Podívejte se na obsah
C5 AIRCROSS HYBRID 136: NOVÁ, SNADNO DOSTUPNÁ NABÍDKA BEZ NUTNOSTI DOBÍJENÍ
13/07/2023
 • Citroën činí další krok k usnadnění přístupu k elektromobilitě a u modelu C5 Aircross představuje novou technologii Hybrid 48V.
 • Tato zcela nová inovativní hybridní technologie kombinuje benzinový motor PureTech nové generace o výkonu 136 k (100 kW), novou elektrifikovanou dvouspojkovou převodovku ë-DCS6, jejíž součástí je elektromotor o výkonu 21 kW, a 48V baterii, která se během některých fází jízdy automaticky dobíjí.
 • Potěšení z jízdy s nízkými emisemi a spotřebou paliva: tato novinka zvyšuje potěšení z jízdy a komfort na palubě, nabízí rychlou akceleraci a výhody elektrického režimu spolu se sníženou spotřebou paliva a nízkými emisemi CO2 – až o 15 % ve srovnání s ekvivalentním neelektrifikovaným benzinovým motorem.
 • Především klid na duši: bez nutnosti nabíjení je jízda na elektřinu bezproblémová a plynulá. Díky automatickému řízení jízdních režimů a rekuperaci energie lze až 50 % jízd po městě absolvovat ve 100% elektrickém režimu s nulovými emisemi.
 • C5 Aircross Hybrid 136 bude možné objednat již brzy a do prodejní sítě dorazí v druhé polovině roku 2023.

Citroën představuje u modelu C5 Aircross zcela nové pohonné ústrojí: Hybrid 136. Vychází z kompaktní a lehké technologie Hybrid 48V a skládá se ze 48V baterie, která se dobíjí během určitých fází jízdy, benzinového motoru PureTech o výkonu 136 k, který byl navržen tak, aby se tomuto novému hybridnímu systému přizpůsobil, a je spojen s novou převodovkou ë-DCS6, jejíž součástí je elektromotor o výkonu 21 kW.

 

Tato jednoduchá hybridní technologie s plynulým provozem se dokonale hodí k všestrannosti modelu C5 Aircross. Verze C5 Aircross Hybrid 136 s emisemi pouhých 129 g CO2/km podle kombinovaného cyklu WLTP vypouští o 15 % méně CO2 než ekvivalentní neelektrifikovaná benzinová verze. Cenově se blíží naftové verzi s obdobným motorem a vypouští o téměř 12 % méně CO2 než tato verze. K tomu přidává všechny výhody elektrického pohonu, od většího potěšení z jízdy až po možnost pohybu v nízkoemisních zónách. Hybrid 136 je proto mimořádně atraktivní nabídkou pro SUV C5 Aircross, které se na svém trhu prosadilo díky svému jedinečnému designu a celkovému vzhledu a je známé svým komfortem a modularitou na palubě.

 

Hybrid 136 doplňuje elektrifikovanou řadu C5 Aircross, kterou tvoří plug-in hybrid 180 a plug-in hybrid 225, které již tvoří 40 % prodejů modelu C5 Aircross. Globálněji lze říct, že posiluje a urychluje strategii elektrifikace značky Citroën, která zahrnuje 10 modelů, od hybridu přes plug-in hybrid po 100% elektrickou verzi, od modelu Ami po C5 X, od osobních po lehké užitkové vozy, přičemž cílem každého z nich je nabídnout řešení šité na míru potřebám zákazníků a zároveň jim pomoci udržet rozpočet pod kontrolou.

NOVÁ TECHNOLOGIE HYBRID 48V PODROBNĚ

Díky této 48V hybridní technologii je optimalizována doba jízdy v případě využití smíšeného nebo 100% bezemisního elektrického pohonu, což přináší větší jízdní komfort, nižší spotřebu paliva a méně emisí CO2. Tato lehká a kompaktní hybridní technologie využívá:

 

 • Benzínový motor 1.2 PureTech nové generace, vyvinutý speciálně pro hybridizaci (40 % dílů je nových), se 3 válci a objemem 1199 cm3, výkonem 136 k (100 kW) při 5500 ot/min a točivým momentem 230 Nm při 1750 ot/min. K jeho výkonu a robustnosti přispívá turbodmychadlo s proměnnou geometrií a rozvodový řetěz. Motor splňující normu Euro 6.4 a pracující v Millerově cyklu má lepší tepelnou účinnost spalování, která snižuje emise CO2.

 

 • Synchronní elektromotor s permanentními magnety, který je schopen vyvinout špičkový výkon 21 kW (28 k) a točivý moment 55 Nm. Zajišťuje 100% elektrický pohon modelu C5 Aircross při nízkých požadavcích na točivý moment, při nízkých rychlostech, při manévrování nebo zpomalování a pomáhá spalovacímu motoru při rozjezdu. Při zpomalování funguje také jako generátor, který dobíjí baterii, a zároveň tak snižuje opotřebení brzd.

 

 • Řemenový startér, napájený 48 V, pro rychlé a pohotové nastartování spalovacího motoru.

 

 • Nová elektrifikovaná převodovka ë-DCS6, šestistupňová dvouspojková převodovka umožňující změnu převodu bez přerušení točivého momentu, která je rovněž navržená speciálně pro hybridní technologii. Řazení je kratší a jízda je pohodlnější. Ve skříni převodovky je umístěn také elektromotor, měnič a řídicí jednotka, což optimalizuje prostor pod kapotou.

 

 • 48 V lithium-iontová baterie s dostupnou kapacitou 432 Wh je instalována pod levým předním sedadlem, takže nijak neomezuje objem zavazadlového prostoru ani kabiny.

 

 • Díky měniči napětí se navíc část elektřiny vyráběné 48V elektromotorem mění na 12 V pro napájení výbavy vozu, takže ve voze existují dvě oddělené elektrické sítě.

C5 AIRCROSS HYBRID 136 Ë-DCS6 : SNADNÝ PŘÍSTUP K ELEKTROMOBILITĚ

S tímto novým hybridním pohonným ústrojím nabízí Citroën novou elektrifikovanou alternativu, která poskytuje komfort čistě elektrické jízdy, úsporu paliva a snížení emisí CO2 při udržení nákladů pod kontrolou.

 

C5 Aircross Hybrid 136 může jezdit v elektrickém režimu ve městě, mimo město bez výrazného akcelerování nebo při manévrování. Ve městě může tato hybridní verze absolvovat až 50 % jízd ve 100% elektrickém režimu s nulovými emisemi a bez vibrací. Díky výhodám čistě elektrického pohonu se zvyšuje pohoda na palubě při každodenních cestách ve městě nebo mimo něj.

 

Hybridní technologie 48 V optimalizuje výkon a spotřebu paliva modelu C5 Aircross, průměrná úspora paliva činí 1 l/100 km (tj. 15 %) ve srovnání s benzínovým motorem PureTech 130 EAT8. Tento motor je také vysoce účinný při jízdě v městských podmínkách, kdy přináší průměrnou úsporu paliva téměř 30 %.

Má také pozitivní vliv na emise CO2, které dokáže snížit až o 15 % (tj. 20 g) ve srovnání s benzínovým motorem PureTech 130 S&S EAT8. S emisemi 129 g CO2/km (v kombinovaném cyklu WLTP a v závislosti na dané verzi) nabízí C5 Aircross Hybrid 136 ë-DCS6 možnost volně a zajíždět i do mnoha oblastí s dopravními bezemisními omezeními.

 

Hybridní pohon této nové verze modelu C5 Aircross je mimořádně komfortní, protože jeho dva motory – elektrický a spalovací – pracují společně nebo odděleně, automaticky, plynule a bez zásahu řidiče. Při prudké akceleraci dodává elektromotor dalších 9 kW (přibližně 12 k), což zajišťuje, že díky dynamickému zrychlování je jízda s vozem vždy pohodlná.

 

Vzhledem k tomu, že se baterie při zpomalování automaticky dobíjí, je každodenní používání tohoto nového pohonného ústrojí pohodlnější a osloví zákazníky, kteří chtějí jezdit na elektřinu, aniž by se museli starat o dobíjení.

 

Citroën v této verzi C5 Aircross Hybrid nabízí řešení elektromobility, které kombinuje jednoduchost, energetickou účinnost a jedinečný komfort za cenu srovnatelnou s dieselovou verzí, ale s nižšími emisemi CO2.

STÁLE TEN NEJLEPŠÍ KOMFORT NA PALUBĚ

C5 Aircross Hybride 136 ë-DCS6 si zachovává všechny prvky zajišťující komfort na palubě, jež jsou charakteristické pro C5 Aircross (odpružení a sedadla Citroën Advanced Comfort®, prostornost a modularitu), stejné možnosti přizpůsobení a stejné úrovně výbavy (Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack).

 

Pro snadné používání této hybridní verze byl modernizován digitální přístrojový panel. Řidič má díky němu všechny potřebné informace o hybridní jízdě přímo před očima, aniž by musel odvracet zrak:

 • Otáčkoměr v modré barvě, který indikuje 100% elektrickou jízdu,
 • Tok  energie hybridního motoru,
 • Úroveň nabití baterie,
 • Jízdní režim prostřednictvím ukazatele výkonu (Charge, Eco, Power),
 • Procento vzdálenosti ujeté v elektrickém režimu, v daném okamžiku a v průměru.

STÁLE TEN NEJLEPŠÍ KOMFORT NA PALUBĚ

C5 Aircross Hybride 136 ë-DCS6 si zachovává všechny prvky zajišťující komfort na palubě, jež jsou charakteristické pro C5 Aircross (odpružení a sedadla Citroën Advanced Comfort®, prostornost a modularitu), stejné možnosti přizpůsobení a stejné úrovně výbavy (Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack).

 

Pro snadné používání této hybridní verze byl modernizován digitální přístrojový panel. Řidič má díky němu všechny potřebné informace o hybridní jízdě přímo před očima, aniž by musel odvracet zrak:

 • Otáčkoměr v modré barvě, který indikuje 100% elektrickou jízdu,
 • Tok  energie hybridního motoru,
 • Úroveň nabití baterie,
 • Jízdní režim prostřednictvím ukazatele výkonu (Charge, Eco, Power),
 • Procento vzdálenosti ujeté v elektrickém režimu, v daném okamžiku a v průměru.