Podívejte se na obsah

UŽITKOVÉ VOZY CITROËN: KONEKTIVITA A ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

Společnost CITROËN se již více než 100 let inspiruje podnikatelským prostředím a u svých užitkových vozů nabízí nejnovější technologie i výbavu pro všestranné využití za jakýchkoli podmínek. Vozy jsou velmi praktické a snadno ovladatelné díky četným asistenčním systémům řízení a technologiím konektivity. 

UŽITKOVÉ VOZY CITROËN: BEZPEČNOST A ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

Užitkové vozy CITROËN jsou konstruovány s ohledem na bezpečnost a nabízejí praktické a funkční asistenční systémy řízení pro jednodušší, klidnější a bezpečnější jízdu za všech okolností.

TECHNOLOGIE SURROUND REAR VISION

Novinka

CITROËN Berlingo Van nabízí novinku v segmentu užitkových vozů: technologii Surround Rear Vision pro jedinečný přehled o dění kolem vozu. Na 5" barevné obrazovce, která je umístěna místo vnitřního zpětného zrcátka, se zobrazuje záběr ze dvou kamer. K dispozici jsou tři pohledy na bezprostřední okolí vozu.
FUNKCE GRIP CONTROL PRO KONTROLU TRAKCE

GRIP CONTROL

Grip Control je systém kontroly trakce, který optimalizuje jízdní vlastnosti podle typu povrchu.

CITROËN Relay nabízí jednodušší systém Grip Control pro vyšší komfort jízdy. CITROËN Jumpy a Citroën Berlingo Van jsou k dispozici se systémem Grip Control s různými režimy, které umožňují přizpůsobit trakci typu terénu.

GRIP CONTROL S FUNKCÍ HILL ASSIST

CITROËN Berlingo Van a CITROËN Relay jsou vybaveny funkcí Hill Assist, která minimalizuje prokluz a umožňuje udržet kontrolu nad vozem i v prudkých svazích.

FUNKCE KONTROLA STABILITY PŘÍVĚSU

Systém kontroly stability přívěsu funguje v kombinaci s ESP. U vozu vybaveného přívěsem detekuje jeho případné oscilační pohyby a působí na brzdy vozu, aby přívěs stabilizoval.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Systém pomocí kamery rozpozná před ním jedoucí vůz a automaticky udržuje bezpečnou vzdálenost předem nastavenou řidičem. Funkce Stop, která je k dispozici pouze u 8stupňové převodovky EAT8, umožňuje úplné zastavení vozu. 
VAROVÁNÍ PŘED OPUŠTĚNÍM JÍZDNÍHO PRUHU
Tato technologie využívá senzorů k detekci neúmyslného přejetí vodorovného dopravního značení. Pokud není aktivován směrový ukazatel, pomáhá držet vůz v původním jízdním pruhu. 
VAROVÁNÍ PŘED RIZIKEM KOLIZE
Pokud hrozí kolize s před vámi jedoucím vozem nebo je-li ve vašem jízdním pruhu detekován chodec, vyšle systém vizuální i zvukovou výstrahu před rizikem kolize. 
ACTIVE SAFETY BRAKE
Tato bezpečnostní funkce snižuje riziko kolize. Systém je funkční od rychlosti 5 km/h a detekuje pevné i pohyblivé překážky a chodce. V případě rizika kolize vyšle systém varování. Pokud řidič nereaguje, systém vůz automaticky zastaví. 
VAROVÁNÍ PŘED RIZIKEM ZTRÁTY KONCENTRACE
Systém analyzuje změny směru jízdy ve vztahu k dopravnímu značení, zjišťuje bdělost řidiče a v případě nutnosti vyšle zvukový signál. Tento bezpečnostní prvek je obzvláště užitečný na silnicích, kde povolená rychlost převyšuje 50 km/h. 
HILL ASSIST
Funkce Hill Assist brání nežádoucímu zpětnému pohybu vozu v kopci po uvolnění brzdového pedálu. Působí na svazích se sklonem vyšším než 3 % tak, že stabilizuje vůz na dobu přibližně 2 sekund. Díky tomu můžete snadno přešlápnout z brzdového pedálu na akcelerátor. 
ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ S DOPORUČENÍM RYCHLOSTI
Tato inovativní technologie využívá kameru v horní části čelního skla k detekci dopravního značení. Na přístrojovém panelu či head-up displeji zobrazuje aktuální rychlostní limit a řidič jej může použít pro nastavení tempomatu nebo omezovače rychlosti. Detekuje také značky Stop, jednosměrná ulice a zákaz předjíždění. 
SYSTÉM SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU    
Tento monitorovací systém, který je ideální při jízdě po dálnici, vás upozorní na přítomnost vozu v mrtvém úhlu výhledu výraznou oranžovou LED kontrolkou v rohu vnějších zpětných zrcátek. 
BAREVNÝ HEAD-UP DISPLEJ
Tento inovativní bezpečnostní prvek zobrazuje informace důležité pro jízdu tak, že není nutné odvracet pozornost od dění před vozem. Na speciální průhlednou lamelu promítá do zorného pole řidiče aktuální a doporučenou rychlost, nastavení omezovače rychlosti, pokyny z navigace a upozornění na riziko kolize. 
PŘEDNÍ, ZADNÍ A BOČNÍ PARKOVACÍ ASISTENT
Tento systém informuje řidiče o blízkosti překážek zvukovou a vizuální výstrahou na 8" dotykovém displeji. 
ZPĚTNÁ PARKOVACÍ KAMERA
Každodenní parkovací manévry se výrazně zjednoduší díky přehledné vizuální asistenci. Po zařazení zpětného chodu se na 8" centrálním dotykovém displeji zobrazí pohled na prostor za vozem s naváděcími liniemi. 
AUTOMATICKÉ PŘEPÍNÁNÍ DÁLKOVÝCH SVĚTEL
Tato funkce zajistí automatické přepínání dálkových a potkávacích světel v závislosti na okolním provozu. Jízda v noci je tak plynulejší a bezpečnější. 
PŘISVÍCENÍ DO ZATÁČEK
Systém statického přisvícení přidá dodatečný světelný kužel na vnitřní stranu zatáčky, zvyšuje viditelnost a bezpečnost zejména na křižovatkách. 

UŽITKOVÉ VOZY CITROËN: TECHNOLOGIE KONEKTIVITY 

Sos & asistence

Užitkové vozy CITROËN nabízejí praktické technologie nejnovější generace. CITROËN Relay je vybaven telematickým systémem pro optimalizaci správy vozového parku. CITROËN Berlingo Van a Jumpy jsou vybaveny technologií Citroën Connect Box, asistenční službou pro případ nouze či poruchy. Užitkové vozy CITROËN nabízí jednodušší, klidnější a bezpečnější cestování za jakýchkoli okolností.

Online navigace

CITROËN Berlingo Van a CITROËN Jumpy jsou vybaveny 3D navigačním systémem Citroën Connect Nav, který v reálném čase poskytuje informace o dopravě, čerpacích stanicích, parkovacích místech i povětrnostních podmínkách.

Zrcadlení obrazovky

CITROËN Berlingo Van a CITROËN Jumpy jsou k dispozici s funkcí Mirror Screen, která umožňuje ovládat kompatibilní aplikace a zobrazit obsah chytrého telefonu na dotykovém displeji vozu.