Budete přesměrováni za vteřin
Nieuwe SUV Citroën C5 Aircross Hybrid Concept

Nové SUV Citroën C5 Aircross Hybrid Concept

PRVNÍ HYBRIDNÍ VŮZ CITROËN

Komfortní třída SUV

SUV C5 Aircross Hybrid Concept přichází jako předzvěst Hybrid verze Nového SUV C5 Airross, který bude uveden na trh v roce 2020. Tento první hybridní model značky Citroën představuje první fázi útoku „Low Emission Vehicle“. Počínaje rokem 2020 bude Citroën uvádět na trh jeden vůz LEV ročně. Nový SUV C5 Aircross Hybrid Concept představuje multifunkční vůz „dva v jednom“. Umožňuje zákazníkům každodenně ve městě využívat výhody režimu elektrického pohonu (ZEV) a pro delší vzdálenosti výhody spalovacího motoru.

Špičková technologie HEV (Hybrid Electric vehicle) Nového SUV C5 Aircross Hybrid Concept obohacuje program Citroën Advanced Comfort® o jednu novou dimenzi:
Potěšení z jízdy přichází nejen díky tichému chodu vozu v režimu ZEV (Zero Emission Vehicle), ale také díky jeho rozšířené mobilitě a větší autonomii, čehož bylo dosaženo kombinací elektrického a spalovacího motoru a propojením obou motorů s elektrifikovanou automatickou převodovkou EAT8.

 

PROHLÉDNĚTE SI HO NA VIDEU!

Mobilite_18.045.001_597X550

POHODOVÁ, ROZŠÍŘENÁ A EFEKTIVNÍ MOBILITA

Nový SUV C5 Aircross Hybrid Concept umožňuje jízdu na plně elektrický pohon v dokonalé izolaci od okolního světa. Pohodlný interiér odfiltrovává všechny nepříjemné podněty a pro cestující skýtá dokonalou oázu klidu.

Nabídka je přizpůsobená všem podmínkám užívání. Díky hybridaci je možné ujet až 50 km bez emisí CO2, dojezd při elektrickém pohonu je přizpůsobený většině každodenních cest, a to i s nejvyšší možnou rychlostí dosahující 135 km/h. Plně využít můžete to nejlepší z obou světů: ideální autonomii pro vaše každodenní cesty a přepnutí na spalovací motor pro cestování na delší vzdálenosti.

Nový SUV C5 Aircross je vybaven spalovacím motorem PureTech 180 (€6.3) a elektrickým motorem o výkonu 80 kW, propojených s automatickou převodovku EAT8, jež se neustále vyvíjí (optimalizace řazení rychlostních stupňů, doplnění režimu „Brake“ pro zpomalení vozidla, aniž by bylo potřeba sešlapovat brzdový pedál).

NÁRAMNĚ SNADNÉ POUŽÍVÁNÍ

Přepínání mezi elektrickým a spalovacím motorem probíhá automaticky, ale pomocí voliče umístěného na dosah ruky řidiče na středové konzole si můžete vybrat svůj režim jízdy: ZEV, Hybrid nebo Sport.

Nový SUV C5 Aircross Hybrid Concept nabízí snadno ovladatelné MHI: příslušné informace se zobrazují na digitální přístrojové desce (ukazatel výkonu, měrky stavu baterie a benzinu, dojezd v režimu na elektrický a benzinový pohon, průtokový diagram energie a během dobíjení také ukazatel času do úplného dobití, autonomie a obnovení kapacity baterie…). Na kapacitním dotykovém displeji se nacházejí specifické stránky vážící se k hybridaci vozu (průtokový diagram energie, statistiky spotřeby, Eco coaching…). 3D navigace Citroën Connect Nav zahrnuje specifické informace jako například dobíjecí stanice pro elektromobily. Aplikace MyCitroën umožňuje nastavit odložené dobíjení, spustit nebo zastavit dobíjení anebo se podívat na stav dobíjené baterie.

Čas dobíjení byl optimalizován: přes noc pomocí klasické zásuvky a během dvou hodin pomocí Wall box 32 A (nutno zakoupit nebo pronajmout). Dobíjení je díky zjednodušené ergonomii krytu dobíjecích kabelů velice snadné.
IHM_18.045.004_597X500
Annonciateur_18.045.003_597X500

Nabídka elektromobility inspirovaná užíváním zákazníků

Ambicí Citroënu je stát se aktérem energetiského přechodu. Proto rozšiřuje svoji nabídku vozů Low Emission Vehicle. V současné době již značka nabízí několik elektrických vozů, vytvořených pro konkrétní potřeby různých skupin zákazníků: E-Berlingo, C-Zero a E-Mehari.

Nový SUV C5 Aircross Hybrid Concept značí přechod k rozšířené nabídce vozů, která v roce 2020 přinese, vedle výkonných spalovacích motorů a specifických elektrických modelů, 100% elektrické vozy a Hybrid modely. Budoucí verze PHEV Nového SUV C5 Aircross, který bude uveden do prodeje v roce 2020, se stane prvním modelem PHEV Citroën. Do roku 2023 bude elektrifikováno 80 % modelové řady a celá modelová řada do roku 2025. Všechny modely značky Citroën uvedené po novém SUV C5 Aircross budou existovat rovněž v elektrifikované verzi.
Top