Budete přesměrováni za vteřin
GTbyCITROËN

Koncept GTbyCITROËN


GTBYCITROËN

NA HRANICÍCH VIRTUÁLNÍHO SVĚTA

S rysy stylové repliky vozidla vzešlého z digitálního světa je GTbyCitroën, představující zcela nové pojetí velkého cestovního vozu, plodem partnertsví  mezi Citroënem a Polyphony, tvůrcem simulačních her řízení automobilu Gran Turismo 5.

SILNÝ KONCEPČNÍ VŮZ

GTbyCitroën - Silný Koncepční vůz

GTbyCitroën má energickou siluetu s plynulými a až ad extremum napjatými liniemi. Jeho velice čisté boční strany, v horní části se žebrovím, a perleťový odstín karoserie jen podporují dojem silného vozu.

ENERGICKY PŮSOBÍCÍ PŘEDEK

Přední strana působí jednotně zejména díky:

  • rozšířeným vzduchovým otvorům 
  • horozontálním reflektorům vybaveným modrými LED.

Uhlíková zpětná zrcátka na výrazně tvarovaných držácích svým umístěním jako by lépe rozrážela vzduch a zvyšovala stabilitu GTbyCitroënu na vozovce.

Koncepční vůz GTbyCitroën - Energicky působící předek

ELEGANTNÍ SILUETA

Koncepční vůz GTbyCitroën - Elegantní silueta

Velkoplošné čelní sklo se bez přerušení linie napojuje na střechu a mimořádně dlouhý pohyblivý spoiler vzadu. Mimořádná plynulost linií, která je výsledkem, budí dojem, že vůz je v neustálém pohybu. Vše v něm vyjadřuje dynamičnost a neustálý pohyb.

OPTIMALIZOVANÝ AERODYNAMICKÝ TVAR

Koncepční vůz GTbyCitroën - Nevšení zážitky

Nevšení požitek z jízdy

Zvláštní pozornost byla věnována aerodynamičnosti tvaru a plynulosti linií, tedy silným stránkám Citroënu, a to s cílem přispět ke zlepšení jízdních vlastností a k požitku z jízdy, jaký nemá sobě rovna.

Koncepční vůz GTbyCitroën - Sportovní duch

Sportovní duch

Díky svým zaměrně plynulým liniím, originální architektuře a využití souhry nejlepších příslibů technologie budoucnosti k zajištění ekologické šetrnosti GTbyCitroën dokonale ztělesňuje sportovního ducha celé naší značky.

Koncepční vůz GTbyCitroën - Novátorská výbava

Novátorské vybavení

GTbyCitroën má novátorské vybavení jako přívody vzduchu vpředu, ploché dno pod karoserií, pohyblivý zadní spoiler či zadní rozvaděč vzduchu. Všechny tyto inovace přispívají ke snížení vztlaku, zvyšují stabilitu vozu na vozovce, ale zejména snižují aerodynamický odpor.

KABINA S CHARAKTEREM

Design interiéru zdůrazňuje dynamickou a silnou povahu GTbyCitroënu.
Koncepční vůz GTbyCitroën - Jemnost a dynamičnost

Jemnost i dynamičnost

Kabina určená pro pilota a spolujezdce promyšleně spojuje hojnost ušlechtilých a propracovaných materiálů s kokpitem, kladoucím důraz spíše na mechanické vlastnosti, aby tak připomněl svět automobilového sportu.

Koncepční vůz GTbyCitroën - Nevšední požitek z jízdy

Nevšední požitek z jízdy

Řidič a spolujezdec mají k dispozici dvě závodní sedadla, čalouněná a pokrytá tmavou kůží, jež jim zaručují zcela nevšední dojmy z jízdy. Sportovní charakter kabiny ještě zdůrazňují panely dveří a podlahy, rovněž potažené kůží a zdobené prošíváním.

MAXIMÁLNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Systém zobrazování informací je umístěn ve výši hlavy pilota. Pilotův pohled tak není rozptýlen, což značně přispívá k jeho bezpečnosti, neboť může přímo odečítat a kontrolovat údaje, aniž by se musel dívat jinam.

Koncepční vůz GTbyCitroën - Maximální koncentrace
Top