Podívejte se na obsah
CEO SPOLEČNOSTI LIFTAGO ONDŘEJ KRÁTKÝ TESTUJE NOVÝ ELEKTRICKÝ CITROËN ë-C4 X
10/08/2023
Značka Citroën poskytla nejnovější model ë-C4 X pro spoluzakladatele a výkonného ředitele společnosti Liftago Ondřeje Krátkého, který ho testuje od května letošního roku.

Citroën C4 X je posledním modelem francouzské automobilky, který se vyznačuje moderním designem, špičkovými technologiemi a pohodlnou jízdou díky exkluzivnímu programu Citroën Advanced Comfort, který zahrnuje sedadla Advanced Comfort a odpružení Citroën Advanced Comfort® již v základní výbavě. Jedinečný vůz s elegantním a nadčasovým charakterem prostorného čtyřdveřového vozu je určen pro zákazníky, kteří hledají atraktivní alternativu k hatchbackům a SUV na trhu vozů střední třídy.

 

Mezi dostupné motory na českém trhu patří dva benzinové motory Citroën PureTech, jeden dieselový motor a také 100% elektrický motor o výkonu 100 kW / 136 k s dojezdem podle WLTP až 360 km a rychlým dobíjením 100 km/10 min při 100 kW DC.

Spolupráce mezi Citroënem a Ondřejem Krátkým potvrzuje  blízkost vizí v oblasti podpory udržitelné mobility, ke které směřuje i Ondřejovo Liftago. Ondřej Liftago vede s cílem poskytnout  bezpečnou, spolehlivou alternativu městské přepravy, která efektivně doplňuje síť městské hromadné dopravy. Liftago zároveň rozvíjí svoji inovativní technologii Liftago.network, která poskytuje nástroje na efektivní sdílení přepravní kapacity mezi logistickými a e-commerce hráči a přispívá tak k vyšší udržitelnosti městské přepravy.  Citroën se zaměřuje nejen na výrobu vozů s neotřelým designem a inovacemi v interiéru, ale i na vývoj technologií, které minimalizují dopad na životní prostředí.

 

Ondřej Krátký, spoluzakladatel společnosti Liftago, je zatím ze spolupráce velmi potěšen: „Citroën ë-C4 X zjevně kombinuje dlouholeté zkušenosti zavedené automobilky s progresivními prvky. Je to super pohodlné a bezpečné městské auto. Tento vůz není první elektrický model, který jsem vyzkoušel, ale musím říct, že mi velmi vyhovují jeho jízdní vlastnosti, je krásně ovladatelný a hbitý v provozu. Pohybovat se s ním po městě je naprosto skvělé.“

 

Nový model C4 X je k dispozici, s prodlouženou značkovou zárukou EssentialDrive na 5 let nebo 60 000 km a s úvěrem s 0% navýšením od Citroën Financial Services, již od 14 500 Kč měsíčně.