Budete přesměrováni za vteřin

NOVÝ CITROËN C3: STÁLE VÝRAZNĚJŠÍ OSOBNOST A STÁLE VÍCE KOMFORTU!

 • Citroën dnes představuje Novou C3, další verzi bestseleru značky, jehož 3. generace dosáhla od uvedení na trh v roce 2016 opravdového úspěchu s celkem 750 000 prodanými vozy.
 • Nový Citroën C3 je hatchback moderního střihu, který plní i ochrannou funkci. Ve svém segmentu se nepodobá žádnému jinému vozu. Využívá svou odlišnost a nabízí osobnost plnou barev a současně nevídaný komfort.

Nová C3 posiluje svoji rozdílnost s:

 • novou identitou Citroën: tváří plnou charakteru, která poprvé představuje nový podpis značky, inspirovaný posledními koncepčními vozy, a nové LED světlomety;
 • větším potenciálem úprav na míru s nyní 97 různými kombinacemi vzhledu exteriéru, 3 novými polepy střechy, 2 novými ráfky kol, 3 styly interiéru včetně 2 nových;
 • novým designem prvků Airbump®, které vytvářejí grafický podpis značky;
 • zcela novým komfortním zážitkem na palubě s - v této třídě poprvé se objevujícími - sedadly Advanced Comfort, obvykle určenými pro vyšší segmenty, až 12 moderními technologiemi asistenčních systémů řízení a služby s připojením na internet: Connect Assist pro SOS asistenci, Connect Nav se 7 “ dotykovým displejem a Connect Play pro zrcadlení obsahu smartphonu. To vše jsou zařízení, která odrážejí potřeby dnešní doby a usnadňují každodenní život.
 • Nová C3 je díky svým účinným spalovacím motorům Euro 6 kombinujícím vysoký výkon a nízké emise multifunkčním hatchbackem pro všechny;
 • Do prodejen se Nová C3 dostane v červnu 2020.
S téměř 4,5 miliony vozy prodanými od jeho uvedení na trh je Citroën C3 bestselerem modelové řady značky, který na konci prosince 2019 figuroval v segmentu B v evropské top 5 a byl 3. nejprodávanějším vozem ve Francii. Charismatický a přitažlivý Nový Citroën C3 pokračuje v tomto velmi konkurenčním segmentu v ofenzivě a posiluje svůj jedinečný design, osobnost plnou barev a komfort, který je pro vozy Citroën typický. Tento vůz dal v roce 2016 značce nový impuls a od té doby přilákal po celém světě více než 750 000 zákazníků. Je spojen s úspěšným sloganem „Inspired by You“ a svou expanzi hodlá nasměrovat nyní na kreativní optimistické mladé obyvatele měst a předměstí, jež jsou v neustálém pohybu.

V rámci tohoto vývoje se ještě více prohloubila touha Citroënu „nebýt jako ostatní“.

Nová C3 je stručně řečeno nejpřizpůsobitelnější a nejpohodlnější hatchback na trhu.

JEDINEČNÁ OSOBNOST: NOVÁ PŘEDNÍ MASKA A JEŠTĚ VÍCE PŘIZPŮSOBENÍ

 • Nový design pro výraznější rozdíl. Nový Citroën C3, který má výrazný styl a v poměrně stereotypním segmentu nabízí jedinečný tvar, dál mění zažité principy trhu. K odvážnému stylu nové přední masky, u které se poprvé objevuje nový podpis značky inspirovaný koncepčním vozem CXperience, se přidávají i nové LED světlomety, nová litá kola 16" a 17" a nové prvky Airbump® pro robustnější vzhled.
 • Větší potenciál úprav na míru: Citroën, který se řídí sloganem „Inspired By You“, umožňuje každému vytvořit vůz podle přání. Nabídku individualizace Nové C3 nyní tvoří 97 kombinací, zejména nové odstíny karoserie (Červená Elixir a Spring Blue), nové Color Packy, nové odstíny střechy a nové prostředí interiéru (teplejší Techwood a dynamičtější Emeraude).

BEZKONKURENČNÍ KOMFORT A MODERNÍ RÁZ KABINY

 • Nový Citroën C3 byl vytvořen tak, abyste se v něm při každé jízdě cítili jako doma.
 • Pocit pohody na palubě posilují i nová sedadla Advanced Comfort včetně loketní opěrky u řidiče, které zážitku na palubě dodávají jemnost (odfiltrování, řízení).
 • Model se snadným ovládáním, vybavený užitečnými technologiemi, který v sobě snoubí klid a modernost. Nová C3 jde s dobou a nabízí přední parkovací automat (nový prvek) a 12 podpůrných prvků řízení pro větší komfort, jako je hads-free otevírání a startování nebo asistent pro rozjezd do svahu, a pro větší bezpečnost, jako je systém nouzového automatického brzdění, snímání dopravních značek nebo automatické přepínání dálkových světel.
 • Služby s mobilním připojením, jejichž cílem je zjednodušit řidiči i posádce život prostřednictvím asistence, navigace a zrcadlení smartphonu (Connect Assist, Connect Nav, Connect Play).

PŘIZPŮSOBENÝ VŠEM ZPŮSOBŮM UŽITÍ

 • Kompaktní a mrštný Nový Citroën C3 nabízí prostor na palubě na nejlepší úrovni na trhu, díky němuž je velmi praktický pro každodenní využití.
 • Atraktivní multifunkční městský vůz je opatřen řadou účinných motorů umožňujících jízdu v naprostém klidu a pohodlí.

„4,5 milionu prodaných C3 od jejího uvedení na trh a 750 000 vozů od představení 3. generace v roce 2016! To je komerční úspěch, který potvrzuje status bestseleru značky. Takový výkon umísťuje tento vůz na pátou pozici v prodejích na evropském trhu a Citroën má v úmyslu pokračovat v této success story posílením toho, co jej činí odlišným a atraktivním: unikátním vzhledem, představujícím nový vzhled přední masky a identitu značky, více možností přizpůsobení, bezkonkurenční komfort a moderní vybavení, které je opravdu užitečné pro každodení použití. Koncentrát toho, co naši zákazníci očekávají od značky “Inspired By You". Potvrzením důležitosti tohoto modelu je fakt, že právě Nová C3 představuje nový vzhled přední masky a identitu značky, inspirovanou našimi posledními koncepčními vozy.

Vincent Cobée, generální ředitel Citroënuc3_top

1. JEDINEČNÁ OSOBNOST

Multifunkční městský vůz Citroën C3, má řadu předností, které od jeho uvedení na trh okouzlily již více než 750 000 zákazníků po celém světě. Je rozpoznatelný na první pohled a od roku 2016 vštípil nový styl současné modelové řadě (SUV C3 Aircross, C4 Cactus, Berlingo a SUV C5 Aircross). V letošním roce prošel novým faceliftem. C3 vnáší na velmi stereotypní trh originalitu vzhledu, osobitost grafického podpisu a skutečnou jedinečnost tvaru.

NOVÁ PŘEDNÍ MASKA

Nová přední maska Nového Citroënu C3 představuje nový milník z hlediska stylu modelové řady Citroën.

Tato nová přední maska, která se přímo inspirovala u koncepčního vozu CXperience, jenž se představil na pařížském autosalonu 2016, přitahuje pozornost na první pohled. Pohled nové C3 přichází díky odvážnému tvaru masky z větší výšky, čímž byla posílena osobnost vozu. Úpravou prošel i nový podpis Citroën, který také zdůrazňuje výšku kapoty. Lišty ve tvaru šípů sahají až k denním LED světlům (v závislosti na verzi) a zvýrazňují šířku vozu. Přepracovány byly i nové světlomety, které působí technologicky a u  všech verzí jsou vybavené LED diodami. Barevnost a svěžest jim dodávají lišty kolem mlhových světlometů ve spodní části.

Grafickou soudržnost vozu a jeho profil podtrhují i nové motivy na cloně zadních postranních okének (jejichž tvar připomíná design kapslí Airbump®).

Zadní strana si zachovala hladký povrch, z něhož vystupují zadní světla, jejichž technologický podpis s 3D efektem podtrhuje celkový vzhled Nové C3. Uprostřed zádi figurují černé lesklé lišty ve tvaru šípů z loga značky s chromovaným olemováním, které zadní straně dodávají moderní vzhled.

VÝRAZNÝ VZHLED

Tvar a vzhled Nového Citroënu C3 se vyvíjí směrem k větší dynamice, vůz získal přirozenou sílu a vyzařuje z něj větší robustnost. Propracovanější tvary podtržené novými výraznými grafickými prvky dodávají vozu dynamický vzhled.

 • Přední horizontální vysoká maska působí charismaticky a nová C3 tak působí sebevědoměji, i když nabízí jen kompaktní délku 399 cm. Při pohledu z boku upoutá „plovoucí“ střecha, kterou nesou černé sloupky čelního skla, horizontální lišty kolem oken navazují na záměrně vyšší kapotu.
 • Boční prvky Airbump® (podle dané verze) vytvářející grafický podpis vozu, chrání karoserii a současně posilují styl vozu. Získaly nový tvar, tvoří je 3 vystouplé vzduchové kapsle umístěné ve spodní části dveří, jež jsou obkroužené barevnou lištou podle zvoleného balíčku Pack Color.
 • Kola velkých rozměrů (podle dané verze). Nová C3, která velmi dobře sedí na silnici, je opatřena koly s největším průměrem na trhu (64 cm), která posilují jedinečný charakter vozu a přispívají ke komfortu, neboť umožňují zachovat výšku blatníků.
 • Široké blatníky a zesílené spodní části nárazníku (podle verze výbavy). Dobře viditelné široké podběhy kol podtrhávají široké přední a zadní blatníky, které vozu dodávají energii. Pocit ochrany posilují široké nárazníky ve spodní části, jež zajištují robustnost a sílu.


2. POSÍLENÁ NABÍDKA ÚPRAV NA MÍRU

C3 byla při svém uvedení na trh v roce 2016 prvním modelem z běžné kategorie vozů, který svým zákazníkům nabídnul komplexní možnost úprav na míru. Tento prvek se stal rozlišujícím znakem vozu a u Nové C3 se opět rozšiřují možnosti pro zákazníka, aby si našel vůz, který mu vyhovuje.

Individualizace, která je věrná podpisu „Inspired By You“, umožňuje naplno ukázat svou osobnost a styl, zvolit si vnější vzhled vozu podle přání, od toho nejnápadnějšího po nejvíc trendy, a využít možnosti oživit klasický odstín o kontrastní odstín střechy a/nebo barevné prvky. Zpětná zrcátka a clony zadních postranních okének přebírají barvu střechy a vytvářejí homogenní celek a dodávají Nové C3 charakter. Balíčky Pack Color se objevují u prvků Airbump® a rovněž u lišt kolem mlhovek.

AŽ 97 KOMBINACÍ EXTERIÉRU

Hatchback robustního vzhledu, který jde více než kdy jindy s dobou a je „Inspired by You“, přechází z 36 na 97 kombinací a znásobuje tak svůj potenciál individualizace a posiluje modernost a atraktivitu své nabídky. Aby mohl Nový Citroën C3 nabídnout každému zákazníkovi vůz podle jeho gusta, objevují se u něj nové odstíny karoserie, nové dvoubarevné možnosti (střecha, zpětná zrcátka a dekorativní fólie na zadním postranním okénku), nové barevné lišty kolem mlhovek a prvků Airbump® a nový grafický dekor na střeše.

Krátce řečeno, Nová C3 posiluje svou pozici hatchbacku s největšími možnostmi individualizace ve svém segmentu. K tomu jí napomáhá:

 • 7 odstínů karoserie: z toho 2 nové zářivé odstíny Červená Elixir a Spring Blue doplňující již známé odstíny (Černá Perla Nera, Šedá Acier, Šedá Platinium, Sable, Bílá Banquise).
 • 4 balíčky Pack Color: barevné prvky zahrnující lišty kolem mlhovek a prvky Airbump®. Černou, bílou a červenou barvu doplňuje odstín Emeraude Anodisé.
 • 4 odstíny střechy: z toho 1 nový moderní odstín Bleu Emeraude (doplňující odstín Bílá Opale, Černá Onyx, Červená Aden). Odstíny střechy ladí s odstínem zpětných zrcátek a clonou na zadních bočních okénkách.
 • 3 střešní dekory: nová grafická témata (Červená, Techwood, Emeraude) ve formě nalepovacích fólií na střeše a na cloně zadních bočních okének.

Nový Citroën C3 dostal také nová 16" a 17" kola (podle dané verze), která posilují jeho profil. Za příplatek jsou k dispozici dvoubarevná 16" kola s diamantovým výbrusem Hellix, která doplňují 16" kola Matrix nebo hliníková 17" kola Vector.

NOVÉ STYLY INTERIÉRU

Program individualizace se objevuje i v kabině Nové C3, kde na posádku čeká klidná atmosféra a několik odkazů na showroomy Maison Citroën (styl Techwood) nebo na svět skandinávského nábytku. Nová C3 nabízí vedle standardního stylu zdůrazňujícího čistý vkusný vzhled i 2 nové styly, které jsou k dispozici za příplatek. Jeden je útulný a elegantní, druhý dynamičtější.

Kabina Nové C3 je nyní luxusnější, cestující se v ní cítí jako v bavlnce. Z propracované palubní desky čiší díky zpracování a použitým barvám a materiálům, ladícím s dveřmi a sedadly, pocit tepla a soudržného celku.

 • Styl Emeraude: dynamičtější styl využívající kontrast mezi tmavými barvami a prvky v odstínu Emeraude. Sedadla jsou potažená 3D látkou dynamického vzhledu, palubní deska je opatřena černým pásem z umělé kůže TEP. Lišta kolem palubní desky a barevné textilní prvky dodávají celku bezprecedentní vizuální kontinuitu.
 • Styl Techwood: luxusní styl s kvalitními, dokonale zpracovanými měkkými materiály. Spojení elegantního pásu v barvě světlého dřeva na palubní desce (jejíž technický rastr odkazuje na koncepční vůz CXperience) a světlého čalounění v horní části sedadel (textilní pás inspirovaný vzhledem dekoru palubní desky s prošitím) dodává interiéru vozu eleganci a útulnost.

C3_frontleft3. KOMFORT A MODERNÍ RÁZ KABINY

Aby se zákazníci cítili za volantem „jako doma“ a bestseller byl ješte atraktivnější, nepřipustili designéři Nové C3 při uplatňování programu Citroën Advanced Comfort® žádné kompromisy, pokud jde o komfort na palubě.

Nová C3 představuje skutečné místo k životu, které dokáže pojmout až 5 osob. Využívá své přednosti a vyvíjí se tak, aby nabízela stále více pohody.

KOMFORT: ODPRUŽENÍ BEST IN CLASS

Mrštný, kompaktní a multifunkční pětidveřový hatchback kompaktní délky (399 cm) se velmi dobře řídí, a to díky mimořádné péči věnované komfortu odpružení, které je v segmentu nejlepší, a kvalitě akustického zpracování. Výsledkem je jedinečně tlumený zvuk a řízení typické pro Citroën. V Nové C3 se posádka cítí jako v bavlnce, izolovaná od zvuků vnějšího světa a silnice.

NOVÁ SEDADLA ADVANCED COMFORT

Je-li něco, čím se Nová C3 odlišuje, pak je to komfort, který je pro značku tak typický. Obzvlášť velká péče byla věnována pohodlným širokým sedadlům Nové C3, díky nimž získal komfort zcela nový rozměr. Nová C3 využívá u sedadel - stejně jako SUV C5 Aircross a C4 Cactus - program Advanced Comfort: 100% inovace Citroënu.

Tato velká sedadla - která dodávají pocit, že člověk téměř sedí doma v křesle – zajišťují větší komfort, a to jak vizuální, tak z hlediska držení těla, se speciálním polstrováním grafického vzhledu a oporou bederní páteře (nastavitelnou u sedadla řidiče). Široká sedadla jsou výškově nastavitelná.

 • Subjektivní dojem komfortu je zřejmý již od prvního kontaktu, použitá pěna byla na povrchu zesílená (ze 2 na 15 mm) pro dokonalou měkkost.
 • Z dynamického hlediska má posádka Nové C3 k dispozici vynikající oporu bederní páteře s pevnou částí čalounění uprostřed sedadla pro lepší komfort při jízdě.

Designéři Nové C3 vyslechli své zákazníky a opatřili ji loketní opěrkou řidiče pro větší pohodlí (NOVINKA, k dispozici u příplatkových stylů).

PRAKTICKÝ CHARAKTER INTERIÉRU

Nový Citroën C3 okamžitě upoutá dojmem prostoru, který je zjevný v přední i zadní části kabiny, četnými důmyslnými úložnými prostory, jakož i velkým objemem zavazadlového prostoru.

Z Nové C3 vyzařuje díky velkorysému příjemnému prostoru ihned po nástupu pohoda. Prostornost kabiny C3 je naprosto příkladná. Dojem prostoru podtrhuje i design čisté horizontální palubní desky i provedení sedadel, šířka v oblasti ramen je 1379 mm. Celkový pocit posiluje u všech verzí kabiny i speciální zpracování a péče věnovaná barvám, objemům a materiálům. Nezaostává ani zadní část, místo pro nohy vzadu nemá v tomto segmentu konkurenci.

Každodenní život je v nové C3, v níž se může posádka cítit jako doma, velmi snadný. Odkládací přihrádky jsou nesmírně funkční, aniž by to bylo na úkor vnitřní harmonie. Nová C3 nabízí důvtipnou středovou odkládací přihrádku, díky níž se uvolnilo maximum prostoru vepředu, doplňuje ji velká odkládací přihrádka před sedadlem spolujezdce (6,25 l). Chytře zvolená světlá barva vnitřku těchto přihrádek kontrastuje s předměty, které do nich posádka odloží, a je pak snazší je najít. A konečně je tu zavazadlový prostor o objemu 300 l, takže se posádka nemusí nijak omezovat se zavazadly.

12 UŽITEČNÝCH PODPŮRNÝCH PRVKŮ ŘÍZENÍ

Komfort zajišťuje i snadnější život na palubě a plynulejší využití funkcí. Koncepce nové C3, která se řídila programem Citroën Advanced Comfort®, klade důraz na ergonomii ovladačů, zobrazování informací o řízení nebo na intuitivní technologie. Model C3, který se inspiroval od svých zákazníků a jejich způsobu používání automobilů, usnadňuje každodenní život díky celé řadě prvků výbavy zvyšujících komfort a bezpečnost.

Nový Citroën C3 je moderní vůz, který nabízí 12 technologií podpůrných prvků řízení pro klidné řízení.

 • NOVÉ – PŘEDNÍ PARKOVACÍ ASISTENT: tento systém, který má usnadnit řízení ve městě, tvoří 6 čidel předního parkovacího asistenta, které spouštějí zvukovou výstrahu.
 • HANDS-FREE PŘÍSTUP A STARTOVÁNÍ: tento systém umožňuje odemknout/zamknout a nastartovat vůz a ponechat si přitom klíč v kapse. Jakmile se řidič přiblíží k vozu, auto ho rozpozná.
 • NOUZOVÉ AUTOMATICKÉ BRZDĚNÍ ACTIVE SAFETY BRAKE: tento systém snižuje riziko kolize s překážkou vepředu. Funguje při rychlosti od 5 km/hod., dokáže rozeznat nehybné nebo pohyblivé předměty či chodce. Pokud řidič po varování před rizikem kolize nijak nereaguje, systém automaticky aktivuje brzdy.
 • VAROVÁNÍ PŘED RIZIKEM OSPALOSTI: systém vyzve řidiče, že je čas udělat si přestávku. Varování přichází po 2 hodinách nepřetržitého řízení při rychlosti nad 65 km/hod.
 • VAROVÁNÍ PŘED SNÍŽENÍM POZORNOSTI ŘIDIČE:  tento systém vyhodnocuje stav bdělosti řidiče prostřednictvím odchylky dráhy vozu od vodorovného značení na silnici. Tato funkce je zvláště vhodná na dálnicích při rychlostech nad 65 km/hod.
 • AUTOMATICKÉ PŘEPÍNÁNÍ DÁLKOVÝCH SVĚTEL: tento systém zajištuje automatické přepínání dálkových světel na potkávací podle okolního provozu, jakmile je zjištěna přítomnost vozu.
 • ZPĚTNÁ PARKOVACÍ KAMERA s čidly parkovacích asistentů: kamera po zařazení zpátečky umožní zobrazit na hlavním displeji pohled na situaci za vozem. Na obrazovce se zobrazí barevné čáry, které vymezují vzdálenost vozu od případné překážky. Výsledkem je skutečně lepší výhled pro usnadnění manévrování

 • ASISTENT PRO ROZJEZD DO SVAHU: tento pomocník usnadňuje rozjezd do svahu. Zabrání nežádoucímu posunu vozu po uvolnění brzdového pedálu a funguje při sklonu větším než 3 %, kdy udržuje vůz na místě po dobu dvou vteřin.

 • VAROVÁNÍ PŘED NEÚMYSLNÝM OPUŠTĚNÍM JÍZDNÍHO PRUHU: tento systém umožňuje bojovat proti nedostatečné bdělosti nebo pouhé nepozornosti za volantem při rychlosti nad 60 km/hod. Pokud vůz přejede bílou čáru bez zapnutí směrového světla, spustí počítač systému alarm. Řidič je upozorněn zvukovým signálem a vibračním zařízením umístěným v sedadle, na té straně, na které bylo zaznamenáno přejetí čáry.

 • SYSTÉM SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU: tento systém upozorňuje řidiče pomocí piktogramu ve zpětných zrcátcích na přítomnost jiného auta v mrtvém úhlu. Zařízení, které funguje na stejném principu jako čidla parkovacího asistenta, představuje velkou výhodu z hlediska bezpečnosti, například na městských dálnicích.

 • SYSTÉM ROZPOZNÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ S DOPORUČENOU RYCHLOSTÍ: systém průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením a zjištěné údaje zobrazuje na displeji ve voze. Tato rychlost může být nastavena do tempomatu nebo omezovače rychlosti. Funguje v celém rozsahu rychlostí. Systém rovněž přečte značky s koncem nejvyšší povolené rychlostí.

 • TEMPOMAT-OMEZOVAČ RYCHLOSTI: Tato funkce doporučuje nastavit rychlost zjištěnou na dopravní značce do tempomatu nebo omezovače rychlosti.

KONEKTIVITA

Nová C3 klade důraz na modernost a plynulost používání díky nabídce služeb s připojením na internet: Connect Assist (bezpečnost a asistence), Connect Nav (navigace) a Connect Play (infotainment).

Tento balíček služeb je součástí programu Citroën Advanced Comfort®, jehož jediným cílem je zajistit rychlý a intuitivní přístup k internetovým službám pro zákazníka a zároveň splnit 3 klíčové potřeby: optimální bezpečnost, snadnější navigaci a maximální propojení.

CONNECT ASSIST

Pro bezpečnost řidiče a posádky je Nová C3 vybavena systémem Assistance & SOS.

 • Automatické volání nebo manuální stisknutí tlačítka „Asistance“: tato služba umožňuje propojit řidiče se specializovanou asistenční platformou.
 • Dvě možnosti v případě nouze:
  • Jedná-li se o nehodu se spuštěním airbagů: automatické volání na tísňovou linku s přesnou lokalizací vozu.
  • Jedná-li se o lehkou nehodu nebo nevolnost, může řidič stisknout červené tlačítko „SOS“ a poslat tak tísňové lince informace s identifikací vozu a přesnou zeměpisnou lokalizací.

Connect Assist umožňuje propojení aplikace My Citroën s vozem, a tedy přístup k údajům o voze, jako je dojezd, místo parkování, počet najetých kilometrů, chystaná údržba.

CONNECT NAV 

Nová C3 zpřístupňuje použité technologie prostřednictvím dotykového 7" displeje, z něhož lze intuitivně ovládat všechny funkce.

 • Tento panoramatický kapacitní displej, který je podobně jako v letadle umístěný ve středu palubní desky, má nový „lesklý vzhled“ pro technologičtější vzhled. Displej je na spodní straně opatřen vyztužením, které slouží k podepření ruky a zaručuje optimální použití.
 • Dotyková navigace Connect Nav může být rovněž ovládaná prostřednictvím systému hlasového ovládání a umožňuje komunikovat s navigací, telefonem a rádiem.

 • Navigace je spojena s webovými službami, včetně TomTom Traffic, které vám poskytnou informace o dopravě v reálném čase, aby bylo možné co nejlépe plánovat trasu. K dispozici jsou rovněž informace o umístění a cenách čerpacích stanic a parkovišť, informace o počasí a o vyhledávání místních bodů zájmu.
 • Uživatelé také ocení možnost upozorňování na nebezpečné úseky, kdy jsou během jízdy vizuálně a akusticky upozorňováni na místa, v nichž je zvýšená možnost nehod a nebezpečí (podle platné legislativy v dané zemi). Sériově nabízená služba je dostupná bezplatně po dobu 3 let.
 • Ve Francii je s tímto tabletem rovněž spojena příplatková služba Free2Move Park & Pass, která zahrnuje elektronickou palubní jednotku pro placení mýtného, možnost placení některých parkovišť přes centrální obrazovku nebo službu převozu a parkování na letištích nebo nádražích TGV (pouze ve Francii).

CONNECT PLAY

Technologie Mirror Screen kompatibilní se systémy Apple CarPlay™ a Android Auto, umožňuje připojit chytrý telefon a replikovat jeho obsah na displej vozu. Řidič tak získává přístup k jeho multimediálnímu obsahu a svůj telefon včetně aplikací může přímo a snadno ovládat přes dotykový displej vozu. Pro zajištění bezpečnosti řidiče jsou přístupné pouze funkce spojené s řízením.

Nová C3 využívá technologii Citroën, v níž se snoubí sdílení a vnitřní klid: ConnectedCAM Citroën®. Tato dokonale zabudovaná kamera s připojením na internet, umožňuje fotit a natáčet (až 20 vteřin trvající záběr) věci kolem a sdílet je prostřednictvím bezplatné aplikace ConnectedCAM Citroën®, nebo si je uložit do paměti. Kamera nabízí široký úhel záběru (120°), full HD rozlišení, 2 miliony pixelů, GPS a vnitřní paměť 16 GB. V případě nárazu se automaticky aktivuje záznam a uloží 1,5 minuty záznamu (30 vteřin před/1 minutu po). Tento systém může řidič využít při nehodě jako důkaz.

MRŠTNOST A MOTORY POSLEDNÍ GENERACE

Nový Citroën je díky svému průměru otáčení 10,7 m velmi mrštný, měří 399 cm a nabízí optimální kompaktnost pro provoz ve městech. Nabízí 5 dveří a 5 míst, takže je za všech okolnosti praktický. Nový Citroën C3 nabízí skutečné potěšení z jízdy ve městě, současně je velmi vhodný i pro cesty mimo město. Hodí se k jakýmkoliv kratším nebo delším jízdám, pro odvoz dětí za sportem či pro víkendový výlet s přáteli.

Je vybaven výkonnými, účinnými a úspornými motory poslední generace, které splňují emisní normu Euro 6:

- benzínový tříválec PureTech 83 (PureTech 83 S&S s manuální pětistupňovou převodovkou BVM5) a 110 (PureTech 110 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou BVM6);

- nebo dieselový motor BlueHDi 100 (BlueHdi 100 S&S s manuální pětistupňovou převodovkou BVM5).

A pro větší pružnost a klid za volantem je Nová C3 k dispozici také s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6 (PureTech 110 S&S EAT6).

Zahájení prodeje Nového Citroënu C3 se plánuje na červen 2020.

TECHNICKÉ VLASTNOSTI

Délka: 399 cm
Šířka: 175 cm
Výška: 147 cm
Rozvor: 254 cm
Objem zavazadlového prostoru: 300 l
Top