Podívejte se na obsah
Charakteristika SUV C5 Aircross Hybrid a Plug-in Hybrid

C5 AIRCROSS HYBRID & PLUG-IN HYBRID

Maximální komfort

C5 Aircross Hybrid 136 představuje novou elektrifikovanou alternativu, která je díky absenci dobíjení praktičtější a cenově dostupnější.

 

Plug-in hybridní pohon SUV C5 Aircross zvyšuje cestovní pohodlí díky nesporným výhodám elektromotoru při každodenních cestách do 64 km (cyklus WLTP) a dostatečně vysokému dojezdu na delších trasách, který zajistí benzinový motor.

NULOVÉ EMISE
 • V plně elektrickém režimu se SUV Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid vyznačuje tichou jízdu bez vibrací, která je ohleduplná k životnímu prostředí díky absenci emisí CO2. Umožňuje vjezd do nízkoemisních zón, do kterých nemohou vozy se spalovacím motorem. Na baterii o výkonu 13,2 kW se vztahuje záruka na 70 % kapacity nabíjení po dobu 8 let nebo do najetí 160 000 km. 
 • V městském provozu může C5 Aircross Hybrid 136 absolvovat až polovinu jízd ve 100% elektrickém režimu s nulovými emisemi, což přispívá k vyššímu komfortu cestování.
 
100% EFEKTIVNÍ JÍZDA
 • Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid, který kombinuje motor PureTech o výkonu 180 k s automatickou převodovkou ë-EAT8 a elektromotorem o výkonu 81,2 kW (110 k), dosahuje celkového kumulovaného výkonu 225 k. Okamžitě dostupný točivý moment 360 Nm zajistí rychlou akceleraci pro ještě vyšší cestovní komfort.
 • Technologie HYBRID 48 V optimalizuje výkon a spotřebu paliva vozu C5 Aircross. V porovnání se zážehovým motorem PureTech 130 EAT8 přináší průměrnou úsporu paliva 1 l/100 km (cca 15 %). Je také velmi efektivní při jízdě v městském provozu, kde vykazuje průměrnou úsporu paliva téměř 30 %.
 
SNADNÉ DOBÍJENÍ
 • Dobíjení SUV Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid je velmi snadné. Nejrychleji se vůz dobije pomocí wallboxu, s příplatkovým kabelem typu 3 je možné baterii dobít z 0 na 100 % za méně než 2 hodiny při použití příplatkové palubní nabíječky o výkonu 7,4 kW. Pro optimální využití je doporučeno dobíjet C5 Aircross Plug-in Hybrid každý den.
 • S novou pohonnou jednotkou Hybrid 136 nemusíte řešit dobíjení díky baterii, která se automaticky dobíjí při zpomalování vozu.
 

HLAVNÍ FAKTORY OVLIVŇUJÍCÍ DOJEZD VOZU

RYCHLOST
Při rychlosti 130 km/h se dojezd SUV C5 Aircross Plug-in Hybrid sníží na polovinu oficiálně uváděného dojezdu dle metody WLTP. 
TEPLOTA
Kapacitu baterie ovlivňují klimatické podmínky a jejich důsledky, zejména nutnost vytápění či klimatizování kabiny. 
STYL JÍZDY
Plynulá jízda optimalizuje dojezd SUV C5 Aircross Plug-in Hybrid. 
ZATÍŽENÍ
Střešní nosiče a zatížení vozu ovlivňují spotřebu vašeho SUV C5 Aircross Plug-in Hybrid. 

C5 AIRCROSS HYBRID

Pohodlí především: absence nutnosti zastavovat kvůli dobíjení umožňuje plynulou jízdu s nespornými výhodami elektrifikace. 

Technologie HYBRID 48 V optimalizuje účinnost pohonné jednotky: kombinuje chod spalovacího a elektrického motoru, který zajišťuje 100% bezemisní jízdu. To přináší větší cestovní komfort, úsporu paliva a nižší emise CO2.

C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID

Ë-KOMFORT PLUG-IN HYBRIDU

Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid je vhodný pro jakékoli využití. Díky elektromotoru o výkonu 81,2 kW kombinuje veškeré výhody 100% elektrického pohonu při každodenních cestách do 64 km (cyklus WLTP) s dostatečně vysokým dojezdem, který zajistí benzinový motor PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3 na delších trasách. Elektrifikovaná 8stupňová automatická převodovka ë-EAT8 má optimalizované řazení pro ještě plynulejší a příjemnější jízdu.

 

Vůz disponuje dvěma režimy rekuperace. Základní je dostupný vždy pří jízdě vpřed (Drive, poloha D) a zvýšený po stisknutí tlačítka B (funkce Brake). Tento režim zvyšuje rekuperaci energie při brzdění a zpomalování.

3 REŽIMY JÍZDY

Ovladač ë-Toggle vozu C5 Aircross Plug-in Hybrid

Volič režimů jízdy se nachází na středové konzole SUV Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid. Přepínat můžete mezi 3 režimy:

 

 • Electric: Vůz jede tiše a plynule ve 100% elektrickém režimu do rychlosti 135 km/h. V tomto režimu disponuje dojezdem až 64 km (WLTP).
 • Hybrid: Vůz automaticky kombinuje chod elektromotoru a benzinového motoru pro optimální účinnost.
 • Sport: Elektromotor umocňuje výkon benzinového motoru. Kumulovaný výkon se zvýší na 225 k při okamžitě dostupném točivém momentu 360 Nm.

ZPŮSOBY DOBÍJENÍ

Snadné a praktické

Dobíjení SUV CITROËN C5 Aircross Plug-in Hybrid je velmi snadné:

Dobíjecí zásuvka umístěná v levém zadním blatníku obsahuje LED diody pro vizuální kontrolu dobíjení. To je možné sledovat rovněž v chytrém telefonu v aplikaci MyCitroën.

Dobíjení lze naprogramovat na centrálním displeji vozu nebo přímo v chytrém telefonu pomocí aplikace MyCitroën a využít tak nižších cen elektřiny mimo energetickou špičku.

Dobíjecí kabely je možné uložit do vyhrazeného prostoru pod podlahou zavazadelníku.

ZPŮSOBY DOBÍJENÍ

Jednoduché každodenní dobíjení

Dobíjet svůj Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid můžete několika způsoby:

 

 • Baterie se dobije pomocí standardní zásuvky za 7 hodin nebo pomocí zesílené zásuvky za 4 hodiny.
 • Na 32A wallboxu s příplatkovou 7,4kW nabíječkou trvá dobíjení méně než 2 hodiny. Wallbox je k dispozici na veřejných komunikacích a některých parkovištích, lze jej instalovat i u vás doma.

 

U veřejných dobíjecích stanic s výkonem 100 kW není možné SUV C5 Aircross Plug-in Hybrid dobíjet.

VYHLEDAT KOMPATIBILNÍ DOBÍJECÍ STANICE

Cestujte s naprostým klidem v novém SUV C5 Aircross Plug-in Hybrid

Na mapě se zobrazí dobíjecí stanice kompatibilní s vaším SUV Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid.

Ë-SLUŽBY DOSTUPNÉ PRO C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID

INTUITIVNÍ ROZHRANÍ

Konfigurovatelný přístrojový panel a dotykový displej

Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid má speciální rozhraní pro jízdu v elektrickém režimu:

 

 • Digitální displej zobrazuje stav nabití baterie a dojezd v plně elektrickém režimu a umožňuje přístup k ukazateli výkonu a toků energie.
 • Na centrálním 10" dotykovém displeji se zobrazuje přehled o fungování plug-in hybridního pohonu, nastavuje se odložené dobíjení baterie, temperování vozu a funkce e-Save, která umožňuje zachovat dostatek energie pro ujetí určité vzdálenosti ve 100% elektrickém režimu v závislosti na zvolené hybridní verzi.

Přímo ve svém chytrém telefonu prostřednictvím aplikace MyCitroën můžete kontrolovat stav nabití baterie a zbývající dojezd svého SUV C5 Aircross Plug-in Hybrid nebo naplánovat odložené dobíjení i temperování vozu.

 

Aplikace Free2Move zahrnuje službu Charge My Car, která vám umožní přístup k více než 300 000 evropským dobíjecím stanicím a vyhledá dostupné terminály kompatibilní s vaším novým SUV C5 Aircross Plug-in Hybrid.

HODNOCENÍ KLIENTŮ CITROËN ADVISOR VOZU C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID

HODNOCENÍ ZÁKAZNÍKŮ

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA C5 AIRCROSS HYBRID