Podívejte se na obsah
DEJME KACHNĚ NOVÝ ŽIVOT – KACHNOU DO CÍLE DAKARU
Vyšlete Citroën 2CV do cíle Dakarské rally. Zapojte se do renovace Kachny pro její velkou cestu. Projekt Duckar je nyní na crowdfundingové platformě DONIO.cz
18/07/2023

Slogan na adresu Kachny neboli Citroënu 2CV  „Velmi malý vůz s velkou budoucností“ byl vyřčen před 75 lety. A nyní napíšeme další milník do bohaté historie tohoto auta – pošleme ho zdolat písek, duny a poušť během Dakarské rally. A navíc s čistě dámskou posádkou – Barborou Holickou a Lucií Engovou. Že to takové malé auto nemůže zvládnout? Dokážeme, že zvládne! Málo kdo ví, že právě 2CV bylo postaveno pro francouzské farmáře do terénu.

 

Na pařížském autosalonu v roce 1948 způsobí Citroën 2CV senzaci! Malé auto, jednoduché a dostupné pro všechny a oproti ostatním značkám – jediné s předním pohonem kol. A je to začátek pomyslné revoluce a jak se ukáže později, i rekordně dlouhé výroby, která bude trvat až do července 1990 a vyrobí se 5 milionů vozů.

„Letos slaví Citroën výročí 75 let od začátku výroby těchto ikonických vozů 2CV, lidově zvaných Kachna. A k tomuto krásnému výroční chceme jedné takové Kachně dopřát další zápis do její bohaté historie a dát jí nový život. Dojet v lednu 2024 do cíle Dakarské rally,“ prozrazuje pilotka Barbora Holická.

 

Než ale bude moci auto vyrazit do pouště, je před týmem spousta práce. Kachna, na jejíž renovaci se teď na dílně pracuje, je 44 let stará, děravá, rezavá a špinavá, a je třeba ji tedy nejprve technicky připravit na náročnou cestu a nový život.

Fanoušci pojedou s námi – díky crowdfundingu na platformě DONIO.cz se mohou příspěvky zapojit do renovace vozu.

Aktuálně tedy běží crowdfundingový projekt na platformě DONIO pod názvem: „Dejme Kachně nový život - Kachnou do cíle Dakaru. Renovujte s námi Citroën 2CV pro jeho velkou cestu,“ kde se může veřejnost zapojit do renovace výběrem odměny za příspěvkovou částku.

 

„Sama to nemohu zvládnout. V rámci crowdfundingu bych ráda nabídla fanouškům, aby se mohli podílet i oni na renovaci a přípravě Kačeny. A odměnou jim bude nejen vypsaná odměna za příspěvek, ale i pocit dobrého skutku, když uvidí Kačenu na Dakaru. Díky dobře připravené technice budeme moc natáčet a streamovat videa, aby si to diváci užili co nejvíc,“ vysvětluje Bára Holická.

Zapojit se a přispět na renovaci můžete zde:

https://www.donio.cz/renovujtekachnuprodakar

Veškerý výtěžek jde na renovaci Kachny, abyste ji pak v lednu mohli sledovat na její cestě pouští.

Crowdfunding neboli skupinové financování je moderní způsob, jak pomoci odvážlivcům zdolat finanční překážky v cestě za sny. Každý dárce si za svůj příspěvek vybírá odměnu. Když se společně dosáhne cílové částky, zakladatel projektu odesílá dárcům odměny. Pokud se částka nevybere, platforma posílá dárcům veškeré příspěvky zpět.

 

Výzva přišla nečekaně

„Od chvíle, kdy jsem dostala příležitost vzít starou, děravou Kachnu z garáže a dát jí nový život –

 zúčastnit se s ní Dakarské rally pod týmem Czech Samurais Ollie Roučkové, uběhly asi 4 měsíce a od té doby se událo se mnoho věcí. Nebyla jsem na to ale připravená, ani fyzicky, ani psychicky a už vůbec ne finančně, ale prostě do toho jdu. Kachna si to zaslouží,“ přijala začátkem roku výzvu Bára Holická.

 

Výzva je to i finanční.

Po finanční stránce je renovace a samotná Dakarská výzva náročná. Jednak je třeba financovat startovné a doprovodný tým s mechaniky, nějak se na závod dopravit, pak ale hlavně připravit techniku – vůz, který musí být vybaven bezpečnostními prvky a hlavně dokonale připraven, aby dlouhou a náročnou trasu Dakarské rally zvládl.

Česká pilotka do projektu vkládá veškeré vlastní našetřené peníze a chce do renovace zapojit i širokou veřejnost, kterou za to jednak odmění suvenýry, ale hlavně následně zážitky, videi z akce v poušti a fotkami, které se budou během cesty natáčet.

 

Na co vybrané peníze použijeme?

Příspěvky od veřejnosti přes DONIO pomohou Kachnu zrenovovat a připravit ji na závod. Dostane nové originální šasí, původní repasovaný motor, bezpečnostní rám, sportovní sedačky, pásy a další bezpečnostní prvky. A také nové obutí, aby výzvu pouště zvládla.

Fanoušci se pak mohou těšit na spousty fotek, streamy z pouště, videa a příběhy, které pilotka Bára Holická s navigátorkou Lucií Engovou a Kachnou napíšou. Po Dakaru budou následovat i besedy a výstavy, kde se na posádku a Kachnu budete moct osobně podívat.

 

 

Více o DUCKAR projektu - Kachnou do pouště a cíle Dakaru 2024 na www.barboraholicka.cz / www.duckar.cz

 

 

Partneři projektu:

  • Citroën Česká republika
  • HERBADENT
  • KRAVAŤÁK.cz
  • Josef Rataj
  • Dudes&Barbies s projekty Kavárna co hledá jméno, Radlická sportovna a Vnitroblok,
  • Safari park Dvůr Králové