou deskou, navíc koresponduje s odstínem dekoru (oranžový v Indii a modrý v Jižní Americe).

 

VŮZ PROPOJENÝ S DOBOU A URČENÝ PRO UŽIVATELE CHYTRÝCH TELEFONŮ

Kapacitní dotykový displej s úhlopříčkou 10" (26 cm), který je největší v segmentu, vystupuje z palubní desky, aby byl lépe viditelný a lépe se ovládal. Je vybaven funkcí Mirror Screen, která kopíruje zobrazení aplikací telefonu řidiče a ten si je tak může zobrazit i během jízdy. Navigace zprostředkovaná pomocí aplikací a multimediální obsah jsou kompatibilní se systémy Apple CarPlayTM a Android Auto a lze je snadno ovládat buď prstem přímo na dotykové ploše displeje, nebo hlasovými příkazy. A konečně, ovládací prvky na volantu jsou navrženy tak, aby byly mimořádně pohodlné z hlediska ergonomie a bezpečnosti.

 

Citroën na základě studia chování indických a jihoamerických zákazníků při používání nových technologií výrazně zlepšil způsob zabudování mobilních telefonů do nového vozu C3 a vytvořil speciální originální výbavu, která těmto uživatelům usnadňuje život: specifické místo na středové konzole, kam řidič může svůj mobilní telefon umístit, tři místa pro připevnění držáků telefonu (dvě u výdechů ventilace na obou koncích palubní desky a další u středových výdechů), zásuvky USB pro rychlé nabíjení (jedna vpředu a dvě vzadu), 12V zásuvka a úložný prostor umístěný mezi sedadly vepředu a přístupný cestujícím na zadních sedadlech, který byl vytvořen speciálně pro to, aby se zabránilo poškození kabelu mobilního telefonu. Vše je promyšlené, až po průchod pro kabel ve spodní části přihrádky pro ukládání drobných předmětů, který umožňuje skrytí kabelu. Na obou stranách ovládacích prvků topení jsou umístěny dvě svorky, kterými mohou vést kabely od dvou telefonů (řidiče a spolujezdce) k zásuvkám USB a 12 V. Uvnitř přihrádky před sedadlem spolujezdce jsou umístěny dva háčky pro uložení srolovaných kabelů.

 

C3

 

VŮZ VHODNÝ PRO VŠECHNY TYPY SILNIC

Vysoká pozice sedadla řidiče a svažující se kapota jsou klíčem k lepšímu výhledu. Délka rozvoru zaručuje vysokou stabilitu a velkou prostornost paluby.

 

Díky svým výkonům se nová C3 dokonale hodí pro všechny cesty, ať už krátké nebo dlouhé, pro každodenní přepravu rodiny, pro přepravu dětí do školy nebo pro cestu do práce. Odpružení je přizpůsobeno podmínkám silnic na jednotlivých trzích.

 

Nový Citroën C3 s poloměrem otáčení 10,20 m je mimořádně mrštný, měří 398 cm a nabízí optimální kompaktnost v městských oblastech i praktičnost při manévrování a parkování. Manévrovací schopnosti jsou pro otáčení na indických silnicích zásadní.

 

Díky moderním a účinným motorům přizpůsobeným specifickým potřebám jednotlivých regionů bude nová C3 splňovat potřeby mobility každého řidiče. Podrobnosti o motorech pro jednotlivé regiony budou oznámeny později.

 

Citroën stále víc rozšiřuje svou mezinárodní působnost a navrhuje modely speciálně vyvinuté pro rychle rostoucí trhy. Nejlepším příkladem je nová C3, která byla navržena ve spolupráci s Indií a Jižní Amerikou a bude se vyrábět a distribuovat na místní úrovni.

 

Nová C3, která bude uvedena na trh v první polovině roku 2022, rozšíří nabídku značky Citroën v Indii a posílí její postavení na jihoamerickém kontinentu, konkrétně v Brazílii a Argentině. Každý z těchto dvou trhů má svá specifika a očekávání zákazníků, kterým jsme poskytli řešení na míru. V Indii byla nedávno slavnostně otevřena supermoderní továrna v Čennaí s výrobní kapacitou 100 000 vozů ročně. Novou C3 přivítají na své půdě i další země Jižní Ameriky, včetně Chile, Kolumbie, Uruguaye, Peru a Ekvádoru.

 

Aby bylo možné nabídnout zákazníkům klidný moderní zážitek, bude každý region rozvíjet specifické služby v oblasti online prodeje, individualizace, propojených služeb a poprodejních služeb. Tyto služby budou brzy upřesněny. 

 

Top