Podívejte se na obsah

PROGRAM VÝMĚNA A VYVÁŽENÍ PNEUMATIK

U autorizovaných opravců CITROËN můžete využít odborného poradenství ohledně výběru pneumatik vhodných pro váš vůz při zohlednění vašeho stylu jízdy. Jak zajisté víte, správně zvolené pneumatiky zajistí lepší přilnavost k vozovce a lepší jízdní vlastnosti, účinné brzdění i úsporu paliva.

Využijte nejlepších nabídek od společnosti CITROËN.

PROGRAM VÝMĚNA A VYVÁŽENÍ PNEUMATIK

Program Pneumatiky zahrnuje nasazení pneumatik na kola a jejich vyvážení, výměnu ventilků, vizuální kontrolu provedenou mechaniky CITROËN a protokol o provedených úkonech.

Od xx kč včetně dph

Program Pneumatiky zahrnuje nasazení pneumatik na kola a jejich vyvážení, výměnu ventilků, vizuální kontrolu provedenou mechaniky CITROËN a protokol o provedených úkonech.

Mějte vše pod kontrolou

Tlak doporučený výrobcem pro daný vůz je uveden na dveřích u řidiče, případně na karoserii pod sloupkem B. Tlak v pneumatikách je vhodné kontrolovat každý měsíc, zejména před dlouhou cestou.

Pneumatiky, na kterých se objeví boule, praskliny, průřezy, cizí tělesa nebo nepravidelné opotřebení, by měly být zkontrolovány v autorizovaném servisu CITROËN.

Po 5 letech nechte zkontrolovat pneumatiky i rezervní kolo bez ohledu na počet ujetých kilometrů a hloubku dezénu.

Brzdění a aquaplaning

Myslete na svou bezpečnost a pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách.

Testy ukazují, že na zpomalení z 56 km/h na 43 km/h je potřeba 40 metrů, pokud je tlak v pneumatikách 2 bary. Při tlaku 1 bar je to však již 45 metrů. Podhuštění znamená tedy 5 metrů navíc.

Tlak v pneumatikách nižší o 30 % oproti doporučené hodnotě navíc výrazně zvyšuje riziko aquaplaningu.

Optimalizujte spotřebu


Pneumatika podhuštěná o 1 bar zvyšuje valivý odpor, a tím i spotřebu paliva o 6 %.

Pneumatika podhuštěná o 20 % vede ke snížení kilometrového výkonu o 20 %. Při ujetých 40 000 km to znamená ztrátu 8 000 km.


Při průměrné spotřebě 8 l/100 km to znamená zvýšení spotřeby o 0,5 l/100 km. Jinými slovy zaplatíte v průměru o jednu nádrž paliva ročně více.

NABÍDKA PNEUMATIK CITROËN A SOUVISEJÍCÍ SLUŽBY

Pneumatiky nabízené sítí autorizovaných opravců CITROËN odpovídají veškerým vašim potřebám a nárokům na bezpečnost! Naleznete zde kompletní nabídku letních i zimních pneumatik všech potřebných rozměrů.

Při teplotě pod 7 °C se účinnost univerzálních pneumatik snižuje. Proto zvažte, zda svůj vůz nevybavit zimními pneumatikami: na zasněženém povrchu při rychlosti 50 km/h snížíte brzdnou dráhu o více než 30 m!

A pokud nevíte, kde druhou sadu pneumatik uložit, někteří autorizovaní opravci CITROËN nabízejí jejich uskladnění včetně upozornění na včasnou výměnu.