Budete přesměrováni za vteřin

Již od svého založení v roce 1919 jste pro společnost CITROËN nejdůležitější součástí vy. Váš život a vaše touhy nás inspirují. Jsme „Inspired By You“.

CITROËN JE
„INSPIRED BY YOU“

Již od dob zakladatele Andrého Citroëna až po současnost se naši vývojáři soustředí na inovace, které zjednoduší váš každodenní život.
Abychom definovali a dodali konečnou podobu své vizi, inspirujeme se vámi. Sledujeme vaše sny o volnosti a dobrodružstvích bez hranic, šťastnějších společně strávených chvílích… či příjemnějším pondělním ránu. Na základě toho vyvíjíme a vyrábíme odvážná a technologicky vyspělá vozidla doplněná službami, které jsou výsledkem nevyčerpatelné inspirace – vámi.
Orientace na zákazníka je náplní naší existence.

Inspired_By_You_615x500
Citroen-cars-animation-0.5

JEDINEČNÝ
A ODVÁŽNÝ DESIGN

PROTOŽE SE CHCETE ODLIŠIT

Koncepce vozů CITROËN je založena na jedinečném přístupu: odvaze a odlišení.
Jak to děláme? Pohráváme si se stylem a detaily z ikonických historicky úspěšných modelů CITROËN, přičemž důraz klademe na jednoduchost. Díky tomu se nabídka našich vozů podstatně liší od konkurence, kterou potkáváme v běžném provozu.

JAK SPRÁVNĚ VYSLOVIT CITROËN?

Objevte návod, jak správně vyslovit CITROËN.

Je to stejně snadné jako řízení našich vozů!

VÝVOJ LOGA CITROËN

  • V roce 1900 si André Citroën nechal patentovat ocelová kola s šípovým ozubením. Poté, co v roce 1919 začal s výrobou automobilů, použil symbol dvojitého šípového ozubení ve svém logu.
  • Mezi lety 1921 a 1936 byl ovál nahrazen šestiúhelníkem na modrém pozadí, který zvýraznil žluté šípy, následně bylo logo doplněno o název Citroën.
  • Na počátku třicátých let se objevilo paralelní logo s labutí proplouvající šípy Citroën symbolizující nové plovoucí motory.
  • V roce 1959 vycházejí žluté šípy z bílé elipsy a poté je toto logo v roce 1966 doplněno o modrý čtverec a nápis Citroën.
  • Od roku 1985 v rámci k modernizace image značky, jsou bílé šípy vloženy do červeného čtverce.
  • V roce 2009 získá nové logo chromované a zaoblené šípy v 3D provedení s červeným nápisem Citroën. Poslední rebranding přichází v roce 2016, kdy byla představena 2D verze inspirovaná plochým designem.

  • Logosavecdates_597X500
    Top