Budete přesměrováni za vteřin
Artcar3_CL-18.021.008_1350X511

CITROËN MÉHARI SLAVÍ PŮL STOLETÍ SPECIÁLNÍM VOZEM ARTCAR, JEHOŽ AUTOREM JE JEAN-CHARLES DE CASTELBAJAC

50 let po uvedení vozu Citroën Méhari na trh a 2 roky po příchodu modelu E-Méhari zůstává tento atypický čtyřmístný 100% elektrický kabriolet symbolem automobilové odvahy francouzského stylu. Značka Citroën se u příležitosti tohoto významného výročí obrátila na designéra Jean-Charles de Castelbajaca a pověřila ho návrhem exkluzivního vozu Art Car E-Méhari. Výsledkem je výrazné a barevné dílo, skutečný grafický manifest oslavující 50 let svobody a 50 let tvorby.

 

SETKÁNÍ DVOU KREATIVNÍCH SVĚTŮ

SYMBOL ŽIVOTNÍHO STYLU MADE IN FRANCE

V květnu 68 se zrodil vůz Citroën Méhari a začala rovněž tvorba Jean-Charles de Castelbajaca. Květen 2018 symbolizuje spolupráci mezi ním a značkou Citroën, neboť obě strany odjakživa patří mezi ty, kdo stojí u zrodu kreativní revoluce. Jde o přirozené a samozřejmé setkání: Citroën již od roku 1919 prokazuje odvahu a kreativitu a do automobilového světa přináší svěžest a čerstvost. Jean-Charles de Castelbajac je inovativní tvůrce, který svými díly napomohl odstraňovat bariéry mezi uměním a módou. Výsledkem tohoto setkání je Art Car E-Méhari, symbol optimistického pop-artového životního stylu „Made in France“. Art Car E-Mehari Jean-Charles de Castelbajaca probouzí tvůrčí duše a je příkladem toho, co je pro něj nejdůležitější: umění a módy.
Rencontre2_CL-18.021.009_597X500

OD MÉHARI K E-MÉHARI

mehari

Méhari v květnu 1968: vznik legendy

 V době, kdy mladá generace demonstruje v pařížských ulicích a bojuje za více svobod, představuje Citroën 11. května 1968 vůz Méhari, model určený pro trávení volného času, který předběhl svou dobu. Tento jednoduchý, zábavný a neokázalý kabriolet vyvedený ve veselých barvách se proslavil svou karoserií z probarveného plastu, jež nepodléhala korozi a bylo možné ji umýt proudem vody z hadice. Další výhodou byla obrovská modularita vozu, jeho střechu bylo totiž možné až po linii oken zcela sklopit, a to včetně čelního skla, které se překlápělo na kapotu. Vysoko posazený podvozek mu zajistil bezprecedentní jízdní vlastnosti.

Citroën Méhari se v průběhu let stal společenským fenoménem, slávu mu přinesla zejména jeho filmařská kariéra a prosadil se i na velkých světových rallye.

E-MEHARI art

E-Méhari v roce 2015: sága pokračuje

V prosinci 2015 představila značka Citroën vůz Citroën E-Méhari: čtyřmístný kabriolet se 100 % elektrickým pohonem: „it car“, který se stal symbolem zákazníků, kteří hledají odlišnost, jsou všímaví vůči trendům a projevují ohleduplnost vůči životnímu prostředí. Citroën E-Méhari je projevem snahy značky Citroën nabízet odlišné a technologické vozy symbolizující kreativitu francouzského stylu. Vůz E-Méhari, který se vyrábí v továrně v Rennes, je první elektromobil s označením „Origine France Garantie“ (Záruka francouzského původu).

V lednu 2018 byl Citroën E-Méhari opatřen pevnou střechou Hard Top a stal se z něj čtyřmístný 100% elektrický kabriolet schopný jízdy v jakémkoliv počasí. Přepracovaný interiér je komfortnější a modernější, přístup Easy Entry usnadňuje nastupování na zadní sedadla a vůz je vybaven novými bezpečnostními prvky.

Maiari2_CL-18.021.014_597X500

V ROCE 68….. E-MÉHARI V ROCE 2018!

GRAFICKÁ BAREVNÁ DEKLARACE

Citroën E-Méhari je více než legenda, je to revoluční model, který Jean-Charles de Castelbajac definuje různými barvami, symboly a slovy. Jeho uměleckým cílem bylo vytvořit svobodný Art car jako grafickou deklaraci ve stylu plakátu z května 68, jež bude cestovatele provázet v cestě k novým plánům a bude podporovat jejich touhu měnit svět. Jeho barevné provedení vydává jasné poselství: červená jako vášeň, žlutá jako zář, modrá jako elektřina a ekologie
Top