Budete přesměrováni za vteřin

NOVÝ Ë-SPACETOURER

NOVÝ Ë-SPACETOURER: 9MÍSTNÉ 100% ELEKTRICKÉ KOMPAKTNÍ MPV

Citroën, který je průkopníkem v oblasti vozů MPV a ludospace, disponuje vynikajícím know-how, na jehož základě vyvíjí prostorné víceúčelové vozy, které jsou velmi příjemné k cestování

Dalším důkazem je strategie značky „Ëlectric for All“, díky které se modelová řada rozšiřuje o 100% elektrickou verzi kompaktní dodávky SpaceTourer.

 

ë- SpaceTourer obohacuje vlastnosti vozu SpaceTourer o:  

 • 2 úrovně dojezdu podle výkonu baterie (50 kWh / 230 km nebo 75 kWh / 330 km v homologačním cyklu WLTP) a velmi snadné nabíjení;
 • příjemné řízení v elektrickém režimu a volný vjezd do částí měst s omezeným přístupem automobilů;
 • lepší jízdní komfort díky absenci hluku a vibrací a díky velké plynulosti pohybu,
 • to nejlepší z vozu SpaceTourer bez jakéhokoliv kompromisu:
  • volba mezi 3 délkami (XS  460 cm – M: 495 cm – XL: 530 cm), možnosti uspořádání interiéru pro až 9 osob a účinná architektura zlepšující prostornost, odkládací přihrádky, praktičnost a manévrovatelnost.
  • 15 technologií pro snadnější a bezpečný život: boční posuvné dveře s hands-free otevíráním, Top Rear Vision, Active Safety Brake, Head-up displej atd….
  • výška 190 cm, díky níž se snadno vejde do zastřešených podzemních parkovišť.
 • moderní charakterní styl s logem ë;
 • 4 verze: Feel & Shine pro soukromé zákazníky, Business & Business Lounge pro firemní zákazníky.

ë-SpaceTourer je společníkem pro intenzivně prožívaný život. Jde o kompaktní dodávku, která přináší odpověď na potřeby firem, nejrůznějších společenství, ale také rodinných nebo přátelských „klanů“, které touží po pohodlném, odpovědném a úsporném řízení.

 

ë-SpaceTourer navazuje na elektrickou ofenzívu značky Citroën v roce 2020, během níž již byly trh uvedeny vozy SUV C5 Aircross Hybrid, Ami a ë-Jumpy. V prodejní síti se objeví na konci roku 2020. 

 

SPACETOURER

 

01 – DODÁVKA, KTERÁ JE MODERNÍ, KOMPAKTNÍ, MULTIFUNKČNÍ A … ËLEKTRICKÁ

 

SpaceTourer je kompaktní dodávka, do níž se vejde 6 až 9 osob, aniž by to zhoršilo její komfort, všestrannost a design. Technologicky vyspělý model s výrazným charakterem, propracovanými liniemi a vynikajícími dynamickými vlastnostmi představuje moderní vizi segmentu, který zaznamenal radikální proměny směrem ke klasicky automobilové koncepci.

  

Nabízí plynulé linie, neagresivní design, který svými tvary dodává pocit bezpečí a robustnosti. Styl vozu SpaceTourer je energický a současně vzbuzující důvěru. Díky vyšší přední masce, která je pro něj charakteristická, na silnici dominuje.

  

Symbolizuje svobodu pohybu ve více lidech a využívá know-how Citroënu, pokud jde o prostor, praktičnost a pohodu na palubě. Díky modulární platformě EMP2 má účinnou architekturu vhodnou pro každou situaci, která nabízí více prostoru v kabině, větší objem zavazadlového prostoru a lepší ovladatelnost. Vůz je k dispozici ve 3 délkách (XS: 460 cm – M: 495 cm – XL: 530 cm), přičemž verze XS nemá na trhu obdoby, je ideálním každodenním společníkem pro život na venkově i ve městě. S výškou 190 cm se snadno vejde do zastřešených podzemních parkovišť. Velmi praktický vůz je opatřen bočními posuvnými dveřmi s automatickým ovládáním, otevíracím oknem zadního víka a řadou odkládacích přihrádek

  

SpaceTourer nabízí díky dynamickým vlastnostem typickým pro vozy Citroën a vynikající akustice příkladné jízdní vlastnosti. Je vybaven 15 užitečnými technologickými systémy, které usnadňují život a také zajišťují vysokou úroveň bezpečnosti, jako je promítání informací na čelní sklo a on-line navigace 3D Citroën Connect Nav, Active Safety Brake, rozšířené rozpoznávání dopravních značek nebo automatické přepínání dálkových světel.

  

Moderní a všestranná kompaktní dodávka SpaceTourer spojuje očekávání několika skupin cílových zákazníků, kteří mají společnou potřebu: svobodu pohybu a přepravu osob. Se 100% elektrickou verzí modelu SpaceTourer přichází Citroën s nabídkou, která uspokojí firmy, nejrůznější sdružení i soukromé zákazníky, kteří touží po pohodlném, odpovědném a úsporném řízení. ë-SpaceTourer neznamená žádný ústupek od vlastností verzí se spalovacím motorem a přináší vhodnou odpověď inspirovanou způsobem využívání automobilů ze strany zákazníků.

  

ë-SpaceTourer je plně v souladu s elektrifikační strategií značky Citroën „Inspired by You All“, v jejímž rámci je v roce 2020 na trh uváděno 6 modelů s elektromotorem, které jsou dostupné široké veřejnosti a jejich nabídka je přizpůsobená každému segmentu.

 

02 – SPACETOURER NAPĚCHOVANÝ KVALITAMI

 

Citroën navrhl ë-SpaceTourer zjednodušující život. V nabídce jsou 2 úrovně dojezdu, což je v tomto segmentu jedinečné a vůz dokáže na maximum reagovat na potřeby mobility. Snadno se nabíjí, až už přes zásuvku doma nebo v práci, zrychleně přes zařízení typu Wallbox nebo superrychle ve veřejné dobíjecí stanici. Při plánování tras řidiči pomáhají služby s připojením na internet. Řízení vozu je pak snadné a příjemné, velmi pohodlné a nijak si nezadá s verzí se spalovacím motorem.

 

SPACETOURER

  

ë-SpaceTourer je ideálním společníkem pro intenzivní kolektivní život, dokonale splňuje potřeby firem (kolektivní přeprava, taxi služby…), orgánů státní správy, podniků, klubů a spolků, rodin a přátelských „klanů“. Zaručuje jim dostatečný dojezd pro velkou většinu jejich cest, bezprecedentní jízdní komfort, možnost vjezdu do regulovaných oblastí, kam mohou jen auta s nulovými emisemi CO2, nižší uživatelské náklady.

KOMFORT NA PALUBĚ

ë-SpaceTourer se odlišuje několika aspekty:

 • nulové emise CO2, nulová hlučnost, nulové vibrace, nulový stress, 
 • radost z jízdy v elektrickém režimu s okamžitě dostupným točivým momentem bez nutnosti řazení, což zajišťuje velkou plynulost pohybu,
 • pohodové používání: volný přístup do zón s regulovaným vjezdem se stanovenými limity emisí CO2 nebo do nulových emisních zón, takže se každý uživatel může přemisťovat bez omezení,

systém přednastavení teploty v kabině umožňuje naprogramovat a ovládat vytápění nebo klimatizaci před nástupem do vozu. Nastavení se provádí buď na dálku pomocí aplikace My Citroën, nebo ve voze prostřednictvím dotykového displeje systému Connect Nav.  Systém umožňuje lépe řídit úroveň nabití baterie, kdy se funkce náročná na spotřebu energie použije v době, kdy je vůz připojen k nabíječce. Současně se touto funkcí zvyšuje komfort na palubě při nástupu do vozu.

 

SPECIFIKA VOZU Ë-SPACETOURER

Při pohledu zvenku je pro Citroën ë-SpaceTourer typický design s ladnými křivkami bez známek agresivity, který vzbuzuje důvěru a pocit robustnosti. Propracovaný a současně reprezentativní ë-SpaceTourer se vizuálně odlišuje:

 • novým monogramem „ë“ umístěným na pravé straně mřížky chladiče a na výklopných zadních dveřích,
 • nabíjecí zásuvkou na levém předním blatníku,
 • specifickou mřížkou sání na přední straně.

 

Uvnitř ë-SpaceTourer řidič nalezne:

 • středovou konzolu: nový designový a ergonomický přepínač ë-Toggle ovládá převodovku pomocí funkcí Park, Rear, Neutral, Drive a Brake,

 • volič 3 režimů řízení: Eco, Normal a Power,

 • zobrazení na specifickém přístrojovém panelu:
  • ukazatel spotřeby (ECO nebo POWER) a nabíjení baterie (CHARGE),
  • ukazatel stavu nabití baterie,
  • ukazatel spotřeby elektrických zařízení zajišťujících tepelný komfort na palubě (topení, klimatizace)
  • barevná elektrická matrice zobrazující zejména tok energie, dojezd a stav nabití vozidla,
 • dotykový 7" displej vozu ë-Jumpy má novou položku v menu pod označením „Energie“, odkud je přístup k elektrickým vlastnostem vozu:
  • tok energie uvádějící informace o fungování elektrického hnacího ústrojí v reálném čase, s uvedením aktivního režimu řízení, elektrického motoru, úrovně nabití baterie,
  • statistika spotřeby zobrazující zejména průměrnou spotřebu jízdy vyjádřenou v kWh/100 km
  • odložené nabíjení, které umožňuje naprogramovat nabíjení vozu.

Zákazník si kromě toho bude moci na dotykovém displeji zobrazit informace o dostupných nabíjecích stanicích a akční rádius na základě zbývajícího dojezdu.

 

SPACETOURER 

 

DOJEZD – BATERIE

ë-SpaceTourer, který je postaven na „multi-energy“ platformě EMP2 skupiny PSA, je nabízen se dvěma kapacitami baterie spojenými se dvěma úrovněmi dojezdu, takže si každý zákazník může zvolit tu, která nejlépe vyhovuje jeho typu činnosti, podle potřeb a preferencí.

 

 • až 230 km v cyklu WLTP s baterií o kapacitě 50 kWh, kterou tvoří 18 modulů.

K dispozici u verzí XS, M, XL.

 • až 330 km v cyklu WLTP s baterií o kapacitě 75 kWh, kterou tvoří 27 modulů.

K dispozici u verzí M a XL.

ë-SpaceTourer je se svou nabídkou dvojího dojezdu na nejlepší úrovni svého segmentu a dokonale tak splňuje očekávání svých zákazníků.

 

Nový ë-SpaceTourer je vybaven lithium-iontovou baterií, nejvyspělejší technologií na trhu. Platforma EMP2 umožňuje vložit baterii do podvozku vozidla a zachovat tak prostornost a praktičnost vozu SpaceTourer. Baterie ukládá a dodává energii potřebnou pro chod elektromotoru, topení a klimatizace. Její úroveň nabití je znázorněna ukazatelem a kontrolkou rezervy na přístrojové desce.

  

Záruka na baterii je 8 let nebo 160 000 km na 70 % kapacity (certifikát o kapacitě baterie se vydává při každé revizi).

 

ŘÍZENÍ

Elektromotor zajišťuje pohon podle zvoleného režimu a podmínek řízení. Umožňuje příjemné plynulé řízení bez řazení rychlostí, s okamžitě dostupným točivým momentem a pochopitelně bez emisí CO2.

 • Maximální výkon je 100 kW (136 k) / maximální točivý moment 260 Nm,
 • Maximální rychlost činí 130 km/h bez ohledu na použitý režim (Eco, Normal, Power),
 • Volba 3 režimů:
  • Normal – 80 kW/210 Nm: nejlepší kompromis mezi dojezdem a dynamickými výkony.
  • Eco – 60 kW/190 Nm: optimalizace spotřeby energie snížením výkonu vytápění a klimatizace, aniž by však došlo k jejich vypnutí, a omezením točivého momentu a výkonu motoru.
  • Power – 100 kW/260 Nm: dává plně naloženému vozu dynamiku srovnatelnou s prázdným vozem v režimu Normal.

Motor rekuperuje energii při brzdění nebo zpomalování vozu. K dispozici jsou dva režimy rekuperace energie při brzdění:

 • standardní pro pocity blízké vozu se spalovacím motorem, 
 • vyšší pro silnější brzdění při uvolnění pedálu akcelerace - tento režim je k dispozici přes tlačítko Brake na ovladači převodovky.   

 

SPACETOURER

 

NABÍJENÍ

Nabíjecí zásuvka se nachází na levém předním blatníku vozu ë-SpaceTourer a nabíjení se provádí v parkovacím režimu. K dispozici jsou dva typy palubních nabíječek, které pokrývají všechny způsoby použití a všechna řešení nabíjení. Standardně jde o zařízení pro nabíjení přes jednofázový proud 7,4 kW a za příplatek je k dispozici zařízení pro nabíjení přes třífázový proud 11 kW. Existují tři možnosti nabíjení:

-        Nabíjení přes domácí zásuvku (doma, na pracovišti nebo v garáži)

 • kompatibilní se standardní zásuvkou 8A (sériově ve Francii),
 • kompatibilní se zesílenou zásuvkou 16 A (za příplatek),

-        Soukromé nebo veřejné zrychlené nabíjení vyžadující instalaci zařízení pro zrychlené nabíjení Wallbox

 • Wallbox 32 A jednofázový proud
 • Wallbox 16 A třífázový proud,

-        Super rychlé nabíjení na veřejné stanici.

Doba nabíjení z 0 na 100 %:

   

Domácí8 A

Green'up16 A

Wallbox 32 Ajednofázový Wallbox 16 Atřífázový Super rychlénabíjení
Elektrický příkon 1,8 kW 3,6 kW 7,4 kW 11 kW 100 kW
Baterie 50 kWh 31 hod 15 hod 7 hod 30 min 4 hod 45 min 30 min 
Baterie 75 kWh 47 hod 23 hod 11 hod 20 min 7 hod 45 min 

 

Aplikace My Citroën slouží k ovládání nabíjení baterie a nabízí:

-        informace o probíhajícím nabíjení baterie,

-        nastavení doby nabíjení pomocí smartphonu či tabletu v aplikaci My Citroën nebo na dotykovém displeji vozu pomocí navigace v nabídce „Energie“. Tato operace funguje pro domácí nabíjení (režim 2) nebo zrychlené nabíjení (režim 3). Odložené nabíjení lze kdykoli změnit. Po naprogramování stačí připojit vůz a stisknout tlačítko umístěné v krytu nabíjecí zásuvky vozu.

 

Pomoc pro zřízení správného systému nabíjení.

Dalším krokem, který Citroën majitelům vozu ë-SpaceTourer jako pomoc nabízí, je nabíjecí řešení na míru zahrnující zařízení (standardní zásuvku a zesílenou zásuvku Green Up nebo Wallbox) a jeho instalaci doma nebo na pracovišti. Značka vybrala doporučeného partnera pro každou evropskou zemi; pro Francii je to ZEBorne. Tato řešení jsou dostupná jednotlivcům i firmám, a to jak v samostatných, tak bytových domech. Tato služba nabízí:

 • nabíjecí řešení schválená značkou Citroën dostupná jako příslušenství,
 • jediné kontaktní místo pro všechny zákazníky,
 • možnost online auditu pro zákazníky, aby se potvrdila proveditelnost instalace,
 • instalace nabíjecích stanic kvalifikovanými odborníky,
 • vyhrazené call centrum a poprodejní servis,
 • vyřizování administrativních formalit a žádostí o grant partnerem zajišťujícím instalaci.

 

03 – MODELOVÁ ŘADA A TECHNOLOGIE

ROZMĚRY

ë-SpaceTourer je k dispozici ve 3 délkách.

 

Velikost   

Délka

Rozvor

Zadnípřevis ObjemzavazadlovéhoprostoruVDA - 5 sedadel
XS 460 cm 292 cm 80 cm 1 978 l
M 495 cm 327 cm 80 cm 2 381 l
XL 530 cm 327 cm 115 cm 2 932 l

 

Tyto jednotlivé kombinace umožňují:

-        modularitu vytvářející prostor až pro 9 osob

-        dostatek prostoru ve 2. a 3. řadě

-        snadnější přístup, zejména ke 3. řadě, díky širokým bočním posuvným dveřím (až 93 cm podle zvoleného tvaru)

-        velké objemy zavazadlového prostoru (až 2 932 litrů ve verzi XL s 5 místy)

 

Optimalizované rozměry (délka: 460 až 530 cm / šířka: 192 cm / výška: 190 cm), díky nimž je Citroën SpaceTourer ve spojení s elektrohydraulickým řízením a průměrem otáčení 11,30 m až 12,40 m mrštný, snadno se přizpůsobuje všem situacím a odpovídá požadavkům všech uživatelů.

 

SPACETOURER

 

VERZE

ë-SpaceTourer je k dispozici ve 4 verzích, z nichž 2 jsou určeny pro soukromé a 2 pro firemní zákazníky.

 

Pro soukromé zákazníky:

 • SpaceTourer Feel nabízený ve 3 délkách a SpaceTourer Shine ve verzi M a XL jsou k dispozici s 8, 7 nebo 5 místy (5 míst za příplatek). Tyto verze jsou určeny především novým „klanům“ - rodinám s více dětmi nebo s dětmi z předchozích i současných vztahů, nebo i všem, kdo rádi cestují s přáteli. Jejich interiér lze upravit pomocí sedadel, které posouvají po kolejničkách, takže lze rozšířit zavazadlový prostor, nebo naopak zvětšit prostor pro nohy. Sedadla se sklopitelnými opěradly lze přeměnit ve stolek (sedadlo spolujezdce vpředu a sedadla ve 2. a 3. řadě), takže lze ve voze velmi snadno převážet velké předměty určené pro trávení volného času nebo do domácnosti.

Pro firemní zákazníky: 

 • SpaceTourer Business, nabízený ve 3 délkách s 5 až 9 místy. Tato luxusní verze je určena především pro profesionální přepravce osob (hotelové minibusy, taxíky..). Počet míst a výbavu lze nakonfigurovat podle přání, takže majitel získá vůz téměř na míru.
 • SpaceTourer Business Lounge, nabízený ve 2 délkách M a XL, je k dispozici v šesti nebo sedmimístné verzi (7 míst za příplatek). Podle způsobu využití se z něj může stát skutečný „mobilní obývací pokoj nebo kancelář“ se samostatnými sedadly v koženém čalounění, která mohou být umístěna zády ke směru jízdy (2. řada), v nabídce je posuvný skládací stolek, zadní okna jsou silně tónovaná pro zajištění většího soukromí. Vůz je zcela přirozeně určen pro profesionální použití (auta s řidičem, přeprava osob…). 

 

MODULARITA

Důvtipný a funkční Citroën ë-SpaceTourer nabízí mnoho různých konfigurací na přání a dovede se přizpůsobit veškerým možným potřebám. Tuto mimořádnou všestrannost umožnily zadní posuvná sedadla se sklopitelnou opěrkou, která jsou především samostatná. Objem zavazadlového prostoru a prostor na zadních sedadlech lze upravit tak, že se do vozu vejde 9 osob, nebo lze naopak získat větší zavazadlový prostor.

 

-         1. řada: sedadlo řidiče je u všech verzí ë-SpaceTourer výškově nastavitelné, stejně jako jeho loketní opěrky; sedadla řidiče i spolujezdce jsou elektricky nastavitelná, vyhřívaná a vybavená masážní funkcí. Sedadlo spolujezdce s loketní opěrkou lze sklopit do polohy stolek, stačí zatáhnutím za páčku vpravo od sedadla opěradlo uvolnit a sklopit.

-         2. a 3. řada: trojmístné lavice, dělitelné v poměru 2/3-1/3, jsou posuvné, sklopitelné a lze je posouvat samostatně a upravovat tak prostor pro nohy; cestující mají k dispozici sklopitelná opěradla a hlavovou opěrku, aby mohli sedět co nejpohodlněji.

-         Každé sedadlo lze sklopit samostatně, a to i sedadlo spolujezdce v 1. řadě, takže lze ve voze převážet předměty jakéhokoli typu.

-         Zadní sedadla lze z vozu snadno vyjmout, čímž vznikne zcela rovná podlaha a optimální prostor i pro ty nejobjemnější předměty.

-         U verze Business Lounge nabízí pro cestující vzadu uspořádání ve stylu obývacího pokoje, se 4 nebo 5 samostatnými sedadly v koženém čalounění proti sobě, takže může posádka snadno diskutovat nebo společně pracovat.

 

SPACETOURER

 

DŮMYSLNÝ A FUNKČNÍ

 • boční posuvné dveře s automatickým ovládáním: tato funkce, která je v tomto segmentu zcela exkluzivní, umožňuje boční dveře otevřít a zavřít bezdotykově, pokud máte obě ruce plné. Stačí vsunout nohu pod roh zadního nárazníku a vůz se odemkne a automaticky se otevřou boční dveře na straně, kde se nacházíte. Tuto výhodu oceníte například v situaci, kdy potřebujete do vozu usadit malé děti do autosedaček nebo se potřebujete zbavit zavazadel;
 • boční posuvné dveře, které mohou být opatřeny motorkem. Toto představuje velké plus, zejména pro řidiče vozů SpaceTourer Business nebo Lounge, protože je lze ovládat z přední části vozu, odkud je možné posuvné dveře otevřít nebo zavřít a posádka pak s nimi nemusí manipulovat;
 • otevíratelné okno zadního víka, které umožňuje snadno vyložit náklad do zavazadlového prostoru nebo do něj získat přístup ve chvíli, kde je vůz zaparkován tak, že nelze celé víko otevřít. Okno se otevírá skrytým tlačítkem umístěným nalevo od osvětlení registrační značky;
 • řada otevřených nebo zavřených odkládacích přihrádek rozmístěných po celé kabině (až 74 litrů), přičemž vepředu je k dispozici spodní přihrádka před sedadlem spolujezdce se zástrčkou typu jack, zásuvkou 12 V a portem USB, horní přihrádka před sedadlem spolujezdce, která může být osvětlená a chlazená, držáky na nápoje po obou stranách palubní desky, horní středová odkládací přihrádka a dvě velké kapsy ve dveřích, do nichž se vejde láhev o objemu 1,5 l. Velká pozornost byla věnována i posádce vzadu, která má navíc k dispozici výklopné stolky, okenní roletky či zásuvky 12 V a 220 V.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ A KONEKTIVITA

 ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

ë-SpaceTourer má v nabídce 15 asistenčních systémů pro bezpečné a klidné řízení.

 • ZCELA NOVÉ v segmentu – funkce Bezdotykové hands-free otevírání (u některých verzí), díky níž je možné boční dveře otevřít i zavřít bezkontaktně, což je v tomto segmentu naprostá novinka. Stačí mít u sebe klíč a vsunout nohu pod roh zadního nárazníku. Vůz se odemkne a posuvné dveře se na straně, kde člověk stojí, automaticky otevřou. Stejným pohybem se ovládá zavírání dveří a zamykání vozidla. Tato funkce slouží k usnadnění nakládky a vykládky, když má uživatel obě ruce plné.
 • Hands-free ovládání odemykání a startování,
 • Active Safety Brake,
 • ZCELA NOVÉ v segmentu – Systém promítání informací na čelní sklo (Head-up Display), díky němuž nemusí řidič spouštět oči ze silnice, ale má informace potřebné k řízení (rychlost, nastavení tempomatu/omezovače rychlosti, údaje navigace a upozornění na riziko srážky) neustále ve svém zrakovém poli,
 • Asistent pro rozjezd ve svahu (Hill Assist),
 • Systém varování před snížením pozornosti řidiče,
 • Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu,
 • Varování před rizikem srážky,
 • Zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision, která přenáší na displej okolí zadní části vozu snímané shora a jakmile se vůz přiblíží k překážce, spustí se automaticky zoom, aby bylo manévrování snadnější.
 • Coffee Break Alert,
 • Automatické přepínání potkávacích a dálkových světel,
 • Grip Control,
 • Systém rozšířeného snímání dopravních značek s rychlostním omezením,
 • Tempomat / omezovač rychlosti,
 • Systém sledování mrtvého úhlu.

 

SPACETOURER

 

KONEKTIVITA

ë-SpaceTourer nabízí 3 služby konektivity pro bezpečnost a pohodlí všech. Tato nabídka služeb je součástí programu Citroën Advanced Comfort®, jehož cílem je rychlý a intuitivní přístup zákazníka ke službám konektivity za účelem splnění 3 klíčových potřeb: optimální bezpečnosti, snadnější navigace a intenzivního zážitku konektivity.

.

 

 • CONNECT ASSIST

Pro bezpečnost řidiče a posádky je ë-SpaceTourer vybaven systémem Assistance & SOS.

Automatické volání nebo manuální stisknutí tlačítka „Asistance“: tato služba umožňuje propojit řidiče se specializovanou asistenční platformou. Dvě možnosti v případě nouze:

-         jedná-li se o nehodu se spuštěním airbagů: automatické volání na tísňovou linku s přesnou lokalizací vozu,

-         jedná-li se o lehkou nehodu nebo například nevolnost, může řidič stisknout červené tlačítko „SOS“ a poslat tak tísňové lince informace s identifikací vozu a přesnou zeměpisnou lokalizací.

Connect Assist umožňuje propojení aplikace My Citroën s vozem, a tedy přístup k údajům o voze, jako je stav nabití baterie, dojezd, místo parkování, počet najetých kilometrů, chystaná údržba, a ovládání odloženého nabíjení a dálkového přednastavení teploty.

 

 • CONNECT NAV

ë-SpaceTourer zpřístupňuje použité technologie prostřednictvím dotykového 7" displeje, z něhož lze intuitivně ovládat všechny funkce. Dotyková navigace Connect Nav může být rovněž ovládaná prostřednictvím systému hlasového ovládání a umožňuje komunikovat s navigací, telefonem a rádiem.

Navigace je spojena s webovými službami, včetně TomTom Traffic, které poskytují informace o dopravě v reálném čase, aby bylo možné co nejlépe plánovat trasu. K dispozici jsou rovněž informace o umístění a cenách čerpacích stanic a parkovišť, informace o počasí a o vyhledávání místních bodů zájmu.

Uživatelé také ocení možnost bezplatného tříletého upozorňování na nebezpečné úseky (podle platné legislativy v dané zemi).

Prostřednictvím systému Connect Nav lze provádět přednastavení teploty ve voze.

 

 • CONNECT PLAY

Technologie Mirror Screen kompatibilní se systémy Apple CarPlay™ a Android Auto, umožňuje připojit chytrý telefon a replikovat jeho obsah na displej vozu. Řidič tak získává přístup k jeho multimediálnímu obsahu a svůj telefon včetně aplikací může přímo a snadno ovládat přes dotykový displej vozu. Pro zajištění bezpečnosti řidiče jsou přístupné pouze funkce spojené s řízením.

 

VYHRAZENÉ APLIKACE

 • Aplikace My Citroën umožňuje zákazníkovi po registraci spravovat nabití baterie (informace o stavu nabití, dojezdu, zbývající době nabíjení, odloženém nabíjení), přístup k aplikaci Free2Move Services určené pro elektromobily (umístění nabíjecích terminálů, ujeté kilometry, upozornění na údržbu, dohodnutí termínu v servisu, přednastavení teploty atd.).
 • Aplikace Free2Move Services nabízí pro usnadnění dobíjení a parkování (ve Francii) službu Charge My Car:
  • přístup k 160 000 terminálům tvořícím největší evropskou síť veřejných nabíjecích stanic,
  • umístění dostupných terminálů kompatibilních s ë-SpaceTourer,
  • naplánování nejlepší trasy podle dojezdu vozidla, venkovní teploty, terénu, typu řízení (dobíjecí přestávky, celková dobíjecí doba, typ zásuvky, způsob přístupu k terminálu atd…),
  • speciální platební karta nebo přímá platba přes aplikaci.

ë-SpaceTourer je moderní, víceúčelová a reprezentativní dodávka. Díky 3 délkám a možnostem vnitřního uspořádání přináší novou 100% elektrickou odpověď na potřeby firem a rodinných nebo přátelských „klanů“, kdy k vlastnostem vozu SpaceTourer přidává výhody elektrického pohonu z hlediska komfortu a odpovědného a úsporného řízení.

Top