Budete přesměrováni za vteřin

TLUMIČE S PROGRESIVNÍMI HYDRAULICKÝMI DORAZY

Značka programem Citroën Advanced Comfort® nově definuje pojem moderního komfortu na základě vašich očekávání, ať už jde o prosvětlení, konektivitu, ergonomii, plynulost a komfort řízení… Tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy odfiltrovávají nerovnosti vozovky a dokonale tedy do této nové vize celkového komfortu zapadají.
1500x500.jpg

INOVACE CITROËN PRO VÁŠ KOMFORT

Komfort odpružení je zapsán v samotných genech značky. Díky tomuto know-how nabízejí vozy vynikající kvalitu odfiltrování nerovností vozu prostřednictvím velmi jednoduchého principu. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, systém Citroën přidává dva hydraulické dorazy – jeden pro stlačení, druhý pro uvolnění, každý z jedné strany. Odpružení pak funguje podle typu zatížení.

JAK TO FUNGUJE?

U lehkého stlačení a uvolnění kontroluje pružina a tlumič společně vertikální pohyby a není nutné využívat hydraulické dorazy. Díky přítomnosti těchto dorazů však inženýři mohli nabídnout větší volnost zdvihu vozu, výsledkem je dojem z jízdy na létajícím koberci, kdy vůz jako by dokázal přeletět veškeré nerovnosti na vozovce. U většího stlačení a uvolnění pracuje pružina tlumiče společně s hydraulickým dorazem pro stlačení nebo uvolnění, takže je pohyb postupně zpomalován a nedojde k prudkému zastavení na konci pohybu. Na rozdíl od klasického mechanického dorazu, který energie absorbuje, ale část vrací, hydraulický doraz energii absorbuje a rozptýlí a díky tomu nedochází k odskoku.
597x597_2.jpg

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Značka Citroën již více než století inovuje pro větší automobilový komfort. Tento slib dnes odráží heslo značky: „Be different, feel good“ a ztělesňují ho čtyři hlavní inovativní cíle programu Citroën Advanced Comfort ®: odfiltrovat nerovnosti, usnadnit pobyt v interiéru, zlepšit plynulost používání vozu a odlehčit duševní zátěž řidiče.
1500x646_2.jpg
Top