Podívejte se na obsah
Caractéristiques électriques Citroën ë-C4 X

CHARAKTERISTIKY ELEKTROMOBILU Ë-C4 X

Absolutní pohodlí s plně elektrickým pohonem

Co do vzhledu, komfortu a praktičnosti se nový elektrický Citroën ë-C4 X nijak neliší od klasických verzí se spalovacím motorem. Mezi jeho podstatné výhody patří neomezený vjezd do nízkoemisních zón a tichá elektrická jízda bez emisí CO2.
DOJEZD AŽ 360 KM
Aerodynamický tvar a výkonný elektromotor, který neprodukuje žádné emise škodlivin, umožňují elektrické ë-C4 X dosáhnout dojezdu až 360 km (cyklus WLTP). Bez problémů s ní zajedete do stále častějších nízkoemisních zón, do kterých je omezen vjezd vozům s klasickým benzinovým či dieselovým motorem. 
SNADNÉ A OPTIMALIZOVANÉ DOBÍJENÍ

Dobíjení elektrické ë-C4 X je snadné a lze jej realizovat u veřejných dobíjecích stanic na cestách i v domácím prostředí. Doba dobíjení do plné kapacity byla optimalizována:

  • U veřejné 100kW rychlodobíjecí stanice DC (typ 4) se baterie dobíjí rychlostí přibližně 10 km/min, přičemž 80 % baterie se dobije za 30 minut.
  • Při použití 7,4kW / 32ampérového wallboxu (typ 3) trvá dobíjení 7,5 hodiny při jednofázovém napětí nebo pouze 5 hodin při třífázovém napětí pomocí 11kW příplatkové palubní nabíječky.
  • V domácnosti a v případě nouze lze baterii dobíjet pomocí standardní domácí zásuvky (typ 2).
 
POHODLÍ ELEKTRICKÉHO POHONU
Na cestách si můžete vychutnat velmi příjemnou elektrickou jízdu bez výfukových plynů a zápachu pohonných hmot. Poznejte nebývalou dynamiku díky okamžitě dostupnému točivému momentu a plynulou jízdu bez vibrací motoru a záškubů při řazení. Využijte specifických funkcí, které lze pro maximální pohodlí ovládat na dálku. V neposlední řadě zajisté oceníte nižší servisní náklady umožňující optimalizaci provozních nákladů.
 

HLAVNÍ FAKTORY OVLIVŇUJÍCÍ DOJEZD VAŠEHO VOZU

RYCHLOST
Při konstantní rychlosti 130 km/h se dojezd elektromobilu ë-C4 X sníží na polovinu oproti údajům dle WLTP. 
TEPLOTA
Klimatické podmínky a jejich vliv (vytápění nebo chlazení prostoru pro cestující) snižují dojezd vozu. 
STYL JÍZDY
Plynulá jízda bez prudkého zrychlování či brzdění optimalizuje dojezd elektromobilu ë-C4 X. 
ZATÍŽENÍ
Střešní nosiče (s nákladem i bez něj) nebo velké zatížení vozu obecně zvyšují spotřebu. 

SIMULUJTE DOJEZD SVÉHO NOVÉHO ELEKTROMOBILU Ë-C4 X

DOBÍJENÍ ELEKTROMOBILU Ë-C4 X

JEDNODUCHÉ DOBÍJENÍ

Stejně jako všechny každodenně používané technologie i čistě elektrický ë-C4 X byl navržen tak, aby vám co nejvíce usnadnil život. Na centrálním dotykovém displeji nebo v aplikaci MyCitroën lze například naplánovat či odložit dobíjení a díky tomu využít tarifů mimo energetickou špičku. Nabíjecí zásuvka obsahuje barevné diody pro monitorování procesu nabíjení. Ten je možné sledovat i na dálku přímo ve vašem chytrém telefonu pomocí aplikace MyCitroën. Připojení k elektrické energii je velmi snadné díky ergonomicky řešené nabíjecí zásuvce. Kabely je možné uložit pod podlážku zavazadelníku.

4 ZPŮSOBY DOBÍJENÍ

  • STANDARDNÍ ZÁSUVKA: ve výjimečných případech se doma baterie dobije na 100 % za 24 hodin pomocí standardní zásuvky.
  • ZESÍLENÁ ZÁSUVKA: pomocí zesílené zásuvky se baterie nabije za 15 hodin.
  • WALLBOX: instalace je možná i u vás doma: nabíjení (z 0 na 100 %) trvá 7,5 hodiny při jednofázovém napájení nebo pouze 5 hodin při třífázovém napájení s příplatkovou 11kW nabíječkou.
  • RYCHLODOBÍJECÍ STANICE: u veřejné dobíjecí stanice se 80 % baterie dobije za pouhých 30 minut, a to rychlostí 10 km/min.

INTUITIVNÍ INTERAKCE PRO KLID V DUŠI

Citroën optimalizoval způsob obsluhy vozu tak, aby byla stejně snadná a přirozená jako používání jakéhokoli přístroje v domácnosti.

Řidič může na digitálním přístrojovém panelu sledovat stav dobití baterie a aktuální dojezd, jakož i tři volitelná zobrazení: ukazatel výkonu, tok energie nebo vliv vytápění na spotřebu energie. Specifické stránky centrálního dotykového displeje, které jsou přístupné po stisknutí tlačítka na středové konzole, ukazují animaci elektrického pohonu a umožňují nastavení odloženého dobíjení baterie. Při dobíjení baterie se zobrazuje zbývající čas do plného dobití, počet dobitých km nebo procento z plné kapacity baterie.

SIMULUJTE ČAS DOBÍJENÍ ELEKTROMOBILU Ë-C4 X

 

VYHLEDEJTE KOMPATIBILNÍ DOBÍJECÍ TERMINÁLY

CESTUJTE S JISTOTOU V NOVÉ ELEKTRICKÉ C4 X

Na mapě vyhledejte dobíjecí stanice kompatibilní s vaším vozem C4 X ve vašem okolí nebo na trase.

ELEKTROMOBIL Ë-C4 X Ë-SLUŽBY

CESTUJTE ELEKTROMOBILEM S JISTOTOU

Pomocí aplikace MyCitroën můžete ve svém chytrém telefonu:

  • optimalizovat elektrickou jízdu pomocí plánovače tras,
  • zjistit stav nabití a zbývající dojezd svého elektromobilu ë-C4 X a také plánovat denní dobíjení a temperování kabiny díky funkci Vzdálená správa vozu.

 

Aplikace Free2Move eSolutions nabízí přístup k více než 300 000 dobíjecích stanic v Evropě a vyhledává polohu dostupných terminálů kompatibilních s elektromobilem ë-C4 X.

ADVISOR: NÁZORY KLIENTŮ NA Ë-C4 X

PRŮMĚRNÉ HODNOCENÍ
-/5
0 Zákazníci udělili 5 z pěti hvězdiček
0 Zákazníci udělili 4 z pěti hvězdiček
0 Zákazníci udělili 3 z pěti hvězdiček
0 Zákazníci udělili 2 z pěti hvězdiček
0 (1) z pěti hvězdiček

Citroën
Advisor

BUĎTE PRVNÍ, KDO NAPÍŠE HODNOCENÍ

HODNOCENÍ ZÁKAZNÍKŮ

0 z 0 hodnocení

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA PRO Ë-C4 X

Možnosti dobíjení & Soukromé dobíjení

Veřejné dobíjení & Supercharger

Temperování vozu

Režimy jízdy