Servisní služby zůstávají i nadále v provozu, podle nejnovějšího nařízení vlády však od 1. 3. 2021 není možný vstup zákazníků do vnitřních prostor provozovny. Příjem vozidel na servis provádíme za přísných hygienických opatření ve venkovních prostorách. Doporučujeme Vám objednat se předem, a to buď telefonicky nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Budete přesměrováni za vteřin
Artcar3_CL-18.021.008_1350X511

CITROËN MÉHARI SLAVÍ PŮL STOLETÍ SPECIÁLNÍM VOZEM ARTCAR, JEHOŽ AUTOREM JE JEAN-CHARLES DE CASTELBAJAC

50 let po uvedení vozu Citroën Méhari na trh a 2 roky po příchodu modelu E-Méhari zůstává tento atypický čtyřmístný 100% elektrický kabriolet symbolem automobilové odvahy francouzského stylu. Značka Citroën se u příležitosti tohoto významného výročí obrátila na designéra Jean-Charles de Castelbajaca a pověřila ho návrhem exkluzivního vozu Art Car E-Méhari. Výsledkem je výrazné a barevné dílo, skutečný grafický manifest oslavující 50 let svobody a 50 let tvorby.

 

SETKÁNÍ DVOU KREATIVNÍCH SVĚTŮ

SYMBOL ŽIVOTNÍHO STYLU MADE IN FRANCE

V květnu 68 se zrodil vůz Citroën Méhari a začala rovněž tvorba Jean-Charles de Castelbajaca. Květen 2018 symbolizuje spolupráci mezi ním a značkou Citroën, neboť obě strany odjakživa patří mezi ty, kdo stojí u zrodu kreativní revoluce. Jde o přirozené a samozřejmé setkání: Citroën již od roku 1919 prokazuje odvahu a kreativitu a do automobilového světa přináší svěžest a čerstvost. Jean-Charles de Castelbajac je inovativní tvůrce, který svými díly napomohl odstraňovat bariéry mezi uměním a módou. Výsledkem tohoto setkání je Art Car E-Méhari, symbol optimistického pop-artového životního stylu „Made in France“. Art Car E-Mehari Jean-Charles de Castelbajaca probouzí tvůrčí duše a je příkladem toho, co je pro něj nejdůležitější: umění a módy.
Rencontre2_CL-18.021.009_597X500

OD MÉHARI K E-MÉHARI

Méhari v květnu 1968: vznik legendy

mehari

 V době, kdy mladá generace demonstruje v pařížských ulicích a bojuje za více svobod, představuje Citroën 11. května 1968 vůz Méhari, model určený pro trávení volného času, který předběhl svou dobu. Tento jednoduchý, zábavný a neokázalý kabriolet vyvedený ve veselých barvách se proslavil svou karoserií z probarveného plastu, jež nepodléhala korozi a bylo možné ji umýt proudem vody z hadice. Další výhodou byla obrovská modularita vozu, jeho střechu bylo totiž možné až po linii oken zcela sklopit, a to včetně čelního skla, které se překlápělo na kapotu. Vysoko posazený podvozek mu zajistil bezprecedentní jízdní vlastnosti.

Citroën Méhari se v průběhu let stal společenským fenoménem, slávu mu přinesla zejména jeho filmařská kariéra a prosadil se i na velkých světových rallye.

E-Méhari v roce 2015: sága pokračuje

E-MEHARI art

V prosinci 2015 představila značka Citroën vůz Citroën E-Méhari: čtyřmístný kabriolet se 100 % elektrickým pohonem: „it car“, který se stal symbolem zákazníků, kteří hledají odlišnost, jsou všímaví vůči trendům a projevují ohleduplnost vůči životnímu prostředí. Citroën E-Méhari je projevem snahy značky Citroën nabízet odlišné a technologické vozy symbolizující kreativitu francouzského stylu. Vůz E-Méhari, který se vyrábí v továrně v Rennes, je první elektromobil s označením „Origine France Garantie“ (Záruka francouzského původu).

V lednu 2018 byl Citroën E-Méhari opatřen pevnou střechou Hard Top a stal se z něj čtyřmístný 100% elektrický kabriolet schopný jízdy v jakémkoliv počasí. Přepracovaný interiér je komfortnější a modernější, přístup Easy Entry usnadňuje nastupování na zadní sedadla a vůz je vybaven novými bezpečnostními prvky.

Maiari2_CL-18.021.014_597X500

V ROCE 68….. E-MÉHARI V ROCE 2018!

GRAFICKÁ BAREVNÁ DEKLARACE

Citroën E-Méhari je více než legenda, je to revoluční model, který Jean-Charles de Castelbajac definuje různými barvami, symboly a slovy. Jeho uměleckým cílem bylo vytvořit svobodný Art car jako grafickou deklaraci ve stylu plakátu z května 68, jež bude cestovatele provázet v cestě k novým plánům a bude podporovat jejich touhu měnit svět. Jeho barevné provedení vydává jasné poselství: červená jako vášeň, žlutá jako zář, modrá jako elektřina a ekologie
Top