Podívejte se na obsah
CITROËN OBNOVUJE VOZOVÝ PARK TÝMU AG2R CITROËN
Do něhož přibudou plug-in hybridy, včetně zcela nového modelu C5 x
21/03/2022
  • Citroën poskytne týmu AG2R Citroën flotilu vozů, která dokonale splňuje potřeby týmu z hlediska prostornosti paluby, pohodlí, efektivity a spolehlivosti.
  • Zařazení plug-in hybridů do vozového parku ukazuje na aktivistický přístup Citroënu k udržitelné mobilitě.
  • Nový vozový park budou tvořit následující vozy: 9 plug-in hybridů C5 Aircross, 10 plug-in hybridů C5 X a 7 vozů Spacetourer.
  • Citroën poprvé poskytne týmu svůj vlajkový model, nový C5 X.
  • Odkaz na video k C5 X: https://youtu.be/nI23TLQyy9g

 

Citroën jako spolusponzor týmu AG2R Citroën obnoví celý jeho vozový park, do něhož přidá nové vozy, včetně nové vlajkové lodi Citroënu, modelu C5 X, a nového C5 Aircross. Nový vozový park budou tvořit modely C5 Aircross Plug-in Hybrid, C5 X Plug-in Hybrid a Spacetourer. Je to poprvé, co Citroën vybaví tým vozem C5 X. Zařazení plug-in hybridů do vozového parku má velký význam a zdůrazňuje aktivistický přístup Citroënu k energetické transformaci a přechodu na udržitelnou mobilitu.

 

Vzhledem k tomu, že tým je neustále v pohybu, má jeho vozový park klíčový význam. Jedním z hlavních kritérií u těchto nových vozů je prostornost paluby. Tým potřebuje mít s sebou vše od rádiového vybavení, přes helmy, lahve na vodu a zásoby pro jezdce, kola a náhradní díly, jako jsou pláště a nářadí na údržbu, až po náhradní oblečení. Jedno auto veze na každý závod na střeše v průměru až sedm jízdních kol.

 

C5 X a nový C5 Aircross jsou ztělesněním hodnot, jako je efektivita a spolehlivost. Zaručují mobilitu celého týmu během závodů i tréninků ve všech typech terénu a nabízejí všechny základní prvky pro tým, včetně vynikajícího pohodlí, prostoru na palubě, přístupnosti a nosnosti, nejmodernějších bezpečnostních technologií a vysoce výkonných a ekologických motorů..

Citroën se výrazně zasazuje o udržitelnou mobilitu a je přesvědčen, že by měla být dostupná všem. Modelová řada Citroën bude do roku 2025 plně elektrifikovaná, budou ji tvořit vozy se 100% elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem. Rozvíjením různých přístupů k mobilitě chce Citroën svým zákazníkům poskytnout skutečnou svobodu pohybu a zároveň dbát na jejich pohodu při cestování.

 

C5 X: NOVÁ VLAJKOVÁ LOĎ ZNAČKY CITROËN

V květnu 2022 bude týmu AG2R Citroën dodáno 10 plug-in hybridních modelů C5 X.

Model C5 X, který byl představen v roce 2021, je vlajkovou lodí značky Citroën. Odráží se v něm vrchol odvahy a inovací zaměřených na zajištění klidného cestování. Styl vozu C5 X dokonale ztělesňuje filozofii značky Citroën. Tento vůz splňuje všechny požadavky týmu, pokud jde o pohodlí, vnitřní prostor, výkon a plynulost jízdy. Kromě toho zdůrazňuje závazek Citroënu k energetické transformaci pro udržitelnou mobilitu. Interiér vozu C5 X poskytuje klid díky bezkonkurenční úrovni pohodlí na úrovni obývacího pokoje, a to i díky zcela novému aktivnímu odpružení Citroën Advanced Comfort® a sedadlům Advanced Comfort®. Zavazadlový prostor má maximální objem 545 litrů, který lze po sklopení sedadel druhé řady zvětšit až na 1640 litrů, což je pro tým, který musí denně převážet velké množství věcí, nesmírně důležité. Plug-in hybridní technologie usnadňuje život řidičům, ale také sportovním manažerům, kteří v autě tráví v průměru 4 až 6 hodin denně.

 

NOVÝ C5 AIRCROSS A SPACETOURER: DALŠÍ VOZY CITROËN VE VOZOVÉM PARKU

Vozový park bude dále zahrnovat 9 plug-in hybridů C5 Aircross a 7 vozů Spacetourer.

Nový C5 Aircross dokonale splňuje požadavky týmu, pokud jde o prostornost paluby, výkon, pohodlí a spolehlivost. Díky novému modernizovanému a výraznému designu z něj vyzařuje větší síla a dynamika. Díky vyšší poloze za volantem poskytuje nový C5 Aircross vynikající výhled, a to jak na dlouhých cestách, tak i na klikatých horských silnicích, kde řidiči musí projevit mimořádnou soustředěnost a pozornost. Nový C5 Aircross nabízí bezkonkurenční komfort na palubě. Je vybaven odpružením Citroën Advanced Comfort® a novými sedadly Citroën Advanced Comfort®, která poskytují vynikající komfort sezení a držení těla i po mnoha hodinách jízdy. Nový C5 Aircross nabízí bezkonkurenční prostornost a modularitu: má velký zavazadlový prostor a tři samostatná zadní sedadla, která jsou podélně posuvná, sklopná a mají nastavitelný sklon opěradla. Podle potřeby je lze sklopit a upravit tak objem zavazadlového prostoru. Jeho plug-in hybridní motor zlepšuje pohodu na palubě a zajišťuje bezproblémové cestování pro celý tým.

 

Citroën Spacetourer je velká, moderní a všestranná dodávka, která nabízí vysokou úroveň komfortu. Verze XL (délka 530 cm) má velký zavazadlový prostor, který pojme veškeré potřebné vybavení týmu a zároveň je schopen pojmout až 9 osob. Program Citroën Advanced Comfort zajišťuje vysokou úroveň pohodlí na palubě díky sedadlům, odpružení, osvětlení kabiny a příjemnému obložení interiéru. Nabízí nejmodernější asistenční technologie, jako je systém sledování mrtvého úhlu, aktivní bezpečnostní brzda a head-up displej. Tento vysoce funkční vůz je vybaven posuvnými zadními dveřmi s hands-free ovládáním, zadní okno pátých dveří je samostatně otevíratelné a vůz nabízí velké množství úložných přihrádek. Lze jej použít k jakémukoli účelu, paluba je velmi prostorná, vůz má velký objem zavazadlového prostoru a skvěle se s ním manévruje.

 

Odkaz na video k vozu C5 X: https://youtu.be/nI23TLQyy9g