Podívejte se na obsah
NOVÝ CITROËN C3 AIRCROSS: CENOVĚ NEJDOSTUPNĚJŠÍ A NEJPOHODLNĚJŠÍ SEDMIMÍSTNÉ KOMPAKTNÍ SUV S RŮZNÝMI DRUHY POHONU
19/06/2024
  • Citroën představuje zcela nový model v segmentu kompaktních SUV. Tato stylová, chytrá, funkční a cenově dostupná nabídka osloví rodiny a všechny zájemce s aktivním životním stylem.
  •  C3 Aircross prošel kompletním faceliftem: využívá novou technickou platformu, nabízí nový robustní sebevědomý vzhled SUV a nový stylistický jazyk Citroënu.
  • Komfort na palubě byl posílen, zejména díky odpružení Citroën Advanced Comfort®, novým sedadlům Citroën Advanced Comfort® a koncepci kabiny C-Zen Lounge s head-up displejem. Nabízí nejnovější generaci infotainmentu a konektivity, stejně jako veškerou výbavu, která se v této kategorii očekává.
  • Proměněný vzhled vedl k prodloužení karoserie, která s délkou 439 cm nabízí jak snadné řízení, tak velkorysý prostor na palubě. Vůz, který je ve své pětimístné verzi již etalonem z hlediska prostoru ve druhé řadě, poskytuje poprvé v tomto segmentu až 7 míst k sezení, což z něj činí mimořádně všestranný vůz.
  • Zcela nový C3 Aircross je vůz, který si klade za cíl uspokojit všechny potřeby, a poprvé nabízí velmi praktickou hybridní verzi s výkonem 136 k, dále úspornou elektrickou verzi (v pětimístné variantě) a cenově dostupnou benzinovou verzi.
  • V Evropě postupně začíná přijímání objednávek na nový C3 Aircross, který je ve Francii k dispozici v ceně od 19 400 € za benzinový, 25 500 € za hybridní a 27 400 € za elektrický pohon. V České republice začne prodej zhruba před koncem tohoto roku.

Citroën radikálně mění svůj přístup k trhu kompaktních SUV a představuje zcela přepracovaný model C3 Aircross. Tento zbrusu nový model, představený v evropské variantě, sdílí novou platformu Smart Car s nedávno uvedeným modelem C3, díky čemuž může být nabízen za velmi atraktivní cenu. Mezi další společné rysy patří nová identita značky a stejný designový jazyk, a to jak zvenčí, tak zevnitř. Jde o opravdové SUV nabízející ochranu, robustnost, snadný přístup a pocit bezpečí, stejně jako sebevědomý, propracovaný a moderní styl. Spolu s novým positioningem se změnil i styl a rozměry nové C3. S délkou 439 cm poskytuje pětimístná verze nejlepší vnitřní prostor ve druhé řadě ve své kategorii. Vedle ní nabízí Citroën také zcela novou verzi až se 7 sedadly, která se v tomto segmentu objevuje poprvé: zachovala si stejné proporce jako pětimístná verze a zajišťuje bezkonkurenční flexibilitu použití a zároveň zůstává kompaktní a mrštná.

 

Prostorný a dobře vybavený nový C3 Aircross nabízí snadný a pohodlný každodenní zážitek z jízdy ve městě i mimo něj. Citroën, který vždy vychází vstříc očekávání zákazníků hledajících pohodu, prostor na palubě a praktičnost, vybavil vůz C3 Aircross koncepcí kabiny C-Zen-Lounge® s head-up displejem a kompaktním multifunkčním volantem a novými sedadly Citroën Advanced Comfort® přepracovanými pro optimální oporu. Komfort na palubě zvyšuje poprvé u všech verzí použité odpružení Citroën Advanced Comfort® s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy. Pro větší klid nabízí C3 Aircross všechny technologie asistenčních systémů řízení, které se v tomto segmentu očekávají, a také systém infotainmentu nejnovější generace s 10,25palcovým dotykovým displejem.

 

Nový C3 Aircross se stává součástí světa elektromobilů, vedle benzínového motoru nabízí dvě další varianty pohonu: mimořádně všestranný hybridní pohon o výkonu 136 k a napětí 48 V, který pomáhá snižovat spotřebu paliva, a dále plně elektrickou verzi s dojezdem přes 300 km (čeká se na homologaci), která vnáší klid do každodenního cestování a je velmi vhodná pro dlouhé cesty díky kapacitě dobíjení z 20 % na 80 % za pouhých 26 minut a současnému využití aplikace ë-ROUTES, plánovače cest, který se v reálném čase přizpůsobuje změnám na trase. V roce 2025 bude k dispozici verze s dojezdem přes 400 km.

 

Po faceliftu modelu C3 provedl Citroën totéž s vozem C3 Aircross: výsledkem je koncept rodinného SUV ideálního pro aktivní lidi, kteří touží nalézt modularitu a robustnost. Vyrábět se bude v Evropě, konkrétně v závodě v Trnavě. Vůz C3 Aircross bude možné objednat v plně elektrické verzi za cenu od 27 400 €, verzi Hybrid 136 za cenu od 25 500 €. V tradiční benzínové verzi bude k dispozici od 19 400 €.

1. RODINNÉ SUV VÝRAZNÉHO ROBUSTNÍHO VZHLEDU

Nový C3 Aircross je dlouhý 439 cm a získal tak nové proporce a nový vzhled, z něhož je na první pohled zřejmé, že jde o silné a výkonné SUV. Je sebevědomější, svalnatější a robustnější, styl je vertikálnější, s ostřejšími úhly. Nový C3 Aircross je výrazem nového formálního jazyka Citroënu aplikovaného na SUV.

 

„Od samého počátku projektu jsme chtěli posílit postavení nového C3 Aircross ve světě SUV. Rozhodli jsme se pro robustní a design, jehož styl dodává vozu odolnost a sílu. Díky světlé výšce více než 20 cm, zvýšené pozici za volantem a designu s jemnou hrou světel představuje nový C3 Aircross další krok vpřed a stává se skutečným SUV.“ Boris Reinmoller, design project manager C3.

 

 

Reinterpretace nové vizuální identity Citroënu

 

Nový C3 Aircross získal typický vzhled SUV s výrazným, vysoce grafickým designem, který podtrhují široké robustní nárazníky, opatřené svislými barevnými klipy, které si zákazníci mohou libovolně měnit. V přední části se objevuje nové logo, které bylo představeno u koncepčního vozu Oli v roce 2021 a v nedávné době ho převzaly hatchbacky ë-C3 a C3. Design světlometů odkazuje na nový třídílný světelný podpis, který byl rovněž představen u koncepčního vozu Oli. Charakter SUV se zřetelně projevuje ve vysoké horizontální masce chladiče a vertikální linii přídě vozu C3 Aircross. Šířka vozu 179 cm dodává předním blatníkům svalnatost a sílu, za nimi se skrývají velká kola o průměru 690 mm. Ochranné kryty podběhů kol se inspirovaly od koncepce hranatých kruhů, která byla představena u vozů ë-C3 a C3. Boky oživují jemné linie hran.

 

Při pohledu ze strany jsou jasně zřetelné geny SUV i dokonalá vyváženost vozu Nový C3 Aircross. Výška 166 cm a rovná střecha zajišťují velkorysý prostor na palubě pro všechny cestující. Světlá výška více než 200 mm přináší vyšší ochranu a usnadňuje nastupování do vozu, současně poskytuje vyšší a bezpečnější pozici řidiče. Dlouhé zadní okno bez spojleru dodává na palubu dostatek světla a jeho zadní lišta je vybavena přizpůsobitelným barevným klipem, který kopíruje klip na nárazníku. Zadní blatník působí stejně jako přední svalnatě a jsou do něho zabudována charakteristická zadní světla. Ta přebírají designové téma, které se poprvé objevilo u konceptu Oli a modelů ë-C3 a C3. Panel za zadním sloupkem robustní vzhled nového modelu C3 Aircross ještě umocňuje.

 

Barevně odlišná střecha, která je u úrovně Max součástí sériové nabídky v bílé nebo černé verzi, umožňuje vysokou míru individualizace, třetí boční okno navazující na okno zadních dveří posiluje dojem samostatné střechy. Do široké výklopné zádi je stejně jako vpředu zabudována černá lišta a nové logo s nápisem Aircross. Výřez v zádi umožňuje společně s nízkým prahem snadný přístup do zavazadlového prostoru.

 

„Nový C3 Aircross je vyspělejší a jeho proporce odpovídají skutečnému SUV, s velmi horizontální kapotou a velmi výraznou vertikální přední částí. Proporce jsou vyvážené, s perfektně zvládnutými převisy a siluetou, která demonstruje jeho sílu. Pohráli jsme si s množstvím profilů a především jsme se vyhnuli návrhu bezduchého vylepšeného kombi. Design jako by byl proveden jedním tahem a je velmi konzistentní.“ Boris Reinmoller.

2.  KOMPAKTNÍ OBYTNÉ SUV PRO AŽ 7 OSOB

Nové rozměry pro více prostoru a větší praktičnost

 

Nový C3 Aircross je po modelech C3 Picasso z roku 2008 a C3 Aircross z roku 2017 třetí generací modelů Citroën, které přinášejí do segmentu B originální tvary vozů určených rodinným zákazníkům, kteří hledají vyšší pozici za volantem a praktičnost na palubě, současně přitom vnější rozměry vozu zůstávají pod kontrolou. V této nové edici Citroën provedl radikální změnu a rozhodl se dát modelu C3 Aircross jiný tvar a nový rozměr, a to jak z hlediska vzhledu, tak prostoru na palubě.

 

Pouhých 439 cm dlouhý nový C3 Aircross si zachovává svou obratnost a snadnou ovladatelnost, takže je to vůz, který zůstává mrštný ve městě a eliminuje stres při parkování. Rozvor 267 cm poskytuje dostatek prostoru na palubě, vůz je k dispozici ve dvou verzích, s 5 a 7 sedadly a shodnými tvary karoserie a vnějšími rozměry. Zákazníci se tedy mohou rozhodnout pro jednu z těchto dvou verzí v závislosti na svých potřebách a přáních.

 

Pětimístná verze nabízí rekordní prostor ve druhé řadě a zavazadlový prostor o objemu 460 litrů. Pro zákazníky, kteří hledají ještě větší všestrannost a každodenní flexibilitu, je C3 Aircross k dispozici ve funkční a snadno ovladatelné sedmimístné verzi. Rozvor náprav 267 cm – nejvelkorysejší v této kategorii – umožňuje nebývalou délku zadních dveří, což zajišťuje vynikající přístup do 2. řady u pětimístné verze a do 3. řady u sedmimístné verze.

 

„Nový Citroën C3 Aircross byl navržen tak, aby byl kompatibilní s přítomností sedmi osob na palubě. A když navrhnete dostatečně prostornou siluetu pro sedm osob, nevyhnutelně tím posunete pětimístnou verzi na špičku třídy, pokud jde o prostor ve druhé řadě a objem zavazadlového prostoru.“

Thierry Blanchard, vedoucí projektu C3 Aircross.

 

 

Sedmimístná verze: chytrá a všestranná

 

Citroën nabízí sedmimístnou verzi nového modelu C3 Aircross, která nemá v tomto segmentu obdoby. Konstrukce zadního panelu vytváří dynamickou vertikální záď, která poskytuje dostatek místa pro cestující ve třetí řadě. Velké zadní dveře nového C3 Aircross a snadné sklápění opěradel sedadel ve druhé řadě (40/60) usnadňují přístup do této třetí řady, kterou tvoří dvě pohodlná sedadla, jež se sklápějí do podlahy. Tato dvě přídavná sedadla, snadno ovladatelná jediným pohybem, nabízejí velkou flexibilitu využití podle potřeby. Pokud nejsou rozložena, nabízí zavazadlový prostor dokonale rovnou ložnou plochu.

 

Uspořádání 2. řady se mezi pětimístnou a sedmimístnou verzí liší. V sedmimístné verzi nabízí nový C3 Aircross v 2. řadě stejnou délku v úrovni kolen jako hatchback C3, šířku v úrovni loktů o 25 mm větší, než je průměr v dané kategorii, a velkorysý prostor nad hlavou. Oba cestující ve třetí řadě mají k dispozici opěrky hlavy, boční loketní opěrky, držáky nápojů, zásuvku USB, prostor pro nohy a klimatizaci. Sedmimístná verze nového modelu C3 Aircross nabízí dokonalou rovnováhu mezi kompaktními vnějšími rozměry, které usnadňují každodenní jízdu, a velkorysým vnitřním prostorem až pro sedm osob. Vzhledem k tomu, že 93 % evropských majitelů vozů B-SUV ujede denně méně než 80 km, jsou dvě zadní sedadla v sedmimístné verzi ideálním řešením. Při vyklopení všech sedadel je objem zavazadlového prostoru 40 litrů, v pětimístné konfiguraci 330 litrů.

 

 

Pětimístná verze: nejlepší vnitřní prostor v segmentu

 

Pětimístná verze nového modelu C3 Aircross je vybavena lavicí dělenou v poměru 40/60, která je o 65 mm posunutá dozadu oproti sedmimístné verzi. Architekti tak vytvořili velmi velkorysý prostor ve druhé řadě s nejlepším prostorem ve výši kolen v kategorii (+80 mm oproti průměru segmentu). Všichni tři cestující na lavici mají navíc k dispozici nejlepší prostor pro lokty na trhu (+25 mm ve srovnání s průměrem segmentu). Posun lavice o 65 mm nijak neubírá ze 460 litrů zavazadlového prostoru, který patří k nejlepším v segmentu.

 

Snadno přístupný zavazadlový prostor s nízkým, výrazně hranatým prahem má navíc dvoupolohovou podlahu, která po sklopení opěradel lavice 40/60 poskytuje zcela rovnou ložnou plochu. V této konfiguraci má zavazadlový prostor objem 1 600 litrů. C3 Aircross nabízí celou řadu chytrých prvků, které usnadňují každodenní život rodiny a zajišťují velkou flexibilitu použití. Přesto je stále velmi kompaktní, takže se do něj snadno vejdete a bez stresu zaparkujete. Praktický, všestranný a uklidňující C3 Aircross je SUV, se kterým se snadno jezdí.

3. CENOVĚ DOSTUPNÁ ŘADA S MNOHA DRUHY POHONU

Citroën je značka, jejímž cílem je nabízet řešení pro svobodu pohybu, která jsou dostupná co největšímu počtu zákazníků a jsou přizpůsobená jejich potřebám. Proto SUV nabízí u svého kompaktního výběr různých pohonů za mimořádně konkurenceschopnou cenu. Nový C3 Aircross je postaven na platformě Smart Car, kterou Citroën od počátku navrhnul tak, aby optimálně vyhovovala kompletní řadě vozů se spalovacím, hybridním i elektrickým pohonem. Citroën tak ukazuje své pevné odhodlání začlenit výzvy spojené s přechodem na nové zdroje energie do veškerého vývoje svých produktů a poprvé nabízí vedle tradičního spalovacího motoru také hybridní řadu, která usnadňuje přístup k elektrifikaci a svou všestranností se dokonale hodí k tomuto typu vozu. A co víc, nový C3 Aircross bude poprvé k dispozici i ve 100% elektrické verzi.

 

 

Hybrid: benzinový motor s možností elektrifikace

 

Nový C3 Aircross představuje nové pohonné ústrojí – verze Hybrid 136 je vybavena automatickou převodovkou e-DCT. Hybridní motor 48V využívá spalovací motor nové generace o objemu 1,2 litru, který byl vyvinut speciálně pro hybridní ústrojí a obsahuje 40 % nových dílů. Tříválcový motor se zdvihovým objemem 1 199 cm3 dosahuje výkonu 100 kW/136 k. Je vybaven turbodmychadlem s proměnnou geometrií a rozvodovým řetězem, který přispívá k jeho robustnosti. Tento motor pracující v Millerově cyklu je kombinován s elektrifikovanou dvouspojkovou automatickou převodovkou e-CDT, v jejíž skříni je zabudován elektromotor o výkonu 21 kW/28 k napájený 48V lithium-iontovou baterií umístěnou pod podlahou, takže nijak neomezuje prostor pro cestující ani zavazadlový prostor.

 

Tento pohon, který se snadno používá a nevyžaduje dobíjení, je ideální pro rodiny, protože snižuje spotřebu paliva a emise, takže je šetrný nejen k peněžence, ale i k planetě a pomáhá udržet rozpočet pod kontrolou za přijatelnou cenu. Elektromotor (synchronní stroj s permanentními magnety) transparentním způsobem pomáhá spalovacímu motoru snižovat spotřebu paliva, umožňuje, aby vůz v městském prostředí jezdil téměř 50 % času na 100% elektrický pohon, a zajišťuje dobíjení baterie během zpomalovacích fází. Nová převodovka se vyrábí ve Francii a nabízí nejlepší optimalizaci z hlediska kompaktnosti a nákladů. Díky tomu se podařilo snížit emise C02 modelu C3 Aircross Hybrid 136 e-DCT na pouhých 124 g CO2/km (probíhá homologace). Tato pohonná jednotka nabízí nový zážitek z jízdy kombinující klid a komfort a bude k dispozici jak u pětimístné, tak u sedmimístné verze vozu.

 

Vedle této elektrifikované pohonné jednotky nabízí Citroën model C3 Aircross i s benzinovým turbomotorem o objemu 1,2 litru a výkonu 75 kW/100 k. Tento tříválcový motor o výkonu 100 k je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou a splňuje normy Euro 7. Tato verze bude k dispozici za nejkonkurenceschopnější cenu na trhu.

 

 

První 100% elektrické kompaktní SUV značky Citroën

 

Citroën vstupuje poprvé do segmentu rodinných B-SUV s elektrickou verzí svého pětimístného modelu C3 Aircross. Tato elektrická verze, která je dokonale přizpůsobená jízdním návykům zákazníků v tomto segmentu, je poháněna motorem o výkonu 83 kW/113 k v kombinaci s baterií LFP (lithium-železo-fosfát) o kapacitě 44 kWh. Tato technologie nabízí dokonalý kompromis mezi požadovaným výkonem (dojezd více než 300 km  – čeká se na homologaci) a velmi přijatelnou cenou. Jeho motor a plně automatická převodovka nabízejí lineární zrychlení s okamžitě dostupným točivým momentem a maximální rychlostí 135 km/h. Stoprocentně elektrická verze modelu C3 Aircross poskytuje dostatečný výkon k tomu, aby se vůz bez problémů začlenil do každodenního provozu.

 

Elektrický C3 Aircross usnadňuje svým uživatelům život, zejména pokud jde o dobíjení. Standardně dodávaný kabel Mode 3 je vhodný pro nabíjení doma i na veřejných nabíjecích stanicích:

 

  • Standardní nabíjení střídavým proudem z 20 % na 80 % baterie trvá při použití výkonu 7 kW přibližně 4 hodiny a 10 minut.
  • Standardní nabíjení střídavým proudem z 20 % na 80 % baterie trvá při použití výkonu 11 kW přibližně 2 hodiny 50 minut.

 

K dispozici je také rychlé nabíjení pomocí stejnosměrných nabíječek o výkonu 100 kW. Nabití z 20 % na 80 % trvá pouhých 26 minut.

 

V roce 2025 bude nabízena verze vybavená jinou baterií, s dojezdem více než 400 km.

 

Elektrický C3 Aircross je dokonalou odpovědí na obavy motoristů, které znepokojuje přechod na elektrický pohon. Nová aplikace ë-ROUTES – vyvinutá pro elektromobily Citroën – umožňuje kromě rychlého nabíjení snadné plánování cest, sledování stavu nabití baterie v reálném čase a poskytuje kompletní navigaci. Aplikace pomáhá zkrátit dobu jízdy a přesně určit nejlepší zastávky pro dobíjení. Je neustále propojena s údaji o vozidle (zejména sleduje úroveň nabití baterie), dopravními podmínkami a stavem dobíjecích stanic na zvolené trase a stává se tak pomocníkem pro co nejefektivnější řízení trasy.

4. POHODLÍ A KLID

Nový C3 Aircross nabízí dostatek prostoru a spoustu světla, to vše v kompaktním SUV se všemi vlastnostmi obývacího pokoje na kolech. Zvýšená pozice řidiče a vysoká světlá výška usnadňují nastupování a vystupování a zároveň nabízejí lepší výhled na silnici před vozem. Pocit pohodlí je prvořadý, což na palubě vozu C3 Aircross zajišťuje poprvé použitá exkluzivní technologie odpružení Citroën Advanced Comfort®, koncept C-Zen Lounge –kombinující příjemnou přístrojovou desku s novým systémem head-up displeje – a sedadla Citroën Advanced Comfort®.

 

 

Odpružení a sedadla Citroën Advanced Comfort pro pocit jízdy jako v bavlnce

 

Nový C3 Aircross byl navržen tak, aby nabízel nejlepší kompromis mezi pohodlím a požitkem z jízdy, ať už je na palubě jedna, nebo sedm osob. Aby toho bylo dosaženo, jsou všechny verze standardně vybaveny exkluzivním odpružením Citroën Advanced Comfort®. Tento inovativní a patentovaný systém zaručuje cestujícím ve voze jedinečný pocit pohodlí bez ohledu na podmínky na silnici.

 

Odpružení Citroën Advanced Comfort® přehodnocuje dvě základní funkce systému odpružení: zajištění optimálního kontaktu kol s povrchem vozovky a definování dokonalé úrovně pohodlí pro cestující. Konvenční systém odpružení využívá k řízení těchto dvou funkcí pružinu a hydraulický tlumič. Pružina tlumí nerovnosti vozovky, zatímco tlumič pomáhá pružině ve fázi uvolnění po nárazu: doraz v horní části tlumiče absorbuje stlačení pružiny v posledních několika centimetrech. Tento doraz chrání mechanické součásti vozidla, ale nerozptýlí plně energii, což má vliv na pohodlí cestujících.

 

Inženýři Citroënu tento systém zcela přehodnotili a vytvořili patentovaný systém progresivních hydraulických dorazů. Ty fungují jako druhý, menší tlumič, umístěný na koncích hlavního tlumiče. Na každý tlumič jsou použity dva progresivní dorazy, jeden pro kompresi a druhý pro dekompresi neboli odskok. Tato konstrukce odpružení zajišťuje větší pružnost a pohodlí při jízdě po malých nerovnostech, aniž by to mělo dopad na tlumení potřebné k udržení karoserie na místě při jízdě po nerovných cestách. V druhém případě systém postupně zpomaluje pohyb na konci zdvihu. Na rozdíl od mechanického dorazu v běžném tlumiči, který absorbuje energii a snižuje komfort, neboť část energie uvolňuje v podobě rázů, progresivní hydraulický doraz tuto energii absorbuje a rozptýlí. Efekt jízdy na létajícím koberci, který je pro Citroën tak důležitý, je ve voze C3 Aircross zřetelně cítit a umocňuje zážitek z jízdy.

 

Nový C3 Aircross je také vybaven novými sedadly Advanced Comfort®. Ta jsou dokonale přizpůsobena vozu, jsou opatřena o 10 až 15 mm zesílenou pěnou pro měkký a příjemný pocit od prvního doteku a byla přepracována z hlediska boční opory, která zajišťuje pohodlí bez ohledu na ujetou vzdálenost.

 

 

C-Zen Lounge: nová architektura pro větší klid

 

Nový C3 Aircross přebral novinky z nových hatchbacků ë-C3 a C3. Nová architektura Citroën C-Zen Lounge nabízí moderní, prostornou a dobře vybavenou kabinu s mimořádně pečlivým výběrem barev a materiálů.

 

Horizontální palubní deska s charakteristickými vertikálními větracími otvory Citroën je rozdělena do dvou úrovní: technické prvky jsou umístěny v horní části, dolní část je věnována komfortu. Tato část pojmenovaná Sofa Design, je potažena speciální látkou a na obou koncích jsou umístěny nové plochy se zdroji teplého světla, což přispívá k pocitu pohody na palubě.

 

V horní části chybí tradiční přístrojový panel, čímž se vyjasnil výhled a je zajištěno skutečné pohodlí při řízení a vyšší bezpečnost. Důležité informace o jízdě se díky Citroën head-up displeji promítají do vyhrazeného prostoru. Malý multifunkční volant je výškově a podélně nastavitelný a snadno se ovládá. Zcela nové je řešení, kdy jsou informace zobrazovány na spojnici mezi horní částí palubní desky a spodní částí čelního skla. Díky této inovaci nedochází k duplikaci, takže řidič má k dispozici všechny potřebné informace, aniž by musel spustit oči z vozovky, což výrazně zlepšuje bezpečnost.

5. PŘIPOJENÉ A DOBŘE VYBAVENÉ RODINNÉ SUV

Inovativnost nového vozu C3 Aircross spočívá v kombinaci designu, prostoru, komfortu na palubě a výbavy pro každodenní použití, kterou zákazníci v tomto segmentu očekávají – to vše za mimořádně konkurenceschopnou cenu.

 

 

Připojené SUV

 

Nový C3 Aircross nabízí pohotový a citlivý systém infotainmentu nejnovější generace a veškerou konektivitu, která se od tohoto typu vozu očekává.

 

Nový C3 Aircross ve verzi You je vybaven zařízením Smartphone Station, které zahrnuje zabudovaný držák telefonu, jenž řidiči umožňuje automaticky spustit pomocí bezdrátové technologie NFC speciální aplikaci. Díky ní má řidič přístup k ikonám služeb ve svém telefonu, které může ovládat pomocí rozpoznávání hlasu. Má rovněž přístup k rádiu, svým playlistům a navigaci. Díky ovládání na volantu vozu C3 Aircross nemusí řidič pouštět volant z ruky a tlačítko Home usnadňuje návrat na domovskou stránku aplikace.

 

Nový C3 Aircross ve verzi Max je vybaven barevným displejem infotainmentu s uhlopříčkou 10,25", která je mírně natočená směrem k řidiči. Využívá architekturu widgetů inspirovanou chytrými telefony a poskytuje virtuální zkratky k hlavním funkcím navigace, telefonu, rádia, aplikací a médií. Bezdrátová funkce WiFi umožňuje zrcadlení telefonu a je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. Ke komfortu na palubě nového modelu C3 Aircross přispívají také dvě zásuvky USB-C vpředu a další dvě ve druhé řadě. Ve vyhrazeném úložném prostoru ve středové konzole je zabudovaná 15W nabíjecí podložka.

 

 

Pomůcky, díky nimž je každodenní život jednodušší a bezpečnější

 

Technologie asistenčních systémů řízení nezvyšují pouze pohodlí a bezpečnost řidiče. Přinášejí výhody všem na palubě a rovněž chodcům.

 

 

Active Safety Brake

Jde o systém nouzového brzdění, který pomáhá omezit zranění cestujících ve voze, chodců a cyklistů. Funguje ve dne i v noci, od rychlosti 5 km/hod. až do maximální rychlosti modelu C3 Aircross 135 km/hod.

 

 

Aktivní systém varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhu

Tento systém pomáhá řidiči udržovat správný odstup od značení jízdního pruhu. Je aktivní od rychlosti 60 km/h. Když vůz začne vybočovat z jízdního pruhu, tento režim automaticky provede korekci řízení.

 

 

Varování před snížením pozornosti řidiče

Tento systém detekuje kolísání vozu C3 Aircross a předvídá ospalost řidiče. V té chvíli vydá vizuální a zvukovou výstrahu. Pokud situace přetrvává, systém vydá delší zvukové varování a vizuální varování udržuje po dobu 10 sekund.

 

 

Systém rozpoznání dopravního značení s rychlostním omezením

Tento systém informující o rychlostních limitech monitoruje značky omezující rychlost a zjištěné údaje zobrazuje na head-up displeji ve spodní části čelního skla v zorném poli řidiče. Řidič je tak informován, pokud je detekováno nové omezení rychlosti nebo pokud překračuje rychlostní limit. Tento inteligentní systém využívá také údaje o rychlostních omezeních uložené v navigačním systému. Zvuková upozornění lze aktivovat nebo deaktivovat na palubní desce.

 

 

Automatické přepínání dálkových světel

Kamera na čelním skle přepne při detekci protijedoucího vozu světlomety na potkávací světla. Jakmile vozidlo projede, zapnou se zpět dálková světla.

 

 

Přední a zadní parkovací senzory

Přední a zadní parkovací senzory sbírají data během manévrů a pomocí zvukové a vizuální signalizace upozorňují řidiče na blížící se překážky. Zadní parkovací senzory jsou aktivní, jakmile je zařazena zpátečka.

 

 

Systém sledování mrtvého úhlu

Systém upozorňuje řidiče pomocí osvětleného piktogramu ve zpětných zrcátkách na přítomnost vozidla v mrtvém úhlu. Tento systém fungující na stejném principu jako parkovací senzory skutečně zvyšuje bezpečnost. Je aktivní od rychlosti 30 km/hod.

 

 

Zpětná parkovací kamera

Při zařazení zpátečky přenáší kamera umístěná ve spodní části zadních dveří nového modelu C3 Aircross na hlavní displej pohled na zadní část vozu. Tento pohled obsahuje mřížky různých barev, které řidiči pomáhají určit vzdálenost mezi překážkami a vozidlem a upozorňují na možnou kolizi.

 

 

Plně elektrický pohon za méně než 28 000 €, benzinový pohon za méně než 20 000 €

 

Po uvedení vozů ë-C3 a C3 pokračuje Citroën ve své misi zpřístupnit elektromobilitu co největšímu počtu lidí. Díky evropské verzi nové mezinárodní platformy „Smart Car“ – od počátku navržené tak, aby se na ni vešel 100% elektrický, spalovací i hybridní motor – a její extrémní modularitě byly zvětšeny rozměry modelu C3 Aircross pro větší obyvatelnost a praktičnost, aniž by to mělo dopad na jeho prodejní cenu. Jedná se o první B-SUV na evropském trhu, které je nabízeno za cenu nižší než 28 000 € ve 100% elektrické verzi a nižší než 20 000 € ve verzi 100 MT6 turbo.

 

 

Nabídka: na míru každému

 

Zcela nová řada C3 Aircross je k dispozici ve dvou designově a rozměrově shodných tvarech: pětimístná varianta je k dispozici v benzinové, hybridní a elektrické verzi a sedmimístná v benzinové a hybridní verzi. C3 Aircross existuje v šesti výrazných odstínech: Černá Perla Nera, Šedá Mercurey, Červená Elixir, Modrá Monte Carlo, Bílá Polaire a Zelená Montana, které se kombinují se dvěma barvami střechy – bílou a černou. Vůz lze upravovat pomocí klipů ve třech různých barvách, z nichž každá je sladěna s barvou karoserie. Citroën bude nabízet další barevné klipy jako příslušenství v podobě čtyřdílných sad pro ještě větší personalizaci.

 

Zefektivnění nové řady C3 Aircross doplňuje bohatá výbava dostupná od prvního stupně výbavy You. Standardně nabízí odpružení Citroën Advanced Comfort®, 6 airbagů, manuální klimatizaci, dokovací stanici Smartphone, systém Active Safety Brake (systém nouzového brzdění), aktivní varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhu, varování před snížením pozornosti řidiče, systém rozpoznání dopravního značení s rychlostním omezením, zadní parkovací radary, samočinné rozsvěcování světel, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, elektrický ovládaná přední okna, sklopnou zadní lavici dělenou v poměru 40/60, LED světlomety a denní svícení a 16" kola.

 

Druhá úroveň MAX navíc přidává 17" hliníková kola Aragonite Diamond Cut, zadní 3D LED světla, střechu v bílé nebo černé barvě dle odstínu karoserie, 3D navigaci, bezdrátové nabíjení chytrého telefonu, vnější zpětná zrcátka s detekcí mrtvého úhlu, přední parkovací senzory, vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou a přístup k sedmimístné verzi s motorem Mild Hybrid 136 eDCT.