Budete přesměrováni za vteřin
1440x545_1.jpg

Cxperience koncept

Citroën při příležitosti pařížského autosalonu 2016 představil koncepční vůz CXPERIENCE, novinku v duchu „Be Different, Feel Good“. Tento nový koncepční vůz převrací svým výrazným tvarem a aerodynamickými liniemi zažité principy luxusních hatchbacků… A globální přístup ke komfortu je vidět i v interiéru vozu!

 

HORIZONTÁLNÍ LINIE

Citroën koncepčním vozem CXPERIENCE rozšiřuje svůj slib „Be Different, Feel Good“. Jeho mimořádný tvar o délce 485 cm, šířce 200 cm a výšce pouze 137 cm ilustruje vůli značky Citroën prosadit se na území luxusních hatchbacků.

HORIZONTÁLNÍ LINIE


Logo ve tvaru dvojitých šípů se táhne až ke světlometům a zdůrazňuje tak šířku vozu. Pozornost byla věnována především světlům pro denní svícení ve tvaru písmene V, která vozu dodávají technologický pohled. Tvoří ho tenké 3 mm široké lamely, mezi nimiž jsou zabudovány směrovky.

608x262_1.jpg

MODERNÍ INTERIÉR

-

Kabina vozu CXPERIENCE se inspirovala ve světě současné architektury a dekorací. Novátorský design se odráží ve tvarech i v horizontálním pojetí, od sedadel po palubní desku. Použité luxusní materiály jsou ve velmi osvěžujícím citrusově žlutém odstínu.
608x262_2.jpg

DESIGNOVÁ SEDADLA

Sedadla vozu CXPERIENCE jsou potažená příjemnou látkou, která působí jako měkké čalounění. Opěradla i palubní deska používají elegantní světlé dřevo ořechu, které dodává celku velmi architektonický vzhled.
597x597_3.jpg

POHODA TĚLA
I DUCHA

Světlé dřevo ořechu, geometrický zelenkavý vzor, tmavá texturovaná kůže, citrusové barvy, uklidňující světlo…Designéři interiéru koncepčního vozu CXPERIENCE věnovali velkou pozornost prostoru a materiálům ztělesňujícím přístup značky k luxusu a komfortu. Se značkou Citroën je pojem komfortu odjakživa úzce spjatý a jejím opravdovým podpisem se stal „Confort Citroën“. Ten dnes zahrnuje globálnější rozměr a celou řadu kritérií, jako je prosvětlení, prostornost, ergonomie nebo konektivita.

PROGRAM CITROËN ADVANCED COMFORT

Cílem programu Citroën Advanced Comfort je zajistit, aby všechny součásti automobilu přispívaly k co nejlepší pohodě a komfortu posádky, a to ve všech etapách vývoje vozů.

Akustický a vizuální komfort, luxusní sedadla, atmosféra připomínající obývací pokoj, útulnost a jízdní komfort… Koncepční vůz CXPERIENCE byl zkoncipován tak, aby vytvořil „bublinu pohody“ pro celou posádku! Vůz je vybaven intuitivním rozhraním člověk-stroj, jehož cílem je zajistit propojení mezi řidičem a posádkou prostřednictvím jejich mobilních přístrojů
597x597_4.jpg

PODPORA KOMUNIKACE A SDÍLENÍ

608x262_6.jpg

-

Vůz CXPERIENCE je útulný, pohodlný a nabízí široké možnosti mobilního připojení... Je vybaven intuitivním rozhraním člověk-stroj, jehož cílem je zajistit propojení mezi řidičem a posádkou prostřednictvím jejich přístrojů. Panoramatický displej 19" s formátem 16:3, online služby, připojený smartphone či tablet, nová aplikace „Share with U“ umožňující snadno sdílet se spolucestujícími veškeré soubory (hry, hudba, videa).

HYBRIDNÍ TECHNOLOGIE HYBRIDE PRO VĚTŠÍ ZÁŽITEK

Vzhledem k tomu, že automobilová pohoda souvisí především s radostí z řízení, je koncepční vůz CXPERIENCE vybaven nejnovější technologií. Plug-in hybridní hnací ústrojí kombinuje efektivitu a vysoký výkon a díky benzínovému motoru o výkonu150–200 k a elektromotoru dodávajícímu další energii (až 80 kW) nabízí výjimečný dynamický výkon. 

Koncepční vůz CXPERIENCE může v městském provozu fungovat ve 100% elektrickém režimu s dojezdem 60 km a mimo město dokáže snížit spotřebu díky využití obou energií. Na dálnicích přebírá roli pohonu klasický motor a koncepční vůz pak nabízí vysokou výkonnost a kumulativní výkon až 300 k a může tak soupeřit i s největšími hatchbacky.

520x293_5.jpg
Top