Podívejte se na obsah

VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O DOBÍJENÍ

Když přemýšlíme o elektrickém vozidle, často se objevují stejné otázky. Ať už jste doma, v kanceláři, na výletech ve vaší blízkosti nebo na dlouhých cestách, existuje mnoho dostupných řešení nabíjení, která vám usnadní užívání si Citroenu.
NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY OHLEDNĚ DOBÍJENÍ
Elektrická síť
Je buď jednofázová, která je běžně v domácnostech, nebo třífázová. Před rozhodováním o řešení nabíjení je nutné zkontrolovat typ stávající elektroinstalace. 
Dobíjecí stanice

Rozlišujeme u nich distribuovaný výkon a dobu nabíjení plug-in hybridního nebo plně elektrického vozu.

K dispozici je několik řešení: standardní nabíjení pomocí běžné domácí nebo zesílené zásuvky, zrychlené nabíjení pomocí wallboxu ze soukromé nebo z veřejné sítě, rychlé a super rychlé nabíjení z veřejné sítě. Dobíjecí stanice o výkonu 50 kW jsou vybaveny vlastním kabelem a nejsou kompatibilní s plug-in hybridními vozy.

 
Dobíjecí kabely
Rychlost dobíjení závisí také na výkonu, který může kabel převést. Každý způsob nabíjení vyžaduje specifický kabel. 
Palubní nabíječka

Jejím úkolem je převést střídavý proud ze zásuvky, dobíjecí stanice či wallboxu (kromě rychlodobíjecích stanic) na stejnosměrný proud sloužící k dobíjení baterie. Její výkon tudíž určuje dobu nabíjení.

Některé vozy mohou být na přání vybaveny výkonnějšími palubními nabíječkami, které urychlí proces nabíjení.

 
Baterie

Na trakční baterii je poskytována záruka po dobu 8 let nebo do najetí 160 000 km na 70 % její původní kapacity*.

Baterie používané v elektromobilech CITROËN jsou kompatibilní s rychlými nebo superrychlými veřejnými dobíjecími stanicemi.

 

*U vozu CITROËN Ami: 3 roky nebo 40 000 km.

 

KAŽDÝ ZPŮSOB DOBÍJENÍ VYŽADUJE SPECIFICKÝ KABEL

Pro optimální dobíjení vozu je v nabídce několik typů kabelů. Tyto kabely jsou k dispozici podle zvoleného modelu v rámci standardní či příplatkové výbavy nebo v rámci originálního příslušenství.

Standardní kabel typu 2

Tento kabel může přenést až 1,8 kW energie. Slouží k dobíjení z běžné zásuvky.

Zesílený kabel typu 2

Tento kabel může přenést až 3,7 kW energie. Používá se k dobíjení prostřednictvím zesílené zásuvky, která výrazně snižuje dobu nabíjení ve srovnání s běžnou zásuvkou.

Jednofázový kabel typu 3

Tento kabel může přenést až 7,4 kW energie. Používá se ve spojení s wallboxem nebo u veřejné dobíjecí stanice. Domácí dobíjení pomocí wallboxu umožní dobít baterii plug-in hybridního vozu do plné kapacity za 2 hodiny a u elektromobilu přes noc.
U plug-in hybridního vozu je nutné ve spojení s tímto kabelem použít palubní nabíječku 7,4 kW.

Třífázový kabel typu 3

Tento kabel se používá výhradně pro 100% elektromobily a může přenést až 22 kW energie. Je kompatibilní jak s jednofázovými dobíjecími stanicemi (wallbox 7,4 kW), tak s třífázovými (wallbox 11 kW) v domácím prostředí i na pracovišti. Je ideální pro pravidelné dobíjení u veřejných dobíjecích stanic. U třífázových stanic umožní výrazně snížit čas nabíjení.
Chcete-li používat tento kabel a využit jeho maximální výkon, musí být vaše vozidlo vybaveno palubní nabíječkou o výkonu 11 kW, kterou pořídíte v rámci příplatkové výbavy.
SOUKROMÉ DOBÍJENÍ
Soukromé dobíjení doma či na pracovišti

Plug-in hybridní vůz je možné připojit do běžné domácí zásuvky pomocí kabelu dodávaného v rámci standardní výbavy.

Pro rychlejší dobíjení je vhodné použít zesílenou zásuvku nebo wallbox, přičemž každý způsob má jiné výhody:

   ● Wallbox je výkonnější a zkrátí dobu nabíjení na maximum.

   ● Zesílená zásuvka naopak představuje dobrý kompromis. Její cena je nižší, ale nabíjení probíhá pomaleji než pomocí wallboxu.

Wallbox 7,4 kw nebo 11 kw

Instalace wallboxu je nejlepším řešením s ohledem na dobu nabíjení. Pro více informací o instalaci a nabídce dobíjecích stanic se obraťte na svého autorizovaného prodejce CITROËN, který vám vše vysvětlí a předá kontakt na odbornou firmu. Ta zajistí prohlídku stávající elektroinstalace a předá informace o eventuálních vládních dotacích.

Zesílená zásuvka

Instalace je levnější, takže pokud nejezdíte příliš často, bude dostačující. Umožní dobít až 60 % kapacity baterie přes noc.

Standardní zásuvka

U většiny elektromobilů není tento způsob připojení do běžné domácí zásuvky výhodný, protože doba nabíjení je příliš dlouhá. Přes noc se dobije pouze 30 % kapacity baterie, takže se používá pouze v extrémních případech. Tento způsob nabíjení je pro častější použití vhodný jen u vozu CITROËN AMI.
Jednoduché a praktické dobíjení plně elektrického vozu

Existují různé způsoby nabíjení v závislosti na denním nájezdu a na možnostech dobíjení mimo domov.

 

Wallbox 7,4 kW nebo 11 kW: Instalace wallboxu je nejlepším řešením s ohledem na dobu nabíjení. Pro více informací o instalaci a nabídce dobíjecích stanic se obraťte na svého autorizovaného prodejce CITROËN, který vám vše vysvětlí a předá kontakt na odbornou firmu. Ta zajistí prohlídku stávající elektroinstalace a předá informace o eventuálních vládních dotacích.

 

Zesílená zásuvka: Instalace je levnější, takže pokud nejezdíte příliš často, bude dostačující. Umožní dobít až 60 % kapacity baterie přes noc.

 

Standardní zásuvka: U většiny elektromobilů není tento způsob připojení do běžné domácí zásuvky výhodný, protože doba nabíjení je příliš dlouhá. Přes noc se dobije pouze 30 % kapacity baterie, takže se používá pouze v extrémních případech. Tento způsob nabíjení je pro častější použití vhodný jen u vozu CITROËN AMI.

U elektrického Citroënu ë-C4 máte několik možností nabíjení:

 

Veřejné nabíjení 100 kW: 80 % nabití za 30 min.

Wallbox 11kW: 5h00

Wallbox 7,4kW: 7h30

Zesílená domácí zásuvka Green'up: 4h30 na 100 km nebo 9h na 100 km na standardní domácí zásuvce.

U elektrického Citroënu ë-SpaceTourer máte několik možností nabíjení:

 

100 kW veřejné nabíjení: 80 % za 30 minut pro 1 50 kWh baterii a za 45 minut pro 1 75 kWh baterii,

Nástěnný box 11kW: od 4:45 do 7:00 v závislosti na velikosti baterie,

Nástěnný box 7,4 kW: od 7:30 do 11:20 v závislosti na velikosti baterie,

Zesílená zásuvka Green'up: až 60 % nabití za 1 noc.

INSTALACE DOBÍJECÍ STANICE

Společnost Citroën spolupracuje s dodavateli, kteří vám pomohou s výběrem a instalací nejvhodnějšího zařízení. Získáte záruku kvalitní instalace za nejvýhodnější cenu při splnění kritérií pro získání případné státní podpory.

 

Abyste mohli dobíjet bezpečně, efektivně a bez potíží, je nutné prověřit, jaké možnosti nabízí Vaše elektroinstalace. Abychom Vám dokázali poradit, potřebujeme znát zejména níže uvedené údaje. Zavolejte nám nebo vyplňte přiložený formulář.

 

> Adresa instalace
> Hodnota hlavního jističe na domě
> Hodnota jističe v místě očekávaného připojení
> Zájem o dotaci (ANO/NE)
> Zájem o fotovoltaiku (ANO/NE)
> Typ dobíjeného vozu (Elektrický BEV nebo Hybridní PHEV)
> Kontaktní údaje (jméno, email, tel.)

 

Na základě poskytnutých informací se s Vámi spojí technik a domluví s Vámi další postup, včetně případného termínu prohlídky v místě realizace, jejímž výsledkem je:

 

> Přehled variant možností realizace
> Rozsah stavebních prací a elektroinstalačních prací
> Celková finanční nabídka

 

Cena prohlídky: od 1 500 Kč bez DPH (dle lokality), ZDARMA (v případě uzavření objednávky na nový vůz BEV nebo PHEV značky CITROËN je klientovi cena prohlídky refundována).

TEMPS DE CHARGE

Simulez les temps de recharge de votre véhicule électrique en fonction des différents modes de charge disponibles
VEŘEJNÉ DOBÍJENÍ

Společně s nákupem elektromobilu Vám nabízíme i 10 000 Kč pro prvních 100 zákazníků. Pro pozdější dobíjení stačí stáhnout aplikaci FUTUR/E/GO, vytvořit si účet a vložit číslo své karty. Poplatky za využívání služby dle zvoleného tarifu jsou vám následně účtovány měsíčně. Aplikaci a dobíjení v síti ČEZ můžete využívat i bez předchozí registrace bez dalších výhod.

 

Síť veřejně dostupných dobíjecích stanic ČEZ s více než 450 dobíjecími stanicemi najdete zde.

 

K dispozici jsou i aplikace pro chytré telefony ukazující síť veřejných dobíjecích stanic.

 

Více informací naleznete na www.elektromobilita.cz
Kontakt: info@elektromobilita.cz; +420 211 040 101

SUPER RYCHLÉ VEŘEJNÉ DOBÍJECÍ STANICE

Rozsáhlá síť dobíjecích stanic

Dálniční síť rychlonabíjecích stanic se neustále rozšiřuje. Neváhejte, vyrazte na výlet a užijte si elektrickou jízdu naplno.

 

S ChargeMyCar* si naplánujte dlouhé cesty v naprostém pohodlí: návrh trasy i celková doba jízdy včetně zastávek pro nabíjení.

 

Stanice o výkonu 50 kW jsou vybaveny vlastním kabelem, který není kompatibilní s plug-in hybridními vozy.

 

*Dostupné prostřednictvím aplikace Free2Move.