Podívejte se na obsah

PŘEZUTÍ PNEUMATIK

U autorizovaných opravců CITROËN můžete využít odborného poradenství ohledně výběru pneumatik vhodných pro váš vůz při zohlednění vašeho stylu jízdy. Jak zajisté víte, správně zvolené pneumatiky zajistí lepší přilnavost k vozovce a lepší jízdní vlastnosti, účinné brzdění i úsporu paliva.

PROGRAM VÝMĚNA A VYVÁŽENÍ PNEUMATIK

Program Pneumatiky zahrnuje nasazení pneumatik na kola a jejich vyvážení, výměnu ventilků, vizuální kontrolu provedenou mechaniky CITROËN a protokol o provedených úkonech.

NABÍDKA PNEUMATIK CITROËN A SOUVISEJÍCÍ SLUŽBY

Pneumatiky nabízené sítí autorizovaných opravců CITROËN odpovídají veškerým vašim potřebám a nárokům na bezpečnost! Naleznete zde kompletní nabídku letních i zimních pneumatik všech potřebných rozměrů.

Při teplotě pod 7 °C se účinnost univerzálních pneumatik snižuje. Proto zvažte, zda svůj vůz nevybavit zimními pneumatikami: na zasněženém povrchu při rychlosti 50 km/h snížíte brzdnou dráhu o více než 30 m!

A pokud nevíte, kde druhou sadu pneumatik uložit, někteří autorizovaní opravci CITROËN nabízejí jejich uskladnění včetně upozornění na včasnou výměnu.

 

Pneumatiky jsou jediným spojením mezi vozem a silnicí. Závisí na nich vaše bezpečnost a bezpečnost vašich spolucestujících.

 

Zkontrolujte si tlak v pneumatikách nejméně jednou za měsíc a nezapomínejte ani na rezervní kolo! Podhuštění zkracuje životnost pneumatik, zvyšuje spotřebu paliva a zhoršuje přilnavost k vozovce. Sledujte opotřebení běhounu: hloubka vzorku nesmí být menší než 1,6 mm. Pneumatiky se mohou předčasně opotřebovávat kvůli špatné geometrii. Jejich výměnu vždy svěřte odborníkovi.

 

Když průměrná denní teplota klesne pod 7 °C, doporučuje se výměna letních pneumatik za zimní. V zimním období, tzn. od 1. listopadu do 31. března, je v České republice podle zákona povinnost mít na voze zimní pneumatiky. Vozidla do 3,5 t musí mít vzorek na zimních pneumatikách minimálně 4 mm. Zimní pneumatika je vyrobena ze speciální směsi gumy, má minimálně 5krát silnější kostru a uzpůsobený vzorek. To umožňuje zachovat jízdní kvality vozu v zimních měsících, dobrou přilnavost na chladném nebo vlhkém povrchu a lepší odvádění vody nebo tajícího sněhu.