Podívejte se na obsah

KONTROLA STAVU A DOBITÍ AKUMULÁTORU 

Aby váš vůz bez problémů nastartoval bez ohledu na venkovní teplotu, nabízí společnost CITROËN velmi výkonné baterie, které splňují přísné zadávací požadavky výrobce.

PROGRAM BATERIE CITROËN

Od xx kč včetně dph

Za předem definovanou cenu bude baterie zkontrolována a v případě nutnosti vyměněna. Záruka na baterii je 2 roky a v programu je zahrnuta i práce servisního technika CITROËN.

Měření před zimou

Abyste předešli nepříjemnostem, nechte si od odborníků společnosti CITROËN pravidelně kontrolovat napájecí okruh. Před zimou nechte baterii změřit. V případě potřeby je vhodné baterii preventivně vyměnit, vyhnete se tak nežádoucím problémům.

Zjistit více

Vyhněte se extrémním teplotám, které poškozují aktivní materiál. Kvůli tomu dochází ke snížení vodivosti elektrolytu (směs vody a kyseliny) a ke zhoršení vlastností baterie. Pozornost věnujte také alternátoru; pokud nefunguje správně, může způsobit předčasné opotřebení baterie.

• Kontrola stavu akumulátoru

• Dobití akumulátoru na doporučenou hodnotu

• Náklady na práci

 

Vše začíná baterií! Ta zajišťuje start motoru a dodávku energie dalším zařízením, která ji potřebují ke svému provozu: světla, alarm, vyhřívání, stěrače, palubní počítač, autorádio… Extrémní teploty mají negativní vliv na životnost akumulátoru a snižují vodivost elektrolytu (směs vody a kyseliny). Baterie je slabá a její stav se zhoršuje. Pokud není v dobré kondici, hrozí, že nenastartujete!

 

Nechte si akumulátor vždy před létem i zimou zkontrolovat – v tomto období je nejvíc namáhaný. Autorizovaný servis Citroën ho prověří pomocí speciálního testeru Midtronics a případně zajistí jeho dobití.

 

Manipulace s baterií může být nebezpečná, kyselina v ní obsažená je velmi škodlivá pro životní prostředí. Váš autorizovaný servis Citroën se zavazuje váš starý akumulátor převzít a postarat se o jeho ekologickou likvidaci.