Nová sezóna týmu AG2R Citroën ve znamení kolektivu a bojovnosti
02/2023
Bruno Angles, generální ředitel AG2R LA MONDIALE, Vincent Cobée, generální ředitel CITROËN a Vincent Lavenu, hlavní manažer cyklistického týmu, představili na konci ledna složení týmu d’AG2R CITROËN TEAM 2023. Za přítomnosti Benoîta Cosnefroye, Auréliena Paret-Peintra, Bastiena Tronchona a Grega Van Avermaeta představili ambice týmu pro novou sezónu, která se ponese ve znamení kolektivu, mládí a bojovnosti.
Bruno Angles: „Nevzdáme to!“
Bruno Angles, generální ředitel AG2R LA MONDIALE: „Jsme na tým AG2R CITROËN velmi hrdí a věříme, že nám v roce 2023 přinese skvělá vítězství a budeme v první desítce žebříčku World Tour! Také letošní sezóna bude ve znamení mládí, neboť se v ní představí dvanáct jezdců mladších 25 let, včetně tří nováčků z tréninkového centra, které vychovalo řadu talentů. Jsem si jistý, že přinesou spoustu nadšení, síly a odvahy. Budeme jim vždy stát za zády a podporovat je v každé fázi. Společně jsme silnější a nevzdáme to!“
Vincent Cobée: „Tým projevuje neochvějnou soudržnost“
Jedinečné siluety prodchnuté odvážným stylem a lehkostí

Vincent Cobée, generální ředitel CITROËN:
„Rok 2022 byl rokem plným vzestupů a pádů. Ze všeho nejvíc si pamatuji na týmového ducha a bratrství, které naše závodníky motivují. Díky jejich vzájemné dynamice a porozumění jsem přesvědčen, že naši jezdci i letos předvedou v největších závodech, které na ně čekají, skvělé výkony.

Jsem přesvědčen o potenciálu týmu a jeho schopnosti vybojovat velká vítězství. Je již nyní velmi sehraný a projevuje neochvějnou soudržnost.

V letošní sezóně očekávám během závodů ještě větší bojovnost a houževnatost jezdců. Doufám, že tým zazáří v ještě více závodech než loni...“

Vincent Lavenu: „Umístit se mezi deseti nejlepšími týmy na světě“

Vincent Lavenu, hlavní manažer týmu AG2R CITROËN TEAM : „Nedávno skončila sezóna 2022, která byla zvláštní tím, že náš tým často provázela smůla: několik druhých míst, řada pádů jezdců a epidemie Covid-19. Nikdy jsme se však nevzdali. Díky hodnotám bojovnosti, které jsou našemu týmu blízké, jsme dosáhli velkých úspěchů, jako je etapové vítězství na Tour de France a vítězství v Grand Prix Cycliste de Québec.

V roce 2023 máme v plánu zajet velmi dobrou Tour de France s cílem vyhrát etapu a být na dobrém místě v celkové klasifikaci. Důležité bude také zaměřit se na počet vítězství, doufáme, že jich dosáhneme 15 až 20. Chceme skončit v první desítce týmů na světě a třeba i vyhrát jeden z Monumentů. Sníme o tom o to víc, že jsme v posledních letech byli několikrát velmi blízko.“

Číslo: 29

V týmu pro rok 2023 je 29 jezdců z 8 zemí:

Alex Baudin, Clément Berthet, Franck Bonnamour, Geoffrey Bouchard, Mikaël Cherel, Benoît Cosnefroy, Stan Dewulf, Felix Gall, Pierre Gautherat, Dorian Godon, Jaako Hänninen, Paul Lapeira, Lawrence Naesen, Oliver Naesen, Ben O’Connor, Aurélien Paret-Peintre, Valentin Paret-Peintre, Nans Peters, Nicolas Prodhomme, Antoine Raugel, Valentin Retailleau, Marc Sarreau, Michael Schär, Damien Touzé, Bastien Tronchon, Greg Van Avermaet, Andrea Vendrame, Clément Venturini a Larry Warbasse.

Andrea Vendrame pátý v závodě Clàssica Comunitat Valenciana

Úspěšný návrat Andrey Vendrame. Italský jezdec obsadil v nedělním závodě Clàssica Comunitat Valenciana, který vyhrál Belgičan Arnaud de Lie, páté místo.

Clément Venturini obsadil týden po zisku francouzského titulu 16. místo ve Světovém poháru UCI ve španělském Benidormu.